Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Atskats uz darba veicēju aktivitātēm novadā

Brīvprātīgā darba veicējas pilnībā iejutušās jaunajā vidē un turpina organizēt aktivitātes Viļakas novadā. Dažādās iestādēs tiek organizētas regulāras aktivitātes, kuras ikviens jaunietis un interesents tiek aicināts iesaistīties.

30.janvārī  -viena vakara ietvaros- Šķilbēnu Iniciatīvu centrs “Zvaniņi” kļuva par daļu no Spānijas- klausījāmies spāņu mūziku, mācījāmies spāņu valodu, izzinājām šo skaisto valsti un baudījām nacionālos ēdienus. Pasākumu organizēja brīvprātīgā darba veicēja Laura, kura Viļakas novadā  jau darbojas kopš septembra.

Jaunieši spēlēja spēles, kurās pārbaudīja savas zināšanas un intuīciju. Vienā no spēlēm mēģināja atšifrēt, kuri fakti par Spāniju ir vai nav patiesi. Mēģināja uzminēt īstos tulkojumus spāņu vārdiem. Tāpat jaunieši varēja mēroties spēkiem un zināšanām spēlē “Kahoot!”.

Piedāvātais nacionālo ēdienu klāsts bija plašs. Varēja nogaršot Tortilladepatatas, Tapas, EmpanadaGallega, Jamónserrano, Chorizo un mandarīnus, kuri ir populārākais auglis Spānijā.

Aizvadītais vakars bija interesants, pamācošs un jautrs. Katram bija iespēja no tā iegūt kaut ko sev saistošu!

Janvārī un februārī brīvprātīgā darba veicējas aktīvi darbojušās ar jauniešiem divās jomās- rokdarbu un angļu valodas apguvē.

Rokdarbu nodarbībās jaunieši varēja izpausties papīra pilsētas veidošanā, rokassprādžu izgatavošanā, Valentīndienas masku veidošanā. Īpaši bērniem patika mīksto rotaļlietu izgatavošana. Kopā šuvām pelītes un mazus spilventiņus pūču izskatā. Bērniem bija iespēja iemācīties zīmēt „Петриковскаю роспись”,kā arī tika izspēlētas daudzas spēles un aizvadītas interesantas sarunas.

Izņemot aktīvu darbošanos rokdarbos, bērni kopā ar Lauru mācījās angļu valodu. Varētu teikt, ka šis ir Lauras sirdsdarbs! Šis ir abpusēji veiksmīgs process. Pirmkārt, jauniešiem ir iespēja komunicēt angļu valodā, tādējādi uzlabojot savas zināšanas, izrunu un informācijas uztveri. To veiksmīgi apguva caur dažādām saistošām spēlēm. Otrkārt, tā ir nozīmīga pieredze Laurai- kļūt par daļu no citas kultūras un nedaudz apgūt latviešu valodu.

Lai uzlabotu jauniešu angļu valodas prasmes, Brīvprātīgā darba veicējas  organizēja filmu vakarus jauniešu centros. Visas filmas tika skatītas angļu valodā. 22.janvārī Šķilbēnu iniciatīvu centrā “Zvaniņi” tika skatīta filma “Harijs Poters”. Savukārt 22.februārī Medņevas Jaunatnes iniciatīvu centrā “Sauleszieds” jaunieši skatījās “Mīluļu slepenā dzīve” un “LaLaLand: Kalifornijas sapņi”. Filmas bija ar latviešu subtitriem un kā bonuss tika piedāvāts popkorns!

Labprāt turpinātu šo filmu maratonu, kas varētu kļūt par tradīciju. Ja ir vēlēšanās piebiedroties, būsim tikai priecīgas! Filmu un laiku varam saskaņot kopīgi.

Šobrīd tiek plānotas spāņu valodas nodarbības gan Viļakas jauniešu iniciatīvu centrā, gan Rekavā, informācija par norises konkrētu vietu un laiku būs pieejama jauniešu centrā, kā arī sociālajos tīklos.

Viļakas jauniešu centrā bērniem iespēja izpausties radoši otrdienu pēcpusdienās, kā arī tiek plānoti tematiskie vakari kopā ar brīvprātīgā darba veicējām, savukārt Viļakas bērnudārzu Laura apmeklē otrdienu pēcpusdienās, lai kopīgi ar mazākajiem novada iedzīvotājiem apgūtu angļu valodas prasmes.

Ceturtdienās arī Medņevas jauniešu centrā notiek dažādas interesantas aktivitātes, kurās jaunieši iesaistās ar prieku un entuziasmu.

Ikviens jaunietis, kuram ir vēlme un interese darboties kopā ar brīvprātīgā darba veicējām tiek aicināts nākt uz jauniešu centriem, lai īstenotu gan savas idejas, gan iesaistītos rīkotajās aktivitātēs, kā arī pilnveidotu savas svešvalodu prasmes, komunikācijas prasmes ar citu kultūru jauniešiem.

Informāciju sagatavoja Brīvprātīgā darba veicēja Dana Ponomarenko

Tulkojums: Evija Kravale

Foto: no personīgā arhīva

"Pojekts Nr. 2017-1-LV02-KA105-001561 "Never be the same again" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas "Erasmus+: Jaunatne darbībā", kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."


09.03.2018
Kalendārs
« Septembris 2019 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Verners, Muntis
Īsās ziņas
20.septembrī plkst.14.00 Borisovas tautas namā  dzejas un mūzikas pēcpusdiena "Kā kļavlapa rudenī dvēsele mana" kopā ar biedrības "Viļakas Pegazs" literātiem. ...
21.septembrī plkst.19:00 Nemateriālās kultūras mantojuma centrā „Upīte” Upītes Uobeļduorzs ...
29.septembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā Svētā Mise par Kupravas un Susāju pagasta iedzīvotājiem ...
29.septembrī plkst.18.00 Viļakas Kultūras namā notiks komiķa Maksima Trivaškeviča soloizrāde „Humors pa latviski”, kuras ietvaros autors pastāstīs savus svaigākos jokus. ...
2.oktobrī Viļakā, Balvu ielā 5 Mobilā diagnostika ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...