Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

“Mēs paši” atbalstītie projekti Viļakas novadā

Šovasar Viļakas novadā īstenos četrus VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka” Klientu kluba „Mēs paši” konkursā atbalstītos projektus.

Atbalstītie projekti ir:

  • „Viļakas novada Susāju pagasta kultūrvēstures muzeja „VĒRŠUKALNS” senās lauksaimniecības tehnikas nojumes izveidošana”, projekta iesniedzējs Viļakas novada dome, projekts saņems 355,00 Ls finansējumu no bankas;
  • Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumenti stāsta... (Vēstures liecības par 1941.gada 14.jūnja deportāciju Viļakas pagastā)”, projekta iesniedzēja Maruta Brokāne, saņems 186,90 Ls atbalstu.
  • „Brīvā laika pavadīšanas centra apkārtnes labiekārtošana”, projekta pieteicējs Šķilbēnu sociālās aprūpes māja, bankas atbalstīs projektu ar 400,00 Ls finansējumu.
  • „Vides labiekārtošana Plešovas kapos”, projekta iesniedzēja Lucija Logina, atbalstītas aktivitātes par 255,00 Ls.

No 2012.gada 1.jūnija līdz 1.septembrim īstenos projektu „Viļakas novada Susāju pagasta kultūrvēstures muzeja „VĒRŠUKALNS” senās lauksaimniecības tehnikas nojumes izveidošana”. „Mērķis ir izveidot ikvienam muzeja Vēršukalns apmeklētājam ērti apskatāmu pirmskara Latvijas graudkopības tehnikas  novietni, kā arī tas dotu iespēju  organizēt ikgadējus ražas svētkus plašam interesentu lokam. Ir plānots ierīkot 36 m2 lielu segtu tehnikas laukumu, izrakt ūdens novadīšanas grāvjus un izgatavot zedeņu žogu. Realizētais projekts dos iespēju paplašināt un dažādot muzeja piedāvājumu, un organizēt jaunas aktivitātes,” izskaidroja muzeja un projekta vadītājs Aldis Pušpurs.

Maruta Brokāne realizēs projektu„Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumenti stāsta... (Vēstures liecības par 1941.gada 14.jūnija deportāciju Viļakas pagastā). Projekta mērķis – izpētīt un izdot materiālu komplektu par 1941.gada deportāciju toreizējā Viļakas pagastā, izmantojot to sabiedrības vēsturiskajā izglītošanā, skolu jaunatnes pilsoniskajā un patriotiskajā audzināšanā. M.Brokāne strādās Latvijas Valsts vēstures arhīvā, lai izpētītu divdesmit triju 1941.gada 14.jūnijā deportēto mūsu novadnieku lietas. Projekta rezultātā sagatavos materiālu mapes par katru izpētīto novadnieka likteni, šis mapes saņems deportētā cilvēka piederīgie. Sagatavots tiks arī metodiskais materiāls Viļakas novada skolām un Viļakas muzejam, kā arī informāciju apkopos CD formātā.

„Pētījumu veikšu šogad no 15.maija līdz 15.oktobrim. Īstenojot projektu, arhīvā tiks izpētītas divdesmit trīs  1941.gada 14.jūnijā deportēto mūsu novadnieku lietas. Tā tiks saglabāts mūsu novada vēsturiskais mantojums, tiks atklāta vēsturiskā patiesība un saglabāta deportēto piemiņa. Izdotais materiālu komplekts kā svarīgs vēstures materiāls, spilgta laikmeta liecība tiks nodots Viļakas muzejam, kur ar to varēs iepazīties mūsu skolu jaunatne, novada cilvēki un ciemiņi. Sagatavotais CD un darba mape kā metodiskais materiāls Latvijas vēstures un novada vēstures mācīšanai Viļakas novada izglītības iestādēs dos iespēju dažādot vēstures stundas, izmantojot lokālo vēstures materiālu skolu jaunatnes pilsoniskajā un patriotiskajā audzināšanā. Tāpat materiālu varēs izmantot vēstures pasākumu organizēšanā Viļakas novada skolās, bibliotēkās un muzejā,” aizrautīgi par projektu stāstīja M.Brokāne.

