Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Izskanējis Starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2018”

Vasaras saulgriežus sagaidot, laikā no 16. jūnija līdz 21. jūnijam vienpadsmito reizi Latvijā notika Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kopā pulcējot 4000 dalībniekus - 233 folkloras kopas, etnogrāfiskos ansambļus, folkloras deju kopas un kapelas, ārvalstu viesus no Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Gruzijas, ASV, Polijas, Dienvidkorejas un Ķīnas. Festivāla tēma 2018. gadā bija “Ziedēšana. Jāņi”.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” tika atklāts sestdien, 16. jūnijā, kad Rīgas kanāla malās sadziedājās novadi. Viļakas novadu pārstāvēja visi novada kolektīvi - Kupravas etnogrāfiskais  ansamblis (Valentīna Romanovska), Medņevas etnogrāfiskais ansamblis (Skaidrīte Šaicāne), Medņevas folkloras kopa EGLE (Ināra Sokirka), Rekavas folkloras kopa REKAVAS DZINTARS (Vilis Cibulis), Medņevas kapela EGLE (Inita Raginska),  Šķilbēnu etnogrāfiskais ansamblis (Irina Husare), Upītes etnogrāfiskais ansamblis (Iveta Logina), Upītes jauniešu folkloras kopa UPĪTE (Andris Slišāns), Viļakas etnogrāfiskais ansamblis  ATZELE (Anna Annuškāne),  Viļakas folkloras kopa ABRENĪTE (Marija Voika),  Žīguru folkloras kopa MEŽĀBELE    (Valentīna Igovena).

Šajā dienā festivāla dalībnieki devās gājienā, bet plkst.18.00 Brīvības laukumā notika festivāla lielkoncerts “Šurp, Jāņa bērni!”.

17.jūnijā svētku dalībnieki visu dienu pavadīja Brīvdabas muzejā kopā dziedot un dejojot.

18. jūnijā visas dienas garumā aptuveni 300 festivāla dalībnieki ciemojās Līgatnē, lai iepazītu Līgatnes novada kultūrvēstures objektus - Vienkoču parku un kokamatniecības muzeju, amatu māju, papīrfabriku un tās ciemata vēsturisko centru, "Pasaku māju", pārceltuvi, padomju slepeno bunkuru u.c. Arī Viļakas kultūras nama folkloras kopa Atzele  koncertēja Līgatnē.

Starptautiskais folkloras festivāla ietvaros „Baltica 2018” 20.jūnijā notika Dižģimeņu koncerts «Dzimtas dziesmas». Stipras ģimenes ir Latvijas pamats un lielākā vērtība, tās ir pamats arī daudzām folkloras kopām un visai folkloras kopu kustībai kopumā.

Daudzas folkloras kopas ir dibinājušas ģimenes, tajās izaugušas vairākas paaudzes, kas tālāk nododot nemateriālā kultūras mantojuma tradīcijas, tās dabiski saglabā un pārmanto. Folkloras dižģimeņu koncerts ir kā veiksmes atslēga, lai ar folkloras kustību iepazīstinātu un iedvesmotu pēc iespējas vēl vairāk cilvēkus un ģimenes.

Koncertā piedalījās Staltu ģimene un folkloras draugu kopa «Skandinieki», Andra Kapusta un Aīdas Rancānes ģimene, folkloras kopa «Grodi», Vītolu ģimene un folkloras kopa «Pērlis», Kārklu ģimene un folkloras kopa «Ceiruleits», Slišānu ģimene un Šķilbēnu pagasta jauniešu folkloras kopa «Upīte», Tihovsku ģimene, folkloras kopa «Tilža», Otaņķu ģimene, Bārtas etnogrāfiskais ansamblis, Solveigas Pētersones ģimene, Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, Amerikas latviešu folkloras kopa «Sudrabavots», Rūtiņu un Vīksniņu ģimenes.

20. jūnijā  visi tika gaidīti Cēsīs uz kārtīgu izdancošanos! Deju kopu pārstāvji demonstrēja dažādu Latvijas novadu mazāk pazīstamus tautas deju soļus, ko auditorija varēja viegli apgūt un atkārtot. Muzicēja Latvijas novadu folkloras kopas.

Kā vieni no danču meistariem šajā pasākumā piedalījās arī folkloras kopa Upīte.

Bet 21.jūnijā visi Jāņu bērni no Ziemeļlatgales devās uz Viļaku, kur notika viens no noslēguma pasākumiem folkloras festivāla ietvaros. Mūsu novads pulcēja kopā 22 ciemiņu  kolektīvus un divpadsmit pašmāju kolektīvus. Jau no pēcpusdienas kopā ar savu kolektīvu amatu meistariem varēja piedalīties meistardarbnīcās – mācīties pīt vainagus, spēka vīteni, siet pirts slotas, mācīties senos amatus, siet Jāņu sieru, pļaut ar izkapti, iesaistīties sporta aktivitātēs.

Vakarpusē kopā ar folkloras kopu Egle sagaidījām Jāņu bērnus no maliņu maliņām. Kopā ar ciemiņu kolektīviem izdzīvojām Jāņu dienu no paša rīta līdz vēlam vakaram – caur dziesmām, caur Jāņu dienas izdarībām. Un noslēgumā kopā ar kopu vadītājiem iededzām lielo Jāņu ugunskuru.


Teksts kultūras metodiķe Sandra Ločmele
Foto Andris Zelčs, Inese Matisāne

25.06.2018
Kalendārs
« Jūlijs 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Magda, Magdalēna Magone, Mērija
Īsās ziņas
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
2019. gada 7.augustā(trešdiena) Viļakas novada domē Viļakā no pulksten 11.00 - 14.00 aicinām uz semināru “Sadarbība un radošums Manā un Tavā kopienā” ikvienu interesentu, kuram......
8.augustā Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) no 10.00 līdz 17.00 Mobilā diagnostika . ...
Jūlija vingrošanas nodarbības Semenovā.. ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...