Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Latvijas Neredzīgo Biedrības pārstāvju tikšanās ar Viļakas novada sociālajiem darbiniekiem

Šī gada 7. augustā Viļakas novada Sociālajā dienesta darbinieki tikās ar pārstāvjiem no Balvu Neredzīgo Biedrības Balvu filiāles, vadītāju Guntu Zepu un Medņevas invalīdu biedrības vadītāju Birutu Nagli, lai pārrunātu aktualitātes saistošas invalīdiem ar redzes traucējumiem Viļakas novadā.

Latvijas Neredzīgo Biedrība ir teritoriālā organizācija, kas pārstāv savu biedru (invalīdu ar redzes traucējumiem) intereses Balvu, Alūksnes, Apes, Gulbenes, Viļakas un Rugāju novados.

Latvijas Neredzīgo Biedrības Rehabilitācijas centrs ir starpnozaru profesionāļu komanda ar vairāku gadu desmitu uzkrāto pieredzi. Tā galvenais mērķis ir palīdzēt apgūt un pilnveidot cilvēkiem ar daļēju vai pilnīgu redzes zudumu šādas ikdienā nepieciešamas iemaņas:
- gatavot ēst;
- droši pārvietoties telpās un uz ielas;
- rīkoties ar naudaszīmēm, iepirkties;
- uzturēt kārtībā savu apģērbu, dzīvesvietu;
- strādāt ar datoru un mobilo tālruni, izmantojot „runājošās” un attēlu palielinošās programmas;
- realizēt savas radošās spējas, veidojot dažādus darinājumus pašu rokām – pērļot, pīt grozus, tapot, filcēt;
- lasīt un rakstīt punktrakstā (Braila rakstā);
- izmantot dažādus tehniskos palīglīdzekļus.

Rehabilitācijas centrā var saņemt pakalpojumu- sportot trenažieru zālē, saņemt psihologa, sociālā darbinieka un citu speciālistu konsultācijas. Centra speciālisti sniedz konsultācijas un atbalstu arī redzes invalīdu tuviniekiem, ģimenes locekļiem. Rehabilitācijas nodarbības notiek individuāli vai nelielās grupās.

Pārstāves no Balvu Neredzīgo Biedrības demonstrēja biedrībā attīstošos talantus: apsveikuma kartiņu izgatavošana, izšūšana ar pērlēm, piedalīšanos teātra skatēs ar teātra kopu “Redzēt ar Sirdi”.  Tika demonstrēti pieejamie tehniskie palīglīdzekļi, kuri ir pieejami gan personai, kurai ir noteikta redzes invaliditāte, gan persona, kurai nav noteikta invaliditāte pēc redzes.

Tiflotehnika ir tehniskie palīglīdzekļi, piemēram, asinsspiediena mērītājs, termometrs, krāsu noteicējs, svari, pildspalva, kuri ir ar runas funkciju, kā rezultātā persona saņem informāciju par veikto darbību.

Saņemot tehnisko palīglīdzekli, ir jāveic vienreizēja iemaksa (valsts nodeva) par katru 7,11 EUR.

Latvijas Neredzīgo Biedrības Rehabilitācijas centra programmas sniedz iespēju apgūt zināšanas un prasmes personām ar īpašām vajadzībām, tostarp, lai apmierinātu ne tikai pamatvajadzības, bet motivētu uzlabot dzīves kvalitāti, attīstīt individuālās dotības, pilnveidot sevi, lai spētu pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.

Tikšanās laikā tika panākta vienošanās par to, ka Latvijas Neredzīgo Biedrības pārstāves pieņems klientus vienreiz 6 mēnešos Viļakā, Parka ielā 2, Sociālā dienestā. Par laiku un datumu sabiedrība tiks informēta Viļakas novada majaslapā un uz informācijas stendiem novada pagastu pārvaldēs.

Informējam, ka Latvijas Neredzīgo Biedrību pārstāv SIA «LNB RC», Balvu filiāli vada Gunta Zepa, pēc adreses: Brīvības iela 47-49, Balvi, LV-4501, tālr.:4521682, pasts: gunta.zepa@lnbrc.lv

Informāciju un foto sagatavoja Sociālā dienesta vadītāja Ilze Šaicāne14.08.2018
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Minna, Vilhelmīne
Īsās ziņas
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...