12. un 13. martā bērnu čalas, smiekli un klaudzošu āmuru skaņas piepildīja Šķilbēnu jauniešu centra „Zvaniņi” telpas. Šeit divas dienas čakli strādāja vairāk nekā 20 lieli un mazi bērni, jaunieši un pieaugušie, kas bija atnākuši apgūt jaunas prasmes un, būt kopā ar domubiedriem meistardarbnīcās. Savās amatu prasmēs dalījās: Evita Zālīte (leļļu meistare) un Andris Ločmelis (ādas apstrādes meistars). Meistardarbnīcu laiks nebija izvēlēts nejauši, bet gan ar nolūku bagātināt atpūtu skolēnu brīvdienās, jo lauku apvidu bērniem nav īpaši daudz veidu, kur saturīgi pavadīt brīvo laiku. Bērnu vecāki atzina, ka viņi ir priecīgi par to, ka viņu atvases nesēžot pie TV ekrāniem, datoriem vai tālruņiem, bet gan ar prieku darbojas un apgūst jaunu prasmes.
Bērni bija pārsteigti, ka pagatavot nelielu dejojošu lellīti var divu stundu laikā. Savukārt, meistare savus mākslas darbus veido, strādājot vismaz 5 dienas pa 5 stundām katrā. Evitas darinātās lelles dzīvo dažādās pasaules valstīs, tās ir dažāda lieluma un katra ar savu individualitāti. Savdabīgi, ka katrai lellei ir savs vārds un Evita visus atceras. Piemēram, atvaļināts cietuma priekšnieks dāvanā no kolēģiem saņēmis lelli vārdā Meldris ar absolūti oriģinālu apģērbu. Kā izrādās lelles savus vārdus iegūst no vārda dienu kalendāra, kurā dienā lellīte ir pabeigta tādu vārdu tā arī iegūst.
Savukārt, meistars Andris bērniem mācīja, kā ar pacietību no neliela ādas gabaliņa pagatavot sirsnīgu dāvaniņu saviem mīļajiem. Jauki piekariņi ar lielākiem un mazākiem iniciāļu burtiem, skaisti dekoriņi un pusstundas laikā pārsteigums gatavs. Andra darinātie darbiņi aizceļojuši uz Austrāliju, Ameriku, Ēģipti un Eiropas valstīm. Savā īpašumā vīrišķīgas motociklu somas ieguvis kāds no motokluba „Rūsa vējā” motociklistiem. Bet skaistas siksnas, somiņas, aproces, makus un atslēgu piekariņus ieguvis ikviens kam tas ļoti kārojies. Andris lepojas ar savu arodu un labprāt māca to arī citiem.
Vecāki un bērni bija priecīgi par doto iespēju un lūdza norunāt vēl kādu tikšanos ar meistariem. Cerams, ka tuvākajā laikā radīsies šāda iespēja. Paldies meistariem un visiem, kuri apmeklēja meistardarbnīcas!
Teksts un foto: Šķilbēnu pagasta Kultūras centra „Rekova” vadītāja Inese Lāce