Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Iepazīstot Latgales vēstniecību “Gors”

Viens no  iniciatīvas „Latvijas skolas soma” lielajiem mērķiem ir klātienē izzināt un iepazīt sava novada un Latvijas kultūras vērtības. Tāpēc, šī projekta ietvaros, Žīguru pamatskolas 1. – 9. klašu skolēni un skolotāji devās uz Rēzekni, lai tuvāk iepazītos ar Latgales vēstniecību „GORS” un tajā notiekošajiem pasākumiem.

Ienākot Latgales vēstniecības „GORS” Mākslas galerijā, skatienus piesaistīja neparastā izstāde, kuras autore ir mūsu novadniece, dzejnieka un Latgales patriota Ontana Slišāna meita Annele Slišāne. Tekstilmāksliniece, audēja, rokdarbniece un skolotāja Annele Slišāne darinājusi savu īpašo dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā "100dečiLatvijai". Izstādē varēja apskatīt, izsmaržot visus 100 dečus un izlasīt to stāstus. Deči austi no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām. Dečos ir ieaustas Latvijas krāsas, smaržas un vietējie izejmateriāli. Katram izaustajam simtgades deķim Annele ir uzrakstījusi arī stāstu.

Latgales vēstniecības „GORS” darbiniece aizraujošā stāstījumā iepazīstināja ar vienu no modernākajām, skaistākajām kultūrvides celtnēm – Austrumlatvijas koncertzāli, kas atrodas  paša Latgales sirdī – Rēzeknē. Šī ēka ir Latvijā pirmā no jauna uzceltā daudzfunkcionālā akustiskā koncertzāle 21.gadsimtā. Interesanti bija uzzināt, kā radās nosaukums „Gors”, kā tapa pati celtne. Gida pavadībā izstaigājām visas telpas, bijām arī tur, kur apmeklētāji netiek ielaisti. Uzzinājām, ka Lielajā zālē ir ap 1000 sēdvietām, 3500 stāvvietām, mazajā zālē, kuru sauc „Zīdaste”, ir 220 sēdvietas, pabijām Mākslas galerijā, vasaras jumta terasē, Orķestra zālē, varējām padejot spoguļzālē, tur, kur notiek deju kolektīvu mēģinājumi.

Pēc aizraujošā ceļojuma pa „GORU”, devāmies uz mazo zāli, kurā skatījāmies vienu no projekta „Latvijas fimas Latvijas simtgadei” filmu „Bille”. Filma tapusi  pēc rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Mājupceļā vēlreiz un vēlreiz atcerējāmies filmā redzēto, piedzīvoto, aizkustinošo. Skolēni dalījās savos iespaidos, stāstīja spilgtākās epizodes, diskutēja par ģimenes lomu, draudzības nozīmi cilvēka dzīvē, salīdzināja to laiku ar mūsdienām.

Mums visiem, skolēniem un skolotājiem, filma ļoti patika.

Iesakām to noskatīties ikvienam.

Paldies iniciatīvas „Latvijas skolas soma” idejas autoriem par iespēju, caur kultūras prizmu, kaut mazliet, kļūt garīgi un dvēseliski bagātākiem.

Žīguru pamatskolas kolektīvs


01.11.2018
Kalendārs
« Septembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liesma, Elita, Alita
Īsās ziņas
20.septembrī plkst.14.00 Borisovas tautas namā  dzejas un mūzikas pēcpusdiena "Kā kļavlapa rudenī dvēsele mana" kopā ar biedrības "Viļakas Pegazs" literātiem. ...
21.septembrī plkst.19:00 Nemateriālās kultūras mantojuma centrā „Upīte” Upītes Uobeļduorzs ...
29.septembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā Svētā Mise par Kupravas un Susāju pagasta iedzīvotājiem ...
29.septembrī plkst.18.00 Viļakas Kultūras namā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras ietvaros autors pastāstīs savus svaigākos jokus. ...
2.oktobrī Viļakā, Balvu ielā 5 Mobilā diagnostika ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...