Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Īsteno pašvaldības un Lauku atbalsta dienesta atbalstītos projektus uzņēmējdarbībā

Pirms četriem gadiem Andrejs Mieriņš, uzsākot savu uzņēmējdarbību, apmeklēja biznesa kursus. Uzrakstot pirmo projektu Lauku atbalsta dienesta (turpmāk LAD) izsludinātajā projektu konkursā, iespaidojoties no biznesa kursos iegūtās informācijas, tika izvēlēts virziens  nodarboties ar trušu audzēšanu. Projekts tika atbalstīts un atpakaļ ceļa vairs nebija. Projektā paredzētie trušu būri tika pasūtīti Lietuvā, bet augstā būru cena un ļoti zemā kvalitāte lika meklēt alternatīvas iespējas efektīvi audzēt trušus, lai tas būtu ērti trusim un ergonomiski saimniekam. Tā strādājot un mācoties tika iegūta pieredze un zināšanas, kas nepieciešamas veiksmīgai trušu audzēšanai.

Andrejs Mieriņš atbalsta pašvaldības nolikumā iestrādāto noteikumu, ka projektu konkursā nevar vairs iesniegt projektus uzņēmēji, kuri atbalstu no pašvaldības šajā projektu konkursā jau ir saņēmuši. “Šis atbalsts visvairāk ir vajadzīgs uzsākot biznesu, jaunam uzņēmumam. Ja vienreiz esi saņēmis, tad ir visas iespējas meklēt un startēt lielākos projektu konkursos. Pašvaldības atbalstītais projekts Nr. 2017-VND-1-04 “Trušu būru izgatavošana saimniecībā IK "Mieriņš un dēli"” ar 2000,00 EUR pašvaldības finansējumu man bija nozīmīgs, lai iegādātos materiālu trušu būru būvniecībai, jo tas ir dārgs.  Projektā nebija ieliktas ne mana darba alga, ne zāģmateriāls, kurus ir iespēja sagatavot savā mežā un sazāģēt vietējā gaterī. Pašizmaksa vienam trušu būrim ir ap 300,00 - 350,00 EUR. Trušu būri ir aprīkoti ar sildelementiem dzeramā ūdens nodrošināšanai un ligzdu apsildei, lai nodrošinātu nepārtrauktu trušu pieaugumu. Pašvaldības atbalstītajā projektā tika izgatavoti 16 šādi būri, katrs no tiem paredzēts četrām trušu mātītēm. Visi būri netika būvēti veinlaicīgi. Uzbūvēju, uzstādīju pirmos divus būrus un apkalpošanas laikā vērtēju vai tas ir pietiekami ērts ekspluatācijā. Šāda pieeja ļāva atklāt vairākas nepilnības, kuras novēršot tiks ietaupītas daudzas darba stundas nākotnē. Viena no šādām kļūdām bija neefektīva grīdas konstrukcija, kuru uzlabojot šobrīd ir iespēja to viegli nomainīt vai saremontēt neizjaucot būri, jo reizēm truši mēdz grīdas nedaudz pagaršot. Šobrīd saimniecībā ir ap 300 truši,” pieredzē dalās A. Mieriņš.  Uzsākot nodarboties ar truškopību, Andrejs devās ar trušiem uz dažādiem pasākumiem, lai iepriecinātu bērnus un citus interesentus, taču palielinoties trušu skaitam auga arī prasības pēc bio drošības. Katrs izbraukums atsaucās uz trušu veselības stāvokli, līdz ar to tika atmesta doma par izbraucieniem ar trušiem un ekskursiju uzņemšanu pie trušiem. Saimniecībā vēl joprojām tiek uzņemtas apmeklētāju grupas, tomēr tās netiek vestas pie trušiem, jo truši ir uzņēmīgi pret slimībām, kuras var atnest ikviens apmeklētājs no malas.

2017.gada decembrī Andrejs Mieriņš ir realizējis projektu „Mazjaudas kautuves būvniecība un saimniecības attīstība Viļakas novadā”. Šajā kautuvē var nokaut mājputnus un trušus. LAD atbalstītais projekts nodrošināja kautuves – ēkas būvniecību un kautuves aprīkojuma iegādi: elektrošoku, asins notecināšanas stendu, putnu plaucējamais katlu, spalvu plucinātāju, galdu trušu ādu novilkšanai, ķidāšanas stendu ar  nažu dezinfikatoru, izveidota un aprīkota aukstuma istaba liemeņu atdzesēšanai, sanitārais mezgls un virtuve. Aprīkojums kautuvei tika pasūtīts Itālijā un Krievijā. Šajā LAD projektā tika uzstādīts aploks vistām, torņi graudaugu uzglabāšanai un uzbūvēta mazjaudas kautuve. Projekts tika realizēts 2 gadu garumā.
“Produkcijas noieta tirgus ir Rīgā un tās apkārtnē, bet laicīgi piesakoties, saimniecībā saražoto produkciju var iegādāties arī Viļakas un kaimiņu novadu iedzīvotāji,” atklāja A. Mieriņš.

Teksts: Vineta Zeltkalne

Foto: Vineta Zeltkalne un personīgais arhīvs


 

05.03.2018
Kalendārs
« Jūlijs 2018 »
POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Rozālija, Roze
Īsās ziņas
No 10.jūlija līdz 20.jūlijam Kultūras un radošo industriju centrā austo segu un mandalu izstāde ...
Viļakas novada atklātais pludmales čempionāts no 17.jūnija līdz 15.jūlijam. Čempionāta 2018 Nolikums ...
20.jūlijā plkst.16.00 Viļakas kultūras namā Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas izlaidums ...
20.jūlijā plkst.18.00 Viļakas Evanģēliski luteriskā baznīcā Topošo ērģelnieku koncerts ...
21.jūlijā plkst.19.00 Medņevā, laukumā pie pagasta pārvaldes, "Ermoņiku skaņas-13" ...
21.jūlijā Pilngadības svētki Šķilbēnu pagastā ...
4. augustā, plkst.19.00 laukumā pie Viļakas pilsētas estrādes Aiņa Šaicāna atceres pasākums "Es pārnākšu..." ...
Kapusvētki Viļakas, Kupravas un Liepnas Romas katoļu draudžu kapsētās un Baltinavas un Šķilbēnu draudžu kapsētās ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu vai to posmu saraksts ar uzturēšanas klasēm 2018.gada vasaras sezonai no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.oktobrim. ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...