Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Dzejas dienās Viļakā ieskandina strūklaku "Lāsīte"

Kā jau zinām, šovasar mūsu pilsētā tapusi jauna, skaista atpūtas vieta - vides objekts strūklaka "Lāsīte", pie kuras ir patīkami atrasties gan dienas vidū, gan vakaros. Un tāpēc uz vakara pasākumu - dzejas lasījumiem "Lirikas lāses" - Viļakas kultūras darbinieki aicināja pie jaunās strūklakas.

Lasījumus ievadīja Noras Kalnas dzejas rindas:

Ar divi spārniem lido dvēsele,
ar divām kājām atsperas no pliena,
ar divām acīm zvaigznes meklē dienā,
ar divi spārniem mūsu dvēsele!

Vārdi, vārsmas... Pirms tos uzdrīkstamies izteikt skaļi, izdzīvojam sevī caur domām, caur sirdi...Nereti tie atnāk caur kādu zibenīgu mirkli, kurā pēkšņi saredzi, cik prieka pilnas acis ir atzinību guvušam bērnam, cik skaisti viens rudenī uzplaucis zieds uzviz skopā saules starā un ieraugi krāsas pat ūdens lāsēs.......
Ar sevī izlolotām dzejas vārsmām uzdrīkstējās dalīties Viļakas regulāri rakstošā dzejniece Rutta Jeromāne. Viens no viņas lasītajiem dzejoļiem bija par dzīvi, kurā reizēm spēlējam teātri:

Veras priekškars
un sākas dzīve!
Tā īstā – uz skatuves?
Vai īstā ir šajā pusē,
bez grima un kulisēm?
Reizēm dzīve arī ir spēle –
lomas, teksti un iestudēts tēls,
kad tu nevari būt, kas esi,
bet esi, kam jābūt tev.
Daudzi dzīvo bez savas sejas,
savām domām un attieksmes,
gadiem ilgi pieņem par labu,
ko kāds diktē no tribīnes….

Veras priekškars
un sākas dzīve,
mēs to baudām kā savējo –
skaistas kustības, tērpi un sejas,
vai tas tikai
uz skatuves?

Jau ierasts, ka mūspuses autoru darbi tiek publicēti Dzejas almanahos. Arī piektdien Rēzeknē notika jaunā izdevuma atvēršana, kurā ievietoti Ruttas Jeromānes un Antoņinas Ločmeles dzejoļi. Šogad - valsts simtgadē - arvien biežāk dzirdam vārdus:  dzimtene, dzimtās vieta, tēva sēta... Šī tēma ir tuva arī literātu biedrības "Viļakas Pegazs" vadītājai Antoņinai Ločmelei, kura lasīja gan savu, gan citu viņas iecienītu autoru dzeju.

Jāatzīst, ka ikdienā dzeja netiek izmantota bieži. Bet reizēs, kad gribam sagādāt kādam prieku, īpaši svētkos, meklējam domu graudus grāmatās vai arī rakstām paši.

Dzeju par aktuālām tēmām, piemēram, pirmsvēlēšanu peripētijām, raksta arī viļakietis Pēteris Boldāns. Savos atklājumos viņš dalījās arī "Lirikas Lāsēs".

Ir tādi burvīgi atklāsmes brīži, kad saproti, ka dzīve ir sudraba, nevis dubļu pilna. Vai arī to sudrabu redzi vispirms. Vai tādos brīžos radušās vārsmas arī nav sudraba pilnas? Jautājumu uzdevām radošajai dvēselei - Normundam Orlovam. Atbildi sagaidījām viņa dzejā un mūzikā.

Skaistajā laternu stundā pie strūklakas savās dzejas sajūtās dalījās arī Viļakas ģimnāzijas jaunietes, lasot Mārtiņa Freimaņa dzeju. Lijas Brīdakas dzeju lasīja viņu skolotāja Ineta Lindenberga.

Paldies visiem par patīkamā noskaņā kopā pavadītu vakaru, par izjustajiem dzejas lasījumiem! Paldies par muzikālas noskaņas radīšanu vijolniecēm Ilonai Bukšai un Svetlanai Krasnokutskai, akordeonistam Raimondam Šaicānam, ģitāristam Ivaram Kuprišam un Normundam Orlovam par izjusti izpildīto Aināra Paukšēna dziesmu "Sirds". Paldies visiem pasākuma dalībniekiem par līdzi dziedāšanu!

Lai lirikas lāses tikpat dāsni līst arī turpmākajās Dzejas dienās! Tiksimies pie "Lāsītes"!

Viļakas kultūras nama pasākumu organizatore Silvija Kupriša
Foto - Akvilina Jevstigņejeva

19.09.2018
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Artis, Artūrs
Īsās ziņas
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā  plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts ,,Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...