Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Atskats uz darba veicēju aktivitātēm novadā

Brīvprātīgā darba veicējas pilnībā iejutušās jaunajā vidē un turpina organizēt aktivitātes Viļakas novadā. Dažādās iestādēs tiek organizētas regulāras aktivitātes, kuras ikviens jaunietis un interesents tiek aicināts iesaistīties.

30.janvārī  -viena vakara ietvaros- Šķilbēnu Iniciatīvu centrs “Zvaniņi” kļuva par daļu no Spānijas- klausījāmies spāņu mūziku, mācījāmies spāņu valodu, izzinājām šo skaisto valsti un baudījām nacionālos ēdienus. Pasākumu organizēja brīvprātīgā darba veicēja Laura, kura Viļakas novadā  jau darbojas kopš septembra.

Jaunieši spēlēja spēles, kurās pārbaudīja savas zināšanas un intuīciju. Vienā no spēlēm mēģināja atšifrēt, kuri fakti par Spāniju ir vai nav patiesi. Mēģināja uzminēt īstos tulkojumus spāņu vārdiem. Tāpat jaunieši varēja mēroties spēkiem un zināšanām spēlē “Kahoot!”.

Piedāvātais nacionālo ēdienu klāsts bija plašs. Varēja nogaršot Tortilladepatatas, Tapas, EmpanadaGallega, Jamónserrano, Chorizo un mandarīnus, kuri ir populārākais auglis Spānijā.

Aizvadītais vakars bija interesants, pamācošs un jautrs. Katram bija iespēja no tā iegūt kaut ko sev saistošu!

Janvārī un februārī brīvprātīgā darba veicējas aktīvi darbojušās ar jauniešiem divās jomās- rokdarbu un angļu valodas apguvē.

Rokdarbu nodarbībās jaunieši varēja izpausties papīra pilsētas veidošanā, rokassprādžu izgatavošanā, Valentīndienas masku veidošanā. Īpaši bērniem patika mīksto rotaļlietu izgatavošana. Kopā šuvām pelītes un mazus spilventiņus pūču izskatā. Bērniem bija iespēja iemācīties zīmēt „Петриковскаю роспись”,kā arī tika izspēlētas daudzas spēles un aizvadītas interesantas sarunas.

Izņemot aktīvu darbošanos rokdarbos, bērni kopā ar Lauru mācījās angļu valodu. Varētu teikt, ka šis ir Lauras sirdsdarbs! Šis ir abpusēji veiksmīgs process. Pirmkārt, jauniešiem ir iespēja komunicēt angļu valodā, tādējādi uzlabojot savas zināšanas, izrunu un informācijas uztveri. To veiksmīgi apguva caur dažādām saistošām spēlēm. Otrkārt, tā ir nozīmīga pieredze Laurai- kļūt par daļu no citas kultūras un nedaudz apgūt latviešu valodu.

Lai uzlabotu jauniešu angļu valodas prasmes, Brīvprātīgā darba veicējas  organizēja filmu vakarus jauniešu centros. Visas filmas tika skatītas angļu valodā. 22.janvārī Šķilbēnu iniciatīvu centrā “Zvaniņi” tika skatīta filma “Harijs Poters”. Savukārt 22.februārī Medņevas Jaunatnes iniciatīvu centrā “Sauleszieds” jaunieši skatījās “Mīluļu slepenā dzīve” un “LaLaLand: Kalifornijas sapņi”. Filmas bija ar latviešu subtitriem un kā bonuss tika piedāvāts popkorns!

Labprāt turpinātu šo filmu maratonu, kas varētu kļūt par tradīciju. Ja ir vēlēšanās piebiedroties, būsim tikai priecīgas! Filmu un laiku varam saskaņot kopīgi.

Šobrīd tiek plānotas spāņu valodas nodarbības gan Viļakas jauniešu iniciatīvu centrā, gan Rekavā, informācija par norises konkrētu vietu un laiku būs pieejama jauniešu centrā, kā arī sociālajos tīklos.

Viļakas jauniešu centrā bērniem iespēja izpausties radoši otrdienu pēcpusdienās, kā arī tiek plānoti tematiskie vakari kopā ar brīvprātīgā darba veicējām, savukārt Viļakas bērnudārzu Laura apmeklē otrdienu pēcpusdienās, lai kopīgi ar mazākajiem novada iedzīvotājiem apgūtu angļu valodas prasmes.

Ceturtdienās arī Medņevas jauniešu centrā notiek dažādas interesantas aktivitātes, kurās jaunieši iesaistās ar prieku un entuziasmu.

Ikviens jaunietis, kuram ir vēlme un interese darboties kopā ar brīvprātīgā darba veicējām tiek aicināts nākt uz jauniešu centriem, lai īstenotu gan savas idejas, gan iesaistītos rīkotajās aktivitātēs, kā arī pilnveidotu savas svešvalodu prasmes, komunikācijas prasmes ar citu kultūru jauniešiem.

Informāciju sagatavoja Brīvprātīgā darba veicēja Dana Ponomarenko

Tulkojums: Evija Kravale

Foto: no personīgā arhīva

"Pojekts Nr. 2017-1-LV02-KA105-001561 "Never be the same again" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas "Erasmus+: Jaunatne darbībā", kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."


09.03.2018
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Rasa, Rasma, Maira
Īsās ziņas
13.jūlijā plkst.19:00 jaunības svētki Borisovas Vecdārza estrādē ...
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
Jau otru gadu visā Latvijas pierobežā notiek akcija, kurā ikviens tiek aicināts noiet 1km, lai kopīgi tiktu veikts 1836km garais ceļš apkārt Latvijas sauszemes robežai. ...
29.jūnijā Viļakas Baltā brieža mototrasē notiks Latvijas amatieru un junioru čempionāts motokrosā. ...
26.jūnijā plkst.14:00 Viļakas novada bibliotēkā tikšanās ar mežkopi, vides gidi Annu Āzi. ...
Ituo pavadiesem vosaru Upītie, pīzavīnoj! ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā  plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts ,,Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...