Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Rudens pasākumi Viļakas sociālās aprūpes centrā un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā

Viļakas sociālās aprūpes centrā (turpmāk- Viļakas SAC) un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā (turpmāk- Šķilbēnu SAM)  rudens ienāca ar skaistu pasākumu - 1. septembrī iestādēs ciemojās Saulkrastu senioru deju kolektīvs “Saulgrieži”.

Ciemiņi mēroja tālu ceļu, taču viņu raitais deju solis nemaz neliecināja par nogurumu. Deju kolektīva vadītāja Judīte Krūmiņa pirms katras uzstāšanas stāstīja, kāda deja būs nākamā un ar ko tā saistās. Raitais deju solis iepriecināja un atstāja patīkamu iespaidu uz aprūpes iestāžu iemītniekiem. Judīte izstāstīja arī to, ka šogad – jūlijā, senioru kolektīvs svinēja 40 gadu jubileju un viņiem ieviesta tradīcija, katru gadu apmeklēt kādu aprūpes iestādi un iepriecināt ar koncertu.

Paldies “Saulgriežu” senioriem par jauko koncertu, par iespēju pārliecināties, ka arī godājamā vecumā viss ir iespējams!

Iemītniece Lucija Ercika: “1.septembris – Zinību diena – tā ir svētku diena, kurā var pakavēties gan bērnības, gan jaunības dienu atmiņās. Mums -Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas iemītniekiem arī bija sava veida svētki. Paldies mūsu vadītājai un darbiniecēm, kuras noorganizēja mums šos svētkus, jo ar satraukumu gaidījām tālos ciemiņus no Saulkrastiem. Tika sniegts mums koncerts – senioru paaudzes deju kolektīva izpildījumā (8 pāri). Izdancoja gan veco laiku dejas, gan jaunākās, ar kurām šogad piedalījās Rīgā – Dziesmu un Deju svētkos. Arī skatītāju rindās netrūka bijušo jaunības dienu dancotāju, kad tika izpildīta sena latviešu tautas deja “Sudmaliņas”. Gan ar balstiņu, gan ar kājām dancojām līdzi. Šajā kolektīvā bija mūsu paaudzes dejotāji, kuriem vēl ir vieglas kājiņas un saglabāta veselība. Malači! Arī turpmāk gaidīsim šādus ciemiņus, kuri mums sniedz prieka un gandarījuma mirkļus!

Visu Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas iemītnieku vārdā pateicamies par koncertu!”

Ar nosaukumu „Pirmais lēciens rudenī” abās aprūpes iestādēs sākās veselības dienas.  Pirmā diena bija veltīta ārstnieciskajām tējām. Pasākuma dalībnieki garšoja asinszāles tēju un tēju no upeņu lapām, pārrunājot to dziednieciskās īpašības un pielietojumu. Tēja tika baudīta ar pašmāju ievārījumu un daudzziedu medu, ko dāvāja seniori no deju kolektīva „ Saulgrieži”.

Otra veselības diena bija veltīta vietējam rudens superauglim -  ābolam. Visi zina, ka āboli ir ne vien gardi, bet arī veselīgi augļi. Vienlaikus ar apspriešanu, cik daudz derīgu vielu satur ābols, tika gatavots gards ābolu pīrāgs. Iestāžu iemītnieki piedalījās procesā - grieza ābolus pīrāgam un  pagatavoja mīklu, pavārei atlika tikai ievietot ābolu pīrāgu cepeškrāsnī. „Ābolu diena” ienesa ikdienā krāsas, smaržu un smaidus!

Trešajā veselības dienā aprūpes iestāžu iemītnieki skatījās dokumentālās filmas par veselīgo dzīvesveidu un veselīgo uzturu. Filmās ar savas veselības un labās formas noslēpumiem dalījās gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns, kurš savos 72 gados joprojām ir kustīgs un mundruma pārpilns.

Pirmais lēciens rudenī izdevās!  Kopīgs darbs un laika pavadīšana  ir kā svētki! Veselības dienas atstāja pozitīvu ietekmi uz kolektīvu fizisko un emocionālo veselību! Lai vitamīnu krājuma pietiek līdz ziemas beigām!

Teksts: sociālā darbiniece Kristīna Pumpa, iemītniece Lucija Ercika
Foto: sociālā darbiniece Kristīna Pumpa, sociālā rehabilitētāja Rudīte Miča

21.09.2018
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Madis, Alberts
Īsās ziņas
26.jūnijā plkst.14:00 Viļakas novada bibliotēkā tikšanās ar mežkopi, vides gidi Annu Āzi. ...
Ituo pavadiesem vosaru Upītie, pīzavīnoj! ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā  plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts ,,Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...