Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Aizvadītas foto dienas “Viens mirklis no 100 Ziemeļlatgalē”

1.-3.jūnijā Viļakas pusē bija sastopami vairāk nekā pussimts fotogrāfi- gan no tuvākiem, gan tālākiem novadiem, kā arī fotogrāfi no Lietuvas un Īrijas, kas trīs dienas iemūžināja Viļakas novada skaistākos objektus, dabu, cilvēkus, tradīcijas un sadzīvi, kā arī tvēra neaizmirstamus mirkļus.

Pasākums tika rīkots Valts Kultūrkapitāla fonda projekta “Mana tēvu zeme atspulgos” ietvaros, sadarbojoties ar Viļakas novada pašvaldību un biedrību “Ziemeļlatgales atspulgs” un  Z/S “Kotiņi”, par godu Latvijas simtgadei, lai popularizētu Ziemeļlatgali un dotu iespēju novada pašvaldībai un tūrisma objektu saimniekiem tikt pie profesionālām, kvalitatīvām bildēm.

Interesentiem sava  dalība Foto dienās bija jāpiesaka līdz 30.aprīlim. Tika aicināti piedalīties ne tikai profesionāli fotogrāfi, bet arī foto entuziasti no visas Latvijas ķert mirkļus Foto dienās “Viens mirklis no 100 Ziemeļlatgalē”.  Pasākuma idejas autors ir novadnieks Andris Zelčs, kurš to izlolojis no foto dienām Susāju pagastā, kurās dalībnieku skaits ir bijis krietni mazāks, un pēc piedzīvotā plenērā Rēzeknes pusē nolēmis kaut ko vērienīgāku uztaisīt plašākā mērogā Viļakas novadā.

1. jūnijā jau no plkst. 15.00, dalībnieki sāka ierasties Rekovas dzirnavās (Viļakas novadā, Šķilbēnu pagastā, Rekova, Rekavas iela 19), kur notika dalībnieku reģistrēšanās un pasākuma atklāšana.

Atklāšanas pasākumu vadīja Šķilbēnu pagasta kultūras centra “Rekova”  vadītāja Inese Lāce. Kā pirmā dalībniekus uzrunāja Viļakas novada domes izpilddirektore Zigrīda Vancāne. Andris Zelčs iepazīstināja ar pasākuma programmu un ideju, bet Z/S “Kotiņi” pārstāvis Rolands Keišs izstāstīja Rekovas dzirnavas atdzimšanas stāstu un pastāstīja par realizētajiem projektiem. Viļakas pārvaldes, Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieks, kapteinis Alvils Baltiņš informēja par ekskursiju uz robežpunktiem Vecumu un Šķilbēnu pagastā un par svarīgāko, kas jāzina atrodoties pierobežā. Savukārt Viļakas novada muzeja vadītāja Rita Gruševa iepazīstināja ar Viļakas novadu un tās bagātībām.

Lai pasākumu padarītu interesantāku, tika izstrādāti vairāki maršruti pa Viļakas novada pagastiem un dalībnieki piedalījās maršrutu izlozē, kā rezultātā iepazinās ar saviem gidiem. Pēc tam dalībnieki devās ekskursijā uz Z.S „Kotiņi” un nobaudīja vakariņas Rekovas dzirnavās, “Kotiņu” gaumē. Naktsmājas tika nodrošinātas vietējās nozīmes dabas parkā “Balkanu  kalni” (c. „Vilkova”, Šķilbēnu pagasts ). Dalībnieki pēc saviem ieskatiem vakara gaitā varēja apmeklēt „Baznīcu nakts” pasākumus Viļakas un Baltinavas dievnamos un piedzīvot aizraujošus dančus kopā ar Folkloras kopas „Upīte” dalībniekiem.

2.jūnijā dalībnieki jau no plkst. 4.00 varēja doties un baudīt rīta fotosesiju.  Pēc gardām brokastīm šķilbēniešu gaumē un saņemot rīta sveicienu no Viļakas novada domes priekšsēdētāja Sergeja Maksimova dalībnieki gidu pavadībā devās „Foto medībās” pa Viļakas novadu. Krustu šķērsu tika izbraukāti visi Viļakas novada pagasti un pēc aktīvas dienas vakarā dalībnieki sabrauca Kultūrvēsturiskajā lauku sētā „Vēršukalns” (c.„Svilpova’’, Susāju pagasts), lai dalītos savos piedzīvojumus, kur savukārt varēja baudīt vakariņas susājiešu  gaumē un piedzīvot izzinošu ekskursiju kopā ar Viļakas novada muzeja vadītāju Ritu Gruševu. Ar kopīgu vakarēšanu, pirts apmeklējumu, dziedāšanu un krēslas foto  pie ugunskura kopā ar folkloras kopu “Egle” noslēdzās otrās dienas vakars Balkanu dabas parkā.

3.jūnijā pēc uzmundrinošām brokastīm bija iespēja iegādāties vietējos lauku labumus līdzi ņemšanai, Aijas Pumpures cepto maizīti un konditorejas izstrādājumus, kā arī Anitas Kašas daudzveidīgos sierus un medu, un Andra Ločmeļa ādas izstrādājumus. Izturīgākie fotogrāfi vēl paspēja iemūžināt Pirmo komūniju Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā un folkloras kopas “Upīte” mēģinājumu, pēc kura sekoja brīvais laiks un novada skaistāko skatu “ķeršana” pēc saviem ieskatiem.

Pateicībā par uzņemšanu, fotogrāfi dāvās Viļakas novadam fotogrāfiju failus, kuri uzņemti Foto dienu laikā. Pašvaldībai būs tiesības šīs fotogrāfijas izmantot nekomerciālos izdevumos, mājaslapā un reklāmmateriālos, norādot autoru. Sagaidot Valsts svētkus, paredzēts rīkot fotoizstādi un aicināt visus autorus uz izstādes atklāšanu.

Tika piedzīvotas trīs aizraujošas un neaizmirstamas dienas un katram bija iespēja atklāt un izbaudīt savus mirkļus no 100 Ziemeļlatgalē!

Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja pasākuma organizēšanā, lai šīs trīs dienas būtu neaizmirstamas. Paldies maršrutu gidiem par atsaucību un izturību!

Gaidīsim fotogrāfijas un izstādi rudenī!

Informāciju sagatavoja:
Tūrisma informācijas speciāliste Inese Matisāne

Foto:
Andris Zelčs
kopbilde – Ēriks Biters
12.06.2018
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Minna, Vilhelmīne
Īsās ziņas
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...