Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

,,Vilksim košu zelta jostu Apkārt savu tēvu zem' "

8.novembris Viļakas pamatskolā bija īpaša diena, jo uz Latvijas 100.dzimšanas dienai veltīto pēcpusdienu ,,Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zem' " pulcējās novada skolu 5.-9.klašu skolēnu komandas, lai ar dažādām aktivitātēm pārbaudītu savu erudīciju, atjautību, radošās iemaņas, kā arī apliecinātu piederību savai tēvzemei un cieņu pret to. Latviešu valodas un literatūras, kā arī bibliotekāru MA darbā jau par tradīciju kļuvušais novada skolu ikgadējais koppasākums šoreiz tika dažādots, pieaicinot arī svešvalodu MA pedagogus.
Pasākums iesākās ar sveicieniem Latvijai svētkos- skanēja patriotiska dzeja un dvēseliskas dziesmas gan mājinieku, gan viesu izpildījumā.

Turpinājumā skolēni tika aicināti doties uz radošajām darbnīcām mērķtiecīgai, izzinošai un radošai sadarbībai.

  • Darbnīcā “Asini prātu!” skolotājas T.Nāgeles vadībā skolēni minēja rēbusus un krievu valodā izveidoja sakāmvārdus par dzimteni.
  • Skolotājas I.Lindenbergas sagatavotajos ,,Latvju zīmju labirintos” varēja pārbaudīt savas zināšanas par tautisko zīmju grafisko attēlojumu un to maģiskajām spējām.
  • “Zini vai mini!” - skolotājas Ainas Cibules vadītajā darbnīcā dalībnieki aktualizēja savu pieredzi un zināšanas, cenšoties uzminēt ļoti interesantus vārdus latgaliski.
  • Skolotāja Līga Leitena skolēnus sagaidīja darbnīcā “Iepazīsim Latviju!” un mudināja veikt vairākas izzinošas darbības angļu valodā, izpētot Latviju dažādos aspektos un veidojot daudzveidīgus radošos darbiņus.
  • ,,Latvju dainu labirintos” - skolotājas Rasmas Vilkastes meistardarbnīcā- dalībniekiem noderēja vizualizācijas iemaņas, tēlainā un loģiskā domāšana, radoši ,,spēlējoties ”ar tautasdziesmām.
  • Skolotāja E.Zaremba-Krīgere darbnīcā,,Iepazīsimies-vācu valoda!”, izmantojot līdzības starp vācu un jau zināmajām svešvalodām, motivēja skolēnus apgūt jaunas svešvalodas un pilnveidot sevi.
  • Bibliotekāres Virgīnijas Riekstiņas vadītajā darbnīcā-viktorīnā ,,Tikai tas, kas savu tēvu zemi pazīst, var to patiesi mīlēt!’ ’dalībnieki  varēja pārbaudīt savas informācpratības prasmes un zināšanas par Latviju: literatūras izstādē izvietotajos avotos skolēniem bija jāatrod vajadzīgā informācija un jāaizpilda anketa.

Kad skolēni bija apceļojuši visas radošās pieturas, visi atkal pulcējās zālē, lai rezumētu paveikto un padalītos ar iespaidiem. Šajā pasākumā uzvarētāju vai zaudētāju, protams, nebija: katrs bija ieguvējs. Noslēgumā skolotāji un skolēni saņēma saldumiņus un pateicības par aktīvu un radošu līdzdalību. Liels paldies dalībniekiem, pedagogiem, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistēm!

Teksts: Novada latviešu valodas un literatūras MA vadītāja Rasma Vilkaste
Foto: personīgais arhīvs

16.11.2018
Kalendārs
« Augusts 2019 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Melānija, Imanta
Īsās ziņas
17.augustā plkst.11.00 Viļakas pilsētas stadionā Viļakas novada 2019.gada atklātā kausa izcīņa minifutbolā. Sacensību nolikums ...
23.augustā plkst.14.00 Upītes Tautas namā Latvijas Leļļu teātra izrāde "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi" ...
25.augustā plkst.18.00 Upītes Tautas namā Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Latvieši" ...
1.septembrī plkst.15.00 un 17.00 Upītes Tautas namā Dirty Deal teātra izrāde "Piramīda" ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...