Viļakas novada domes mājas lapa

Muzejpedagoģiskā programma “Iepazīsti kultūrvēsturiskos pieminekļus Viļakas pilsētā- ielu stāsti”

26.aprīļa rītā Viļakas pamatskolas 4.klase ar audzinātāju I.Rēvaldi piedalījās izzinošā ekskursijā pa Viļakas pilsētu. Pasākuma laikā iepazinām dažu Viļakas pilsētas ielu vēsturi un pievērsām uzmanību kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem. Viļakā ir vairāki desmiti ielu, katrai no tām savs stāsts. Laiks iet, viss mainās, bet nemainīga paliek vēsture, kas reiz bijusi.

Ar skolēniem izzinājām Balvu, Tautas, Baznīcas, Pļavu, Abrenes, Garnizona, Dzirnavu , Pils un Rūpniecības  ielu vēsturi. Katrs ieklausījās ielu stāstos un apskatīja senās bildes, kas saglabājušās muzejā no vecākiem laikiem. Muzejpedagoģisko programmu iesākām ar Balvu ielu uz kuras atrodas Viļakas novada muzejs. Balvu iela īpaša ar to, ka vēsturiski ir mainījusies pilnībā, jo otrajā pasaules karā, kad vācieši atkāpās, tika  nodedzinātas daudzas mājas. Tālāk ceļš veda uz Tautas  ielu, kura ir ļoti bagāta gan ar vēsturiskiem notikumiem, gan kultūrvēsturiskām ēkām, kuras līdz mūsdienām nav saglabājušās, interesanti stāsti ir saglabājušies par Baznīcas un Pļavu ielām.

Skolēnu uzmanību piesaistīja Abrenes, Garnizona un Dzirnavu ielu vēsture, jo šīs ielas ir bagātas ar savu kultūrvēsturisko vērtību. Īpašu interesi izraisīja senas bildes, kurās vēl nav redzams pilsētas skvērs, kad tas vēl bija tirgus laukums. Šajās vecajās bildēs ir redzamas apkārtējās ielas uz kurām kādreiz atradās vecais Viļakas pagasta valdes nams, aptieka, kā arī ebreju pamatskola. Skolēni bija pārsteigti kā var mainīties vienas vietas vēsture. Noslēgumā iepazinām Pils un Rūpniecības ielas, uz kurām kādreiz atradās Marienhauzenas muižas galvenā ēkā, tagad Viļakas Valsts ģimnāzija, muižas parks, kā arī linu fabrikas ēka. Kopīgi arī analizējām fotogrāfijās redzēto. Skolēni atbildēja uz dažādiem jautājumiem, kuri tendēti uz skolēnu domāšanas attīstību, salīdzināšanu un analīzi.

Mīlestība uz savu valsti sākās ar savas dzimtās vietas vēstures iepazīšanu un saprašanu.

Teksts: Viļakas novada muzeja direktore R.Gruševa, krājuma glabātāja M.Boldāne

Foto: I.Rēvalde, R.Gruševa

08.05.2018
Kalendārs
« Augusts 2019 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Īsās ziņas
17.augustā plkst.11.00 Viļakas pilsētas stadionā Viļakas novada 2019.gada atklātā kausa izcīņa minifutbolā. Sacensību nolikums ...
23.augustā plkst.14.00 Upītes Tautas namā Latvijas Leļļu teātra izrāde "Bruņinieks, kuram sāpēja zobi" ...
25.augustā plkst.18.00 Upītes Tautas namā Latvijas Nacionālā teātra izrāde "Latvieši" ...
1.septembrī plkst.15.00 un 17.00 Upītes Tautas namā Dirty Deal teātra izrāde "Piramīda" ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...