Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Praktiskās nodarbībās STEM jomas mācību priekšmetos

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, 2018.gada 22.februārī Rekavas vidusskolā notika praktiskās nodarbībās STEM jomas mācību priekšmetos. Projekta aktivitātēs piedalījās novada 6.-9.klašu skolēni. Skolēni darbojās 3 grupās, praktiskās nodarbības tika organizētas matemātikā, fizikā, ķīmijā un bioloģijā.

Matemātikas nodarbībās skolēni aprēķināja dažādu daudzstūru laukumus, skaitīja rūtiņu virsotņu punktus daudzstūra iekšpusē un uz daudzstūra malām. Iegūtos rezultātus apkopoja un analizēja, mēģinot pamanīt likumsakarības, kas saista šos lielumus. Galarezultātā tika iegūta „universāla” formula, kura der jebkura daudzstūra laukuma aprēķināšanai. Skolēni varēja radoši izpausties un nodarbības nobeigumā zīmēja daudzstūrus gan sirsniņu, gan dažādu dzīvnieku un citu objektu formā. Saviem uzzīmētajiem daudzstūriem skolēni aprēķināja laukumus, izmantojot PICK formulu.

Fizikas nodarbībās skolēni iepazinās ar datu uzkrājējiem un  sensoriem. Iemācījās veikt mērījumus, izmantojot datu uzkrājējus un sensorus. Noskaidroja, ar ko “Momentuzņēmums” atšķiras no “Easy Sense mērīšanas”. Iegūtos mērījumus no datu uzkrājēja pārsūtīja uz datoru, lai tos varētu apskatīt un iegūt grafikus. Veicot praktisko darbu ar temperatūras sensoriem, noskaidroja, kas telpu labāk pasargā no sasilšanas - baltas vai melnas krāsas audums vai alumīnija folija.

Ķīmijas – bioloģijas nodarbības tēma bija „Kristāli, kristālhidrāti”. Lai papildinātu un vizualizētu darāmo, tika demonstrēta prezentācija. Tēmas aktualizēšanai skolēni tika aicināti izteikt savu pieredzi - ko saprot ar jēdzienu kristāli, ar ko tie asociējas. Atbildes ir dažādas. Kopīgi skolēni izsecināja, ka kristāliskas vielas ir cietas vielas, kuru daļiņas veido telpisku režģi. Ikdienā var redzēt gan ūdens kristālus sniegpārsliņās, gan sāls kristālus. Vārāmās sāls kristālus skolēni apskatīja ar lupu - plaknē 2 reizes lielā palielinājumā, kā arī binokulārā – telpiski 20 reizes lielā palielinājumā. Skolēni veidoja sāls kristālrežģa modeļus – pilnīgi atklājot kristāla formu.

Nodarbības otrajā daļā tika noskaidrots, ka kristālhidrāts ir viela, kas saistījusi ūdeni. Kristālhidrātus jau izmantojušas mūsu vecmāmiņas. Viņas pie logu rūtīm novietoja sālstrauciņus un tad logs nenorasoja, bet mitrumu uzsūca sāls. Nodarbībā tika izmantots kalcija sulfāta kristālhidrāts – ģipsis un tika uzsvērta tā izmantošana ne vien medicīnā, bet arī tēlniecībā un celtniecībā. Praktiskajā daļā skolēni mēģināja “ieģipsēt” savu vai cita nodarbības dalībnieka pirkstu. Tika pārrunāts, ka pie lūzumiem ģipša uzdevums ir fiksēt noteiktu vietu.

Praktisko nodarbību noslēgumā skolēni izvērtēja praktiskajās nodarbībās gūto pieredzi. Visiem ļoti patika netradicionālās nodarbības. Skolēni atzinīgi novērtēja iespēju darboties patstāvīgi.

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes
izglītības darba speciāliste M.Brokāne,
Rekavas vidusskolas skolotājas I.Kaņepe, I.Maksimova, I.Saidāne26.02.2018
Kalendārs
« Jūlijs 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Aleksejs, Aleksis
Īsās ziņas
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
2019. gada 7.augustā(trešdiena) Viļakas novada domē Viļakā no pulksten 11.00 - 14.00 aicinām uz semināru “Sadarbība un radošums Manā un Tavā kopienā” ikvienu interesentu, kuram......
8.augustā Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) no 10.00 līdz 17.00 Mobilā diagnostika . ...
Jūlija vingrošanas nodarbības Semenovā.. ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...