Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Iepazīstot Latgales vēstniecību “Gors”

Viens no  iniciatīvas „Latvijas skolas soma” lielajiem mērķiem ir klātienē izzināt un iepazīt sava novada un Latvijas kultūras vērtības. Tāpēc, šī projekta ietvaros, Žīguru pamatskolas 1. – 9. klašu skolēni un skolotāji devās uz Rēzekni, lai tuvāk iepazītos ar Latgales vēstniecību „GORS” un tajā notiekošajiem pasākumiem.

Ienākot Latgales vēstniecības „GORS” Mākslas galerijā, skatienus piesaistīja neparastā izstāde, kuras autore ir mūsu novadniece, dzejnieka un Latgales patriota Ontana Slišāna meita Annele Slišāne. Tekstilmāksliniece, audēja, rokdarbniece un skolotāja Annele Slišāne darinājusi savu īpašo dāvanu Latvijai 100 gadu jubilejā "100dečiLatvijai". Izstādē varēja apskatīt, izsmaržot visus 100 dečus un izlasīt to stāstus. Deči austi no puķēm, no neapstrādātiem augu stiebriem, no dažādām augu, dzīvnieku un mākslīgajām tekstilšķiedrām. Dečos ir ieaustas Latvijas krāsas, smaržas un vietējie izejmateriāli. Katram izaustajam simtgades deķim Annele ir uzrakstījusi arī stāstu.

Latgales vēstniecības „GORS” darbiniece aizraujošā stāstījumā iepazīstināja ar vienu no modernākajām, skaistākajām kultūrvides celtnēm – Austrumlatvijas koncertzāli, kas atrodas  paša Latgales sirdī – Rēzeknē. Šī ēka ir Latvijā pirmā no jauna uzceltā daudzfunkcionālā akustiskā koncertzāle 21.gadsimtā. Interesanti bija uzzināt, kā radās nosaukums „Gors”, kā tapa pati celtne. Gida pavadībā izstaigājām visas telpas, bijām arī tur, kur apmeklētāji netiek ielaisti. Uzzinājām, ka Lielajā zālē ir ap 1000 sēdvietām, 3500 stāvvietām, mazajā zālē, kuru sauc „Zīdaste”, ir 220 sēdvietas, pabijām Mākslas galerijā, vasaras jumta terasē, Orķestra zālē, varējām padejot spoguļzālē, tur, kur notiek deju kolektīvu mēģinājumi.

Pēc aizraujošā ceļojuma pa „GORU”, devāmies uz mazo zāli, kurā skatījāmies vienu no projekta „Latvijas fimas Latvijas simtgadei” filmu „Bille”. Filma tapusi  pēc rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna “Bille” motīviem. Filma ir veltījums mums šodien, atgādinot par īstenām vērtībām – iecietību, uzupurēšanos, nepieciešamību sevi apliecināt.

Mājupceļā vēlreiz un vēlreiz atcerējāmies filmā redzēto, piedzīvoto, aizkustinošo. Skolēni dalījās savos iespaidos, stāstīja spilgtākās epizodes, diskutēja par ģimenes lomu, draudzības nozīmi cilvēka dzīvē, salīdzināja to laiku ar mūsdienām.

Mums visiem, skolēniem un skolotājiem, filma ļoti patika.

Iesakām to noskatīties ikvienam.

Paldies iniciatīvas „Latvijas skolas soma” idejas autoriem par iespēju, caur kultūras prizmu, kaut mazliet, kļūt garīgi un dvēseliski bagātākiem.

Žīguru pamatskolas kolektīvs


01.11.2018
Kalendārs
« Jūlijs 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ramona, Ritma
Īsās ziņas
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
2019. gada 7.augustā(trešdiena) Viļakas novada domē Viļakā no pulksten 11.00 - 14.00 aicinām uz semināru “Sadarbība un radošums Manā un Tavā kopienā” ikvienu interesentu, kuram......
8.augustā Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) no 10.00 līdz 17.00 Mobilā diagnostika . ...
Jūlija vingrošanas nodarbības Semenovā.. ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...