Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Lauku tūrisms kā iespēja attīstīt mājražošanu

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Balvu nodaļa 22. novembrī rīkoja grupas konsultāciju mājražotājiem par tēmu - “ Lauku tūrisms kā iespēja attīstīt mājražošanu”.

Aicināti bija visi tuvākās apkārtnes esošie mājražotāji, amatnieki kā arī tie, kas vēl tikai gatavojas uzsākt mājražošanu vai iesaistīties tūrisma nozarē. Šogad šī bija jau trešā tikšanās reize. Iepriekšējos semināros tika runāts par mājražotāju darbības attīstību un produktu virzīšanu tirgū, ko šoreiz papildināja ieskats darboties lauku tūrismā kā vienu no iespējam - padarīt savu saimniecību atvērtu apmeklētājiem un tādā veidā veicināt produkcijas noietu.

Kā lektores jau otrreiz tika uzaicinātas LLKC uzņēmējdarbības konsultantes no Jelgavas - Videga Vītola, kura specializējusies lauku tūrismā un pārtikas amatniecībā, un kurai ir pieredze darbā ar lauku uzņēmējiem un lauksaimniekiem, un no Dobeles - Raimonda Ribikauska, kura veicinājusi mājražošanu regulējošās likumdošanas sakārtošanu, izstrādājusi mikro kredītu programmu lauku sievietēm – uzņēmējām, un kura ikdienā aktīvi konsultē lauku iedzīvotājus un iedrošina sākt savu biznesu.

Lektores dalījās zināšanās par tūristu uzņemšanu, viesmīlības nozīmi kā veiksmes atslēgu, vizuālo tēlu, savas saimniecības produkta stāsta veidošanu, degustāciju organizēšanu, dažādajām tūristu grupām un sadarbību ar citiem lauku uzņēmējiem.

Lektores, mājražošanas apvienošanai ar lauku tūrismu, ne tikai izcēla ieguvumus un pozitīvo pusi, piemēram, atpazīstamības iegūšana, iespēja attīstīt papildus pakalpojumus – degustācijas, meistarklases, parādīt kā top produkts, kuru pēc tam iegādāsies, bet parādīja arī negatīvo pusi, piemēram, tiek traucēts privātums saimniecībā un jārēķinās, ka viesi var ierasties nepiesakot vizīti. Pirms atvērt savu saimniecību tūristiem, jāizvērtē savas stiprās un vājās puses, un noteikti jābūt uz komunikāciju atvērtam.

Pasākuma otrajā daļā dalībnieki veica darbu grupās. Izveidojās divas grupas, vienā grupā apvienojās dalībnieki no Viļakas novada un otrā no Balvu un Rugāju novadiem, kurās tika modelēts tūrisma piedāvājums, lai izzinātu Ziemeļlatgali! Dalībnieki ar lielu interesi un azartu piedalījās maršrutu kartes veidošanā. Visiem bija liels gandarījums par sadarbību un kopīgi paveikto darbu.  Pirmā grupa izstrādāja vienas un divu dienu maršrutus pa Viļakas novadu, savukārt otrā grupa izstrādāja tūrisma maršrutu pa Balvu un Rugāju novadiem. Daudzi bija patīkami pārsteigti, cik mēs maz zinām par to, kas notiek un, ko apskatīt blakus novados.

Par tūrisma nozares attīstību Ziemeļlatgalē un sadarbības veidošanas iespējām ar tūrisma informācijas centriem pastāstīja Ineta Bordāne, Balvu tūrisma informācijas centra speciāliste.

Prieks, ka Viļakas novads šoreiz tika pārstāvēts kuplā skaitā. Aicinu arī Viļakas novada topošos un esošos mājražotājus, amatniekus tūrisma objekta saimniekus sekot līdzi aktualitātēm un arī turpmāk būt aktīviem un apmeklēt šāda veida pasākumus, kur ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, satikties ar domubiedriem, kā arī iegūt iedvesmu darba turpināšanai, uzlabošanai, dalīties ar pieredzi, lai veicinātu sadarbību.

Informāciju sagatavoja: Tūrisma informācijas speciāliste Inese Matisāne

Foto: Nora Boka

 

27.11.2018
Kalendārs
« Decembris 2018 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists, Kristers
Īsās ziņas
No 18.decembra līdz 18.janvārim Nemateriālā kultūras mantojuma centrā "Upīte" mākslinieces Anneles Slišānes darbu izstāde ...
Viļakas Mūzikas un mākslas skolas audzēķņu Ziemassvētku koncerti. ...
20.decembrī plkst.9.30 kultūras centrā "Rekova" Bērnu Ziemassvētku egle ...
22.decembrī plkst.11.00 Viļakas pamatskolas šautuvē Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas meistarsacīkstes jauniešiem ložu šaušanā. ...
25.decembrī plkst.19.00 Viļakas kultūras namā koncerts-uzvedums "Nekur nav tik labi kā mājās" ...
23.decembrī plkst.16.00 kultūras centrā "Rekova" "Ontons i Anne" ...
25.decembrī plkst.20.00 Borisovas Tautas namā Diskoballe ...
25.decembrī plkst.22.00 kultūras centrā "Rekova" Ziemassvētku balle ...
25.decembrī plkst.22.00 Viļakas kultūras namā Ziemassvētku diskoballe ...
Izglītojoši pasākumi par veselīgu uzturu decembra mēnesī ...
Fiziskās aktivitātes Viļakas novadā decembra mēnesī ...
Viļakas novada bibliotēkas izstāžu zālē skatāma foto izstāde "Viens mirklis no 100 Ziemeļlatgalē" ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...