Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Dzimtās valodas nedēļa pirmsskolas izglītības iestādēs

Mana valoda mūžam nezudīs -
Manā valodā Latvijas bērzi šalc,
Egļu zaļie puduri bur
Un dzeguzes pulkstenis zvana.

Mana valoda mūžam nerūsēs -
Manā valodā Latvijas akmeņi dveš,
Lielceļu zelta putekļi klājas
Un saulgrieze saulei smaida.

Viļakas novada pirmsskolas metodiskā apvienība sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi februāra mēnesī aicināja  organizēt  pasākumus  par godu dzimtās valodas dienai.

Katrā pirmsskolas iestādē un pirmsskolas grupā pie skolas, tika organizēti pasākumi, kuros akcentējām  mūsu  - latviešu valodas skaistumu, bagātību un skanīgumu.

Viļakas pirmsskolas izglītības iestāde  „Namiņš” rīkoja pasākumu  „Simts tautasdziesmas Latvijai!” Par pasākuma norisi stāsta Iestādes vadītāja Lilita Šnepere: „Mana un tava tautasdziesma. Visiem viena un katram sava. Kā zemes dzīļu brīnuma avots, kas cauri aiz laikiem pie mums joprojām  nokļūst tīrs un nesamaitāts. Skaidrais gara spēks, kas izdziedāts liek ietrīsēties ikvienai sirdij un dziedē to.  Tā ir mana tautasdziesma, manas tautas dziesma.

Gatavojoties  Latvijas simtgadei, mēs, Viļakas pirmsskolas kolektīvs kopā ar saviem audzēkņiem, nolēmām, kopīgi izdziedāsim, izdejosim un izskandēsim latviešu tautas gaišāko un vērtīgāko gara mantojumu- tautasdziesmas. Tautasdziesmas, kurās mīt mūsu  saknes, dvēsele un spēks.

Četri grupu skolotāji kopā ar saviem audzēkņiem apdziedāja dabas skaistumu, darba tikumu, zemes, mūsu Dzimtenes krāšņumu.  Kā no mazas skalu uguntiņas mums izdevies bērnos iedegt spožu liesmiņu, radīšanas un izziņas prieku. Skandējām tautasdziesmas, dziedājām, gājām rotaļās un dejojām.”

Rekavas vidusskolas pirmsskolas grupas pie skolas  skolotājas  rīkoja  Dzimtās valodas dienai veltītu O. Slišāna tematisko pēcpusdienu.

Stāsta pirmsskolas skolotāja Elita Siliņa: „Gatavojoties šim pasākumam, bērni zīmēja dzejoļus, jo katrs O.Slišāna dzejolītis ir atsevišķs stāsts.

Tematiskajā pēcpusdienā izskanēja dzejoļi, dziesmas un rotaļas gan latviski, gan  latgaliski.
Es turos pie māmiņas valodas;
Visu pasakošas
Un no pusvārda saprotamas...

As turūs pi māmenis volūdas
Ar sirsneni i ar dvieseli
Kopā sarodušys... „

Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē  „Pasaciņa”, katrai bērnu vecuma grupai, tika organizēts savs pasākums. Pati jaunākā iestādes „Ežuku” grupa devās burtu pasaulē, kur kopā ar lācēnu meklēja burtiņus, atdarināja skaņas un mēģināja sameklēt katrs savu burtiņu.

3-5 gadus veci bērni, kuri apmeklē „Rūķīšu” , kopā ar  draudziņiem devās burtu – skaņu karuselī , lika burtu puzles un minēja radošās, aprakstošās mīklas.

Sešgadīgo bērnu grupa „Lāčuki” organizēja valodas pēcpusdienu, kur tika runāts gan par valodu un kultūru daudzveidību, gan par katra bērna dzimto valodu.

Bērni klausījās un runāja paši tautasdziesmas, rada izpratni to daudzkrāsainajā skanējumā. Bērniem dažādi personāži bija sagatavojoši dažādus āķīgus uzdevumus: kā mainās vārds, nomainot tikai vienu burtu, jāveido teikumi no dotajiem vārdiem, jāatceras dažādi vārdu salikumi, pēc dzirdētā teikuma atpazīt vienu attēlu no vairākiem. Interesanti bija arī aizpildīt krustvārdu mīklu. Visjautrākās tomēr bija rotaļas: rotaļa “Maini vietu” un rotaļa ar burtiem. Noslēgumā bērni aplicēja burtus, no kuriem salika vārdus: dzimtā valoda.  Par aktivitātēm Medņevas PII „Pasaciņa” stāstīja grupu skolotājas – Gunta Briediņa, Inese Logina, Ilze Lepnāne, Ilona Grahoļska  un Biruta Konovalova.

Šajā mācību gadā dzimtās valodas dienas  pasākumi ir pagājuši. Gaidīsim jauno mācību gadu un turpināsim iesākto tradīciju.

Lielu paldies  saku visām pirmsskolas  izglītības  iestādēm un pirmskolas grupu pie skolām pedagogiem un vadītājām par aktīvu dalību šajā pasākumā.

Viļakas novada pirmsskolas MA vadītāja Ilze Brokāne

13.03.2018
Kalendārs
« Jūlijs 2018 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Meldra, Meldris, Melisa
Īsās ziņas
No 10.jūlija līdz 20.jūlijam Kultūras un radošo industriju centrā austo segu un mandalu izstāde ...
20.jūlijā plkst.16.00 Viļakas kultūras namā Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas izlaidums ...
20.jūlijā plkst.18.00 Viļakas Evanģēliski luteriskā baznīcā Topošo ērģelnieku koncerts ...
21.jūlijā plkst.19.00 Medņevā, laukumā pie pagasta pārvaldes, "Ermoņiku skaņas-13" ...
21.jūlijā Pilngadības svētki Šķilbēnu pagastā ...
4. augustā, plkst.19.00 laukumā pie Viļakas pilsētas estrādes Aiņa Šaicāna atceres pasākums "Es pārnākšu..." ...
Kapusvētki Viļakas, Kupravas un Liepnas Romas katoļu draudžu kapsētās un Baltinavas un Šķilbēnu draudžu kapsētās ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu vai to posmu saraksts ar uzturēšanas klasēm 2018.gada vasaras sezonai no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.oktobrim. ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...