Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Maijs Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa”

Maijs modina dabu ar skanīgām putnu dziesmām, priecē ar ilgi gaidīto zaļumu, ziedošiem dārziem  un dāvina visskaistākos, vismīļākos svētkus -Mātes dienu, kad īpaši silti, mīļi samīļojam savas māmiņas un vecmāmiņas.

Šogad Medņevas PII „Pasaciņa” (turpmāk tekstā – Iestāde) svinēja Mātes  dienu katra grupiņa atsevišķi.

„Lāčuku”  grupas bērni bija  iejutušies skolotāju lomās un sagatavojuši  māmiņām un vecmāmiņām daudz dažādu uzdevumu – atbildēt uz jautājumiem  nosaucot savu bērnu mīļāko krāsu, pastāstīt par savu „sapņu” profesiju, saģērbt meitiņu pastaigai, parādīt atraktivitāti rotaļās ar dejošanu un dziedāšanu un pasākuma beigu daļā visi izveidoja kopīgu aplikāciju – „Maša un lācis pavasarī”.  Protams, ka neizpalika  cienāšanās ar saldumiem un augļiem.

„Ežuku” grupā tika aicināti vecāki uz ģimenes dienas pasākumu. Katram ir sava ģimene, bet grupiņā visi arī esam viena liela ģimene.

Tā, ka grupiņas simbols ir ezītis, ģimenes uzdevums bija izgatavot savu ezīti. Tā ezītis pie ezīša un lūk – liela draudzīga ezīšu ģimene. Darbojoties vecākiem bija iespēja radoši izpausties iesaistot arī bērnus.

Pēc radošās darbošanās sekoja sportiskās aktivitātes.  Te, nu bija nepieciešams gan ātrums, gan sadarbība starp ģimenes locekļiem, gan vecāku motivācija un iedrošināšana aicinot bērnus darboties līdz.

Neizpalika arī bez prāta spēlēm un atsevišķām vecāku prasmēm (tēti pina bizes). Pēc aktivitātēm pelnītā atpūta ar cienastu un draudzīgām sarunām.

„Rūķīšu” grupa aicināja  visas māmiņas uz  māmiņu pēcpusdienu, lai varētu kopā pabūt, padarboties ar saviem bērniem caur prieku, rotaļām un dejām.

Bērni darbojās kopā ar māmiņām un  izveidoja mīļuma, siltuma, laba vēlējuma plaukstiņsaulīti. Kopīgi tika liktas puzles, dziedātas dziesmas un izspēlētas rotaļas.

Tika izveidots arī „ziediņš”, kur māmiņas uz ziedlapiņām uzrakstīja mīļvārdiņus kādos viņas sauc savus bērnus, savukārt  bērni tās salīmēja un izveidoja skaistus ziediņus.

Laikam tiešām uz pasaules nekā burvīgākā nav,  kā sava bērna buča, samīļošana un ar mīlestību pagatavots, uzrakstīts apsveikums.

Laiks paskrējis nemanot  un saprotam, ka  ir aizsteidzies vēl viens mācību gads. Maija beigas, tas nozīmē, ka iestādē tas  ir  izlaiduma laiks.

Šajā mācību gadā mūsu Iestādi atstāj desmit gudri, radoši, mīļi, jauki  un zinātkāri bērni.  Mūs, iestādes darbiniekus,  pārņem divējādas sajūtas. No vienas puses prieks par padarīto darbu, par bērniem, kuri daudz apguvuši, no otras puses skumjas, jo jāpalaiž projām mūsu izlolotie un mīļie audzēkņi.

Izlaiduma svinībās piedalījās visi Iestādes darbinieki  un protams, ka gaviļniekus pavadīt uz skolu bija atnākuši grupas bērni, kuri vēl paliek Iestādē.

Nākamie skolēni sniedza atvadu koncertu – dziedāja, dejoja, rādīja teātri  un skaitīja dzejoļus. Neizpalika arī sporta deju dejošana. Un tad sekoja brīdis, kad katrs gaviļnieks saņēma savu pirmo dokumentu – izziņu par pirmsskolas 5.-6. gadīgo obligātās programmas apguvi. Bērni priecīgi smaidīja par saņemtajām dāvanām, jo tik daudz sveicēju  un dāvanu - dāvana no Iestādes, dāvana no novada domes, pagasta pārvaldes, no Viduču pamatskolas  un vēl no radiem un draugiem.

Svētku izskaņā  visi devāmies fotografēties.

Paldies vecākiem par sadarbību šajos gados, paldies par izrādīto cieņu  un dāvanām Iestādes kolektīvam. Paldies par atbalstu Viļakas novada domei un  Medņevas pagasta pārvaldei.

Liels paldies visam mūsu lielajam, radošajam un nenogurstošajam Iestādes kolektīvam – katram  par savu ieguldījumu šo bērnu izaugsmē.

Lai visiem mīļa, silta un jauka vasara! Lai Jums, bērni, veiksmīgi skolas gadi  un vecākiem, lai pietiek pacietības un mīlestības!

Medņevas PII „Pasaciņa” vadītāja Ilze Brokāne

 

11.06.2018
Kalendārs
« Augusts 2019 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Melānija, Imanta
Īsās ziņas
17.augustā plkst.11.00 Viļakas pilsētas stadionā Viļakas novada 2019.gada atklātā kausa izcīņa minifutbolā. Sacensību nolikums ...
23.augustā plkst.14.00 Upītes Tautas namā Latvijas Leļļu teātra izrāde "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi" ...
25.augustā plkst.18.00 Upītes Tautas namā Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Latvieši" ...
1.septembrī plkst.15.00 un 17.00 Upītes Tautas namā Dirty Deal teātra izrāde "Piramīda" ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...