Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Komandā ir spēks!

Viļakas novada Jauno matemātiķu konkursa  ietvaros tika organizēti  divi pasākumi. 6.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā tikās novada 7.-10.klašu skolēnu komandas, savukārt 11.aprīlī Viļakas pamatskolā sacentās 5.-6.klašu jaunie matemātiķi. Konkursa laikā bērniem  un jauniešiem bija lieliska iespēja godināt Latvijas valsti svētkos, pārbaudīt sevi un gūt prieku dažādu matemātikas uzdevumu risināšanā, strādājot komandā.

Atbilstoši nolikumam, katra komanda bija izvēlējusies komandas kapteini, nosaukumu un devīzi. Un darbs varēja sākties! Viļakā bija ieradušies visdažādākie censoņi - „Asprātīgie”, „10 brieži”  un „V36”  no Viļakas  Valsts ģimnāzijas,  „Čabulīši”,  „Zaķīši”  un „Fantastiskais četrinieks” no Rekavas vidusskolas, „Smaidīgais četrinieks” no Viļakas pamatskolas un komanda „2 + 2” no Žīguru pamatskolas. Žūrijā darbojās komandas pavadošie skolotāji.

Domājot par kompetencēs balstītu mācību saturu un Latvijas valsts jubilejas ideju, 7.-10.klašu skolēniem  tika piedāvāts neliels tests tiešsaistē „Zini vai mini!”, bet 5.-6.klašu skolēni darbojās ar Latvijai zīmīgiem skaitļiem, veicot aprēķinus  ar kalkulatoriem. Turpmākajā gaitā tika risināti  dažādi ar reālo dzīvi saistīti  matemātikas uzdevumi – gan darbošanās ar skaitļiem un senajām rakstu zīmēm un  konstrukcijām, gan cilvēka skeleta kaulu proporciju pētīšana un  „vērīgas acs” nepieciešamība likumsakarību saskatīšanā, gan ieskatīšanās  „cieto riekstu krātuvē” un radošais darbs ar kartēm un interneta resursu lietošanu. Komandu kapteiņiem bija vajadzīga  īpaša veiksme, lai  6x6 tabulā  laimētos iecerētā izvēle - asprātības vai matemātikas teorijas jautājums.

Izvērtējot komandu sniegumu, pārāki šoreiz izrādījās „Asprātīgie” no Viļakas Valsts ģimnāzijas (D.Bisenieks, M.Kolomejeva, K.Zelča, A.Kokorevičs, R.Rēvalds, I.Pamils-Pamiljāns) un Viļakas pamatskolas komanda „Smaidīgais četrinieks” (S.Martiņenko, E.Lindenbergs, V.Zeļenovska, S.Zaremba), bet balviņas  ar logo  „ Latvijai-100” saņēma visi. Protams, tika baudīts arī svētku pīrāgs.

Konkursa noslēgumā ieguvēji bija visi! Prasme risināt  dažādus  uzdevumus un strādāt komandā, pozitīvas emocijas un tikšanās prieks bija tas, kas  raksturo abus notikušos pasākumus.

Paldies novada matemātikas  skolotājām K.Ivļevai, E.Lemešonokai, I.Kaņepei, S.Jurjānei  par sadarbību un M.Supei-Tučai kā priekšmeta skolotājai un 5.-6.klases pasākuma organizatorei un vadītājai. Pateicamies Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei par sniegto atbalstu.

Domājot par nākamo mācību gadu, gribas cerēt, ka skolēniem atkal būs vēlēšanās tikties novada jauno matemātiķu konkursā, skolotājiem būs prieks par lietpratīgajiem skolēniem un vecākiem -  gandarījums par savu bērnu sasniegumiem!

Informāciju sagatavoja un 7.-10. klašu konkursa daļu  organizēja un vadīja Matemātikas un fizikas MA vadītāja Lilita Bizune

13.04.2018
Kalendārs
« Marts 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Māra, Marita, Mārīte
Īsās ziņas
30.martā notiks auto tūrisma sacensības "Ekspedīcija 2019" Sacensību nolikums Pieteikšanās anketa ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...