Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Rudens pasākumi Viļakas sociālās aprūpes centrā un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā

Viļakas sociālās aprūpes centrā (turpmāk- Viļakas SAC) un Šķilbēnu sociālās aprūpes mājā (turpmāk- Šķilbēnu SAM)  rudens ienāca ar skaistu pasākumu - 1. septembrī iestādēs ciemojās Saulkrastu senioru deju kolektīvs “Saulgrieži”.

Ciemiņi mēroja tālu ceļu, taču viņu raitais deju solis nemaz neliecināja par nogurumu. Deju kolektīva vadītāja Judīte Krūmiņa pirms katras uzstāšanas stāstīja, kāda deja būs nākamā un ar ko tā saistās. Raitais deju solis iepriecināja un atstāja patīkamu iespaidu uz aprūpes iestāžu iemītniekiem. Judīte izstāstīja arī to, ka šogad – jūlijā, senioru kolektīvs svinēja 40 gadu jubileju un viņiem ieviesta tradīcija, katru gadu apmeklēt kādu aprūpes iestādi un iepriecināt ar koncertu.

Paldies “Saulgriežu” senioriem par jauko koncertu, par iespēju pārliecināties, ka arī godājamā vecumā viss ir iespējams!

Iemītniece Lucija Ercika: “1.septembris – Zinību diena – tā ir svētku diena, kurā var pakavēties gan bērnības, gan jaunības dienu atmiņās. Mums -Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas iemītniekiem arī bija sava veida svētki. Paldies mūsu vadītājai un darbiniecēm, kuras noorganizēja mums šos svētkus, jo ar satraukumu gaidījām tālos ciemiņus no Saulkrastiem. Tika sniegts mums koncerts – senioru paaudzes deju kolektīva izpildījumā (8 pāri). Izdancoja gan veco laiku dejas, gan jaunākās, ar kurām šogad piedalījās Rīgā – Dziesmu un Deju svētkos. Arī skatītāju rindās netrūka bijušo jaunības dienu dancotāju, kad tika izpildīta sena latviešu tautas deja “Sudmaliņas”. Gan ar balstiņu, gan ar kājām dancojām līdzi. Šajā kolektīvā bija mūsu paaudzes dejotāji, kuriem vēl ir vieglas kājiņas un saglabāta veselība. Malači! Arī turpmāk gaidīsim šādus ciemiņus, kuri mums sniedz prieka un gandarījuma mirkļus!

Visu Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas iemītnieku vārdā pateicamies par koncertu!”

Ar nosaukumu „Pirmais lēciens rudenī” abās aprūpes iestādēs sākās veselības dienas.  Pirmā diena bija veltīta ārstnieciskajām tējām. Pasākuma dalībnieki garšoja asinszāles tēju un tēju no upeņu lapām, pārrunājot to dziednieciskās īpašības un pielietojumu. Tēja tika baudīta ar pašmāju ievārījumu un daudzziedu medu, ko dāvāja seniori no deju kolektīva „ Saulgrieži”.

Otra veselības diena bija veltīta vietējam rudens superauglim -  ābolam. Visi zina, ka āboli ir ne vien gardi, bet arī veselīgi augļi. Vienlaikus ar apspriešanu, cik daudz derīgu vielu satur ābols, tika gatavots gards ābolu pīrāgs. Iestāžu iemītnieki piedalījās procesā - grieza ābolus pīrāgam un  pagatavoja mīklu, pavārei atlika tikai ievietot ābolu pīrāgu cepeškrāsnī. „Ābolu diena” ienesa ikdienā krāsas, smaržu un smaidus!

Trešajā veselības dienā aprūpes iestāžu iemītnieki skatījās dokumentālās filmas par veselīgo dzīvesveidu un veselīgo uzturu. Filmās ar savas veselības un labās formas noslēpumiem dalījās gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns, kurš savos 72 gados joprojām ir kustīgs un mundruma pārpilns.

Pirmais lēciens rudenī izdevās!  Kopīgs darbs un laika pavadīšana  ir kā svētki! Veselības dienas atstāja pozitīvu ietekmi uz kolektīvu fizisko un emocionālo veselību! Lai vitamīnu krājuma pietiek līdz ziemas beigām!

Teksts: sociālā darbiniece Kristīna Pumpa, iemītniece Lucija Ercika
Foto: sociālā darbiniece Kristīna Pumpa, sociālā rehabilitētāja Rudīte Miča

21.09.2018
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Karīna, Gaits
Īsās ziņas
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...