Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Noslēgusies „Cielavas gudrību” vienpadsmitā sezona

„Cielavas gudrības” ir Latvijas Dabas muzeja rīkots konkurss 5. – 6. klašu skolēniem par dažādām dabas tēmām. Šogad konkursā piedalījās komandas trīs dalībnieku sastāvā, kas sagatavoja un iesūtīja atbildes uz atlases anketām. Gaidot mūsu valsts simtgadi, tika izzinātas tieši Latvijas dabas vērtības.

Šajā mācību gadā bija nedaudz mainīta spēles kārtība. Uzdevumu anketas dalībnieki atrada muzeja mājaslapā četras reizes visas mācību gada laikā. Tās bija veltītas visiem četriem Lavijas kultūrvēsturiskajiem novadiem: Vidzemei, Zemgalei, Kurzemei un Latgalei. Katrā anketā bija daudzveidīgi uzdevumi gan par augiem, gan dzīvniekiem, gan aizsargājamām dabas teritorijām, gan kultūrvēsturi. Dalībnieki veidoja arī vienas dienas ekskursijas maršrutu pa novadu iekļaujot dabas, vēstures un aktīvās atbūtas objektus. 93 komandas no dažādām Latvijas skolām visa mācību gada garumā meklēja atbildes, iesūtīja Dabas muzeja žūrijai un krāja punktus.

Ļoti cītīgi strādāja arī mūsu novada skolu piekt- un sestklasnieki gan Rekavā („DAS” un „Fantastiskā maģija”), gan Vidučos („Trīs gudrinieki”), gan Viļakā („Viļakas eži” un „Viļakas dabas pētnieki”), gan Žīguros („Pūcēni” un „Sudraba vanagi”). Pēc visu rezultātu apkopošanas izrādījās, ka divas mūsu novada komandas – „Trīs gudrinieki” no Vidučiem un „Pūcēni” no Žīguriem – iekļuvušas spēles finālā.

Fināla pirmā kārta notika 21.aprīlī Dabas muzejā. Uz to komandas gatavoja mājasdarbu – prezentāciju par sava novada dabu un kultūrvēsturi. Ļoti pārliecinoši uzstājās Viduču skolas „Trīs gudrinieki”. Viņi saņēma otro lielāko punktu skaitu.

Finālspēles otrā kārta, kā ierasts, notika ārpus Rīgas, kādā jaukā Latvijas vietā: 5.jūnijā Lielvārdē, Daugavas krastā, A.Pumpura muzejā. Šeit komandas rādīja, cik labi gada laikā iepazinušas mūsu valsts dabas un vēstures vērtības. Nācās atbildēt uz āķīgiem jautājumiem, pildīt piņķerīgus uzdevumus gan muzeja telpās, gan parkā: atpazīt putnu balsis, noteikt zivis, meklēt dažādus objektus, piemēram, kalcīta drūzas, koku lapas, zalkša zīmi utml. Sezonas uzvarētāji tika noskaidroti saskaitot abu fināla kārtu rezultātus. Pirmajā vietā „Aglonas pipari” no Aglonas vidusskolas, bet otrajā – mūsu „Trīs gudrinieki” no Viduču pamatskolas. Sveicam! Žīguru „Pūcēni” – sestajā vietā. Arī viņiem paldies par centību! No mūspuses skolām vēl finālā piedalījās un ceturto vietu ieņēma Rugāju viduskolas „Apodziņi”. Fināla dalībnieki saņēma pateicības rakstus un vērtīgas balvas – pēdu pētnieka komplektu un Annas Āzes jauno uzdevumu grāmatu par Latvijas putniem.

Paldies Dabas muzejam, „Cielavas gudrību” koordinatorei Renātei Ozoliņai un viņas komandai par konkursa organizēšanu, viemēr interesantajiem uzdevumiem un balvām. Paldies A.Pumpura muzejam par jauko uzņemšanu.

Informācija par konkursu, uzdevumu anketas un rezultāti atrodami Latvijas Dabas muzeja mājas lapā http://www.dabasmuzejs.gov.lv/cielavas-gudribas

Teksts un foto A.Korņejeva, Žīguru pamatskolas skolotāja

 

 

14.06.2018
Kalendārs
« Februāris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Smuidra, Vitauts, Smuidris
Īsās ziņas
22.februārī plkst.22.00 Kultūras centrā "Rekova" Diskoballe ...
23.februārī pl.22.00 Borisovas Tautas namā Diskoballe ...
2.martā pl.17.00 kultūras centrā "Rekova" līnijdejotāju sadancis ...
Viļakas novada bibliotēkas izstāžu zālē skatāma foto izstāde "Viens mirklis no 100 Ziemeļlatgalē" ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...