Projektu „Brīva laika pavadīšanas centra apkārtnes labiekārtošana” īstenos Rekovas ielā 11, Rekovā, Šķilbēnu pagastā, Viļakas novadā. Projekta mērķis - labiekārtot Brīvā laika pavadīšanas centra apkārtni.

„Šo projektu realizēsim līdz 2012.gada 30.setembrim. Projekta laikā tiks sakopta, labiekārtota un apzaļumota Brīva laika pavadīšanas centram piederošā teritorija 0,5 ha platībā, kā arī tiks uzbūvēta lapene. Projekta ieguvēji būs Šķilbēnu pagasta iedzīvotāji, jo iegūs sakoptāku vidi un kopā pabūšanas iespējas. Lapene Brīvā laika pavadīšanas centra tuvumā radīs iespēju atpūtai, viesu uzņemšanai un sarunām, brīvā laika pavadīšanai saulainā un lietainā laikā. Ieguvēji būs arī projekta dalībnieki, jo būs paveikts viens kopīgs darbs, kas ne tikai satuvinās viens otru kopīgā darbā, bet dos arī gandarījumu par paveikto!” iepazīstināja Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas vadītāja un projekta vadītāja Līna Barovska.

Pagājšvasar Šķilbēnu pagasta iedzīvotāja Lucija Logina noskatījās kā tiek labiekārtota Čilipīnes kapsēta un nolēma rīkoties, lai labiekārtota vēl vienu Šķilbēnu pagasta kapsētu. „Lai veiksmīgi sakoptu Plešovas kapus, ir nepieciešams uzbūvēt grodu aku, jo nekur tuvumā nav akas. Īpaši grūti sakopt kapus ir sausās vasarās, kā arī cilvēki, kuri ierodas no tālienes, nav rēķinājušies, ka līdzi ūdens ir bijis jāpaņem daudz vairāk nekā viņi ir paņēmuši. Ir plānots kapos uzstādīt sūkni, jo kapi atrodas pakalnā. Rezultātā tiks dots būtisks ieguldījums vides labiekārtošanā Plešovas kapos. Būs atrisināta galvenā problēma: kur ņemt ūdeni, lai sakoptu piederīgo kapu kopiņas. Projekta realizācija atvieglos arī ikdienas kapu sakopšanu un uzturēšanu kārtībā brīvprātīgajiem palīgiem, kuri ir atbildīgi par kapu sakopšanu. „Vides labiekārtošana Plešovas kapos” ir mans pirmais projekts, tāpēc esmu ļoti priecīga, ka banka to atbalstīja. Tas dos stimulu arī turpmāk aktīvi darboties pagasta teritorijas sakopšanā,” pastāstīja L.Logina.

 

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne

18.05.2012
Kalendārs
« Jūlijs 2017 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Meldra, Meldris, Melisa
Īsās ziņas
22. jūlijā plkst. 11:00 Šķilbēnu pagasta Balkānos notiks tautas skrējiena "Balkanu apļi" ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
22. jūlijā un 23. jūlijā plkst. 11:00 Baltā brieža mototrasē motokross ...
22. jūlijā  plkst. 20:00 Laukumā pie Medņevas pagasta "Ermoņiku skaņas-12" ...
25. jūlijā plkst. 16.00 Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā) atklās 1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstādi. ...
28. jūlijā plkst. 18:00 Viļakas luterāņu baznīcā koncerts ...
5. augustā plkst. 15:00 Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā koncerts ...
5. augustā pulks. 18:00 Viļakas estrādē dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" un plkst. 22:00 balle kopā ar Zinti Krakopu ...
19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
20. augustā  plkst. Upītes tautas nomā izruode ...
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
Namateriāluos kulturas montuojuma centrs "Upīte" izsludynoj FOTO konkursu. ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...