Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

"Es dzīvoju tepat starp jums" Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienas pasākums Viļakas kultūras namā

To mums vajag - pēc šo jūru spozmes,
Pēc šiem kalniem, debešus kas nes.
Lai mums netrūkst gatavības, drosmes
Atgriezties pie skarbās tēvzemes.
To mums vajag - sajust, ka šai vietā,
Kur viss gauss un neņemams uzreiz,
Neiznīks tā sīkstā cilts un krietnā,
Kas no zvaigznes iznirusi reiz.
(B.Mārtuževa)

Pasākums iesākās ar izstādes "Laika mērīšana " atklāšanu kultūras nama spoguļu zālē un turpinājās lielajā zālē ar dzīvesstāstiem, dziesmām un dejām.

"Es dzīvoju tepat starp jums" - šāds nosaukums pasākumam bija kā veltījums katram no mums un tiem cilvēkiem Viļakā, kuri palīdz veidot pilsētas un arī novada māksliniecisko seju. Amatiermākslas kolektīva dalībnieka statuss ir ne tikai uzstāšanās koncertos, bet arī darbs, brīvā laika un reizēm arī līdzekļu ziedošana, grūtības un uztraukumi. Bet ir tā, ka skatuves aicinājums saglabājas ģimenēs un pat dzimtās.

Latvijas simtgades svētku un Lielo Dziesmu un Deju svētku gadā vēlējāmies caur ģimeņu stāstiem iepazīt tuvāk starp mums dzīvojošos vietējos ļaudis ar mākslinieku dvēselēm. Arī koncertprogrammu veidoja kolektīvi, kuri ir Dziesmu svētku kustības dalībnieki - deju kopa "Dēka", jauniešu deju kolektīvs "Bitīt' matos", vokālais ansamblis "Cansone", etnogrāfiskais ansamblis "Abrenīte", folkloras kopa "Atzele" un "Atzeles" muzikantu kapela. Tieši šajos kolektīvos arī darbojas aktīvāko ģimeņu pārstāvji.

Ģimeņu stāsti iesākās ar prezentāciju par Lūcijas Bondares ģimeni. Lūcijas mamma Tekla bija dziesmu teicēja, tēvs spēlēja kokli, bet Lūcijas māsas Eleonoras Sprukules ģimene ir pazīstama visā Latvijā kā dziedošā ģimene. Pasākumā kā aktīvas ģimenes amatiermākslā tika godinātas arī Elitas Loginas ģimene, Terēzes un Jāņa Ņukšu ģimene, Ilzes un Elmāra Šaicānu ģimene, Marijas Loginas ģimene, Orlovsku ģimene, Veinu ģimene un Zarembu ģimene no Egļevas.

Paldies Evitai Zarembai, Albīnai un Skaidrītei Veinām un Normundam Orlovam par interesantajiem stāstiem un prezentācijām!

Pasākums noslēdzās ar kopā sanākšanu pie balti klāta galda ar pašceptu baltmaizi, medu, sviestu un interesantām sarunām par svētkiem, par dzīvi mūsu mazajā, mīļajā Latvijā.

Atjaunotajai Latvijas valstij jāattīstās ne tikai kā neatkarīgai, demokrātiskai republikai, bet ir jākopj arī dziesmotās revolūcijas laika izvirzītie uzstādījumi: būt brīvam, pilnvērtīgam, laimīgam, darbīgam un atbildīgam cilvēkam.

Arī darbošanās amatiermākslā un uzstāšanās pasākumos dara mūsu dzīvi skaistāku un pilnvērtīgāku. Lai mums visiem izdodas ar pienākumu izturēties pret ģimeņu cieņā turētajām vērtībām, vēsturiskajiem stāstiem un atstāto kultūras mantojumu!

Pasākuma organizatore Silvija Kupriša

09.05.2018
Kalendārs
« Septembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Matīss, Modris, Mariss
Īsās ziņas
20.septembrī plkst.14.00 Borisovas tautas namā  dzejas un mūzikas pēcpusdiena "Kā kļavlapa rudenī dvēsele mana" kopā ar biedrības "Viļakas Pegazs" literātiem. ...
21.septembrī plkst.19:00 Nemateriālās kultūras mantojuma centrā „Upīte” Upītes Uobeļduorzs ...
29.septembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā Svētā Mise par Kupravas un Susāju pagasta iedzīvotājiem ...
29.septembrī plkst.18.00 Viļakas Kultūras namā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras ietvaros autors pastāstīs savus svaigākos jokus. ...
2.oktobrī Viļakā, Balvu ielā 5 Mobilā diagnostika ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...