Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jaunieši ieklausās pieredzes stāstā

17. janvārī Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrā notika tikšanās ar Voldemāru Šaicānu, kurš šobrīd devies izdienas pensijā pēc 25 gadu ilga dienesta Valsts Robežsardzē un pievērsies socioloģijai, kas vienmēr viņam bijusi sirdij tuva. Uz tikšanos ieradās 19 Viļakas un Rekavas jauniešu centru pārstāvji, kuriem ir aktuāla karjeras izaugsme un ir interese ieklausīties pieredzes stāstā, lai paplašinātu savu redzesloku.

Tikšanās laikā jauniešiem bija iespēja runāt par dzīves mērķiem, to nozīmi un nepieciešamību, tāpat par to, kāda ir cilvēka daba, kā cilvēku ietekmē apkārtējā vide un cik liels spēks ir domām, kuras mēs domājam.

Voldemāra kungs aicināja jauniešus vienmēr pārliecināties par informācijas patiesumu, izzinot pasauli - meklējot vienu un to pašu informāciju dažādos avotos, lai varētu pārliecināties par to, kā ir patiesībā. Mūsdienu pasaulē tas ir ļoti svarīgi, jo bieži vien gan jaunieši, gan pieaugušie neiedziļinās informācijā un neapdomīgi dalās ar dažāda satura informāciju sociālajos tīklos - izlasa kādu interesantu frāzi un pieņem to par pareizu. Ikvienam no mums ir svarīgi attīstīt savu kritisko domāšanu un prast tik plaši pieejamo un dažādo informācijas daudzumu izvērtēt pareizi.

Jauniešu domes prezidente Evija Kravale nonāca pie secinājuma, ka jau agrā bērnībā ikvienu no mums ietekmē apkārtējā vide un ģimene no kuras mēs nākam, tāpēc vecākiem ir liela atbildība, audzinot savus bērnus, jo viņu nākotne lielā mērā ir atkarīga no viņiem. Svarīgi, lai vecāki ļauj bērniem pašiem izvēlēties dzīves ceļu, cienot viņu intereses un vajadzības, jo tikai tā dzīvē iespējams sasniegt daudz.

Savukārt Jauniešu domes pārstāve Paula Ločmele atzina, ka cilvēki patiešām ietekmējas no apkārtējās vides, pielāgojas tai, reizēm pat to neapzinoties, ko ir pierādījuši arī dažādi pētījumi. Cilvēks nevēlas atšķirties no citiem, lai viņam lieki nepievērstu uzmanību, it īpaši, ja tas notiktu negatīvā nozīmē. Cilvēkam ir svarīgi piederēt kādai sabiedrības daļai, kura viņu uztver kā savējo.

Jauniešos radīja izbrīnu tas, ka tik militāras profesijas pārstāvis pievērsies socioloģijai, taču radīja pārliecību par to, ka cilvēks savas dzