Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

“Mēs paši” atbalstītie projekti Viļakas novadā

Šovasar Viļakas novadā īstenos četrus VAS „Latvijas Hipotēku un zemes banka” Klientu kluba „Mēs paši” konkursā atbalstītos projektus.

Atbalstītie projekti ir:

  • „Viļakas novada Susāju pagasta kultūrvēstures muzeja „VĒRŠUKALNS” senās lauksaimniecības tehnikas nojumes izveidošana”, projekta iesniedzējs Viļakas novada dome, projekts saņems 355,00 Ls finansējumu no bankas;
  • Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumenti stāsta... (Vēstures liecības par 1941.gada 14.jūnja deportāciju Viļakas pagastā)”, projekta iesniedzēja Maruta Brokāne, saņems 186,90 Ls atbalstu.
  • „Brīvā laika pavadīšanas centra apkārtnes labiekārtošana”, projekta pieteicējs Šķilbēnu sociālās aprūpes māja, bankas atbalstīs projektu ar 400,00 Ls finansējumu.
  • „Vides labiekārtošana Plešovas kapos”, projekta iesniedzēja Lucija Logina, atbalstītas aktivitātes par 255,00 Ls.

No 2012.gada 1.jūnija līdz 1.septembrim īstenos projektu „Viļakas novada Susāju pagasta kultūrvēstures muzeja „VĒRŠUKALNS” senās lauksaimniecības tehnikas nojumes izveidošana”. „Mērķis ir izveidot ikvienam muzeja Vēršukalns apmeklētājam ērti apskatāmu pirmskara Latvijas graudkopības tehnikas  novietni, kā arī tas dotu iespēju  organizēt ikgadējus ražas svētkus plašam interesentu lokam. Ir plānots ierīkot 36 m2 lielu segtu tehnikas laukumu, izrakt ūdens novadīšanas grāvjus un izgatavot zedeņu žogu. Realizētais projekts dos iespēju paplašināt un dažādot muzeja piedāvājumu, un organizēt jaunas aktivitātes,” izskaidroja muzeja un projekta vadītājs Aldis Pušpurs.

Maruta Brokāne realizēs projektu„Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumenti stāsta... (Vēstures liecības par 1941.gada 14.jūnija deportāciju Viļakas pagastā). Projekta mērķis – izpētīt un izdot materiālu komplektu par 1941.gada deportāciju toreizējā Viļakas pagastā, izmantojot to sabiedrības vēsturiskajā izglītošanā, skolu jaunatnes pilsoniskajā un patriotiskajā audzināšanā. M.Brokāne strādās Latvijas Valsts vēstures arhīvā, lai izpētītu divdesmit triju 1941.gada 14.jūnijā deportēto mūsu novadnieku lietas. Projekta rezultātā sagatavos materiālu mapes par katru izpētīto novadnieka likteni, šis mapes saņems deportētā cilvēka piederīgie. Sagatavots tiks arī metodiskais materiāls Viļakas novada skolām un Viļakas muzejam, kā arī informāciju apkopos CD formātā.

„Pētījumu veikšu šogad no 15.maija līdz 15.oktobrim. Īstenojot projektu, arhīvā tiks izpētītas divdesmit trīs  1941.gada 14.jūnijā deportēto mūsu novadnieku lietas. Tā tiks saglabāts mūsu novada vēsturiskais mantojums, tiks atklāta vēsturiskā patiesība un saglabāta deportēto piemiņa. Izdotais materiālu komplekts kā svarīgs vēstures materiāls, spilgta laikmeta liecība tiks nodots Viļakas muzejam, kur ar to varēs iepazīties mūsu skolu jaunatne, novada cilvēki un ciemiņi. Sagatavotais CD un darba mape kā metodiskais materiāls Latvijas vēstures un novada vēstures mācīšanai Viļakas novada izglītības iestādēs dos iespēju dažādot vēstures stundas, izmantojot lokālo vēstures materiālu skolu jaunatnes pilsoniskajā un patriotiskajā audzināšanā. Tāpat materiālu varēs izmantot vēstures pasākumu organizēšanā Viļakas novada skolās, bibliotēkās un muzejā,” aizrautīgi par projektu stāstīja M.Brokāne.

Projektu „Brīva laika pavadīšanas centra apkārtnes labiekārtošana” īstenos Rekovas ielā 11, Rekovā, Šķilbēnu pagastā, Viļakas novadā. Projekta mērķis - labiekārtot Brīvā laika pavadīšanas centra apkārtni.

„Šo projektu realizēsim līdz 2012.gada 30.setembrim. Projekta laikā tiks sakopta, labiekārtota un apzaļumota Brīva laika pavadīšanas centram piederošā teritorija 0,5 ha platībā, kā arī tiks uzbūvēta lapene. Projekta ieguvēji būs Šķilbēnu pagasta iedzīvotāji, jo iegūs sakoptāku vidi un kopā pabūšanas iespējas. Lapene Brīvā laika pavadīšanas centra tuvumā radīs iespēju atpūtai, viesu uzņemšanai un sarunām, brīvā laika pavadīšanai saulainā un lietainā laikā. Ieguvēji būs arī projekta dalībnieki, jo būs paveikts viens kopīgs darbs, kas ne tikai satuvinās viens otru kopīgā darbā, bet dos arī gandarījumu par paveikto!” iepazīstināja Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas vadītāja un projekta vadītāja Līna Barovska.

Pagājšvasar Šķilbēnu pagasta iedzīvotāja Lucija Logina noskatījās kā tiek labiekārtota Čilipīnes kapsēta un nolēma rīkoties, lai labiekārtota vēl vienu Šķilbēnu pagasta kapsētu. „Lai veiksmīgi sakoptu Plešovas kapus, ir nepieciešams uzbūvēt grodu aku, jo nekur tuvumā nav akas. Īpaši grūti sakopt kapus ir sausās vasarās, kā arī cilvēki, kuri ierodas no tālienes, nav rēķinājušies, ka līdzi ūdens ir bijis jāpaņem daudz vairāk nekā viņi ir paņēmuši. Ir plānots kapos uzstādīt sūkni, jo kapi atrodas pakalnā. Rezultātā tiks dots būtisks ieguldījums vides labiekārtošanā Plešovas kapos. Būs atrisināta galvenā problēma: kur ņemt ūdeni, lai sakoptu piederīgo kapu kopiņas. Projekta realizācija atvieglos arī ikdienas kapu sakopšanu un uzturēšanu kārtībā brīvprātīgajiem palīgiem, kuri ir atbildīgi par kapu sakopšanu. „Vides labiekārtošana Plešovas kapos” ir mans pirmais projekts, tāpēc esmu ļoti priecīga, ka banka to atbalstīja. Tas dos stimulu arī turpmāk aktīvi darboties pagasta teritorijas sakopšanā,” pastāstīja L.Logina.

 

Informāciju sagatavoja: Vineta Zeltkalne

18.05.2012
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raimonds, Laine, Vilnis
Īsās ziņas
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
20. maijā plkst. 11:00 velomaršruta "Ar velo uz Lozdovas gravu" atklāšanas brauciens ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...