Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Svātki Upītie – svātki ģimenei i draugīm!

No 24. – 26.augustam Upītē skrēja, smējās, darbojās un skatījās. Šogad “Svātki Upītie” iesākās 24.augustā ar “Styprūs skriejīnu”, kur piedalījās 11 komandas, kurās dalībnieki bija no Upītes, Rekovas, Škilbaniem, Briežuciema, Balviem, Kārsavas un Malnavas. Skrējiena laikā komandām bija jāpārvar dažādi gan ātruma, gan izveicības, gan prāta vingrinājumi. Bija jāskrien gan sasietiem, gan jādzer ūdens uz ātrumu, bija jāspēlē lielā dambrete, jāšauj mērķos, jāpārvar salmu ruļļu šķēršļu trase, jāpeld pa dīķi ar SUP dēļiem un jālej un “jāķer” ūdens. Beigās ātrākās un stiprākās komandas saņēma ielūgumus uz nākošās dienas teātriem. Pēc skrējiena vakarā pie Upītes Tautas nama tika uzbūvēta salmu ruļļu estrāde, kur grupa “Unknown Artist” dāvināja visiem balles nakti.

25.augusts bija “Bārnu dīna”.  Te sākumā Upītes Tautas namā Dirty Deal Teatro rādīja izrādi “Kā saule gadījās”. Izrādes laikā mazākie izrādes skatītāji tika iesaistīti izrādes tapšanā. Izrādes laikā visi kopā samīcīja smaržīgu cepumu mīklu, izspēlējot dažādas Latviešu teikas par to, kā radusies pasaule. Izrādes beigās, visi kopā izcepa garšīgus cepumus un dāvināja tos saviem vecākiem, brāļiem, māsām un, protams, arī savam vēderam. Tālāk diena turpinājās ar dažādām meistardarbnīcām, kur bērni mācījās aust lupatu saulītes, apgleznot stikla burciņas, veidojot svečturīšus. Iemēģināja rokas darboties ar 3D printeriem. Cepa puļķu maizītes, veidoja koka uzrakstu UPĪTE, bērniem ar grima palīdzību tika apgleznotas sejas un ar hennu tika zīmēti tetovējumi. Pati jautrākā nodarbe bija piepūšamās atrakcijas. Te piedalījās gan mazi, gan lieli. Bet, kad satumsa vakarā paši drosmīgākie, kas nenobijās no lietus, pērkona un zibens, devās nakts trasītē, kas šogad bija ar tēmu “Nakts trasīte īt gostūs”, tā mēs atnācām uz Z.S Kotiņi. Izbaudījām saimniecības viesmīlību nakts piesegā.

Tā pienāca 26.augusts un Latvijas Nacionālā teātra izrādes ART laiks. Īsi pirms izrādes sākās nelielas problēmas – izbeidzās sēdvietas, ko atrisinājām ar spilvenu atnešanu, tā skatītāji gan sēdēja uz krēsliem, gan spilveniem un pufiem. Izrāde bija ļoti aizraujoša par labāko draugu attiecībām neatstājot nevienu izrādes apmeklētāju vienaldzīgu. Pēc izrādes Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba, kas ir arī šīs lugas režisors, pateicās skatītājiem un Upītei par sadarbību un solīja to turpināt nākošajos gados. Un par lielu pārsteigumu pasniedza lielu picu aktīvajiem Upītes jauniešiem – Katei Slišānei, Domenikam Slišānam, Marekam Supem, Osvaldam Rozem un Agijai Grantiņai, kas visu augustu paši savas iniciatīvas dēļ sakopa ciemu un uzfrišināja Upītes Tautas nama priekštelpu.

Liels paldies Valsts Kultūrkapitāla fondam un Viļakas novada domei par projekta līdzfinansējumu! Paldies katram, kas piedalījās un izbaudīja svētkus un katram, kas pielika savu roku šo svētku tapšanā.

Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns


27.08.2018
Kalendārs
« Decembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Īsās ziņas
6.decembrī plkst.17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē labdarības koncerts "Nepaej garām" ...
No 1.-20.decembrim Žīguru kultūras namā rokdarbu izstāde-pārdošana ...
1.decembrī plkst.15.00 Viļakas kultūras namā Ziemas ieskaņu koncerts. Piedalās Viļakas KN, pamatskolas, Viļakas Valsts ģimnāzijas, mūzikas skolas kolektīvi. ...
1.decembrī plkst.17.00 Viļakā pie Abrenes ielas 1.nama Pirmās Adventes sveces iedegšana ...
5.decembrī plkst.15.00 pie Viļakas novada domes Viļakas novada egles iedegšana ...
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...