Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Latvijas Neredzīgo Biedrības pārstāvju tikšanās ar Viļakas novada sociālajiem darbiniekiem

Šī gada 7. augustā Viļakas novada Sociālajā dienesta darbinieki tikās ar pārstāvjiem no Balvu Neredzīgo Biedrības Balvu filiāles, vadītāju Guntu Zepu un Medņevas invalīdu biedrības vadītāju Birutu Nagli, lai pārrunātu aktualitātes saistošas invalīdiem ar redzes traucējumiem Viļakas novadā.

Latvijas Neredzīgo Biedrība ir teritoriālā organizācija, kas pārstāv savu biedru (invalīdu ar redzes traucējumiem) intereses Balvu, Alūksnes, Apes, Gulbenes, Viļakas un Rugāju novados.

Latvijas Neredzīgo Biedrības Rehabilitācijas centrs ir starpnozaru profesionāļu komanda ar vairāku gadu desmitu uzkrāto pieredzi. Tā galvenais mērķis ir palīdzēt apgūt un pilnveidot cilvēkiem ar daļēju vai pilnīgu redzes zudumu šādas ikdienā nepieciešamas iemaņas:
- gatavot ēst;
- droši pārvietoties telpās un uz ielas;
- rīkoties ar naudaszīmēm, iepirkties;
- uzturēt kārtībā savu apģērbu, dzīvesvietu;
- strādāt ar datoru un mobilo tālruni, izmantojot „runājošās” un attēlu palielinošās programmas;
- realizēt savas radošās spējas, veidojot dažādus darinājumus pašu rokām – pērļot, pīt grozus, tapot, filcēt;
- lasīt un rakstīt punktrakstā (Braila rakstā);
- izmantot dažādus tehniskos palīglīdzekļus.

Rehabilitācijas centrā var saņemt pakalpojumu- sportot trenažieru zālē, saņemt psihologa, sociālā darbinieka un citu speciālistu konsultācijas. Centra speciālisti sniedz konsultācijas un atbalstu arī redzes invalīdu tuviniekiem, ģimenes locekļiem. Rehabilitācijas nodarbības notiek individuāli vai nelielās grupās.

Pārstāves no Balvu Neredzīgo Biedrības demonstrēja biedrībā attīstošos talantus: apsveikuma kartiņu izgatavošana, izšūšana ar pērlēm, piedalīšanos teātra skatēs ar teātra kopu “Redzēt ar Sirdi”.  Tika demonstrēti pieejamie tehniskie palīglīdzekļi, kuri ir pieejami gan personai, kurai ir noteikta redzes invaliditāte, gan persona, kurai nav noteikta invaliditāte pēc redzes.

Tiflotehnika ir tehniskie palīglīdzekļi, piemēram, asinsspiediena mērītājs, termometrs, krāsu noteicējs, svari, pildspalva, kuri ir ar runas funkciju, kā rezultātā persona saņem informāciju par veikto darbību.

Saņemot tehnisko palīglīdzekli, ir jāveic vienreizēja iemaksa (valsts nodeva) par katru 7,11 EUR.

Latvijas Neredzīgo Biedrības Rehabilitācijas centra programmas sniedz iespēju apgūt zināšanas un prasmes personām ar īpašām vajadzībām, tostarp, lai apmierinātu ne tikai pamatvajadzības, bet motivētu uzlabot dzīves kvalitāti, attīstīt individuālās dotības, pilnveidot sevi, lai spētu pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās par to, ka Latvijas Neredzīgo Biedrības pārstāves pieņems klientus vienreiz 6 mēnešos Viļakā, Parka ielā 2, Sociālā dienestā. Par laiku un datumu sabiedrība tiks informēta Viļakas novada majaslapā un uz informācijas stendiem novada pagastu pārvaldēs.

Informējam, ka Latvijas Neredzīgo Biedrību pārstāv SIA «LNB RC», Balvu filiāli vada Gunta Zepa, pēc adreses: Brīvības iela 47-49, Balvi, LV-4501, tālr.:4521682, pasts: gunta.zepa@lnbrc.lv

Informāciju un foto sagatavoja Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne14.08.2018
Kalendārs
« Februāris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Haralds, Almants
Īsās ziņas
22.februārī plkst.22.00 Kultūras centrā "Rekova" Diskoballe ...
23.februārī pl.22.00 Borisovas Tautas namā Diskoballe ...
2.martā pl.17.00 kultūras centrā "Rekova" līnijdejotāju sadancis ...
Viļakas novada bibliotēkas izstāžu zālē skatāma foto izstāde "Viens mirklis no 100 Ziemeļlatgalē" ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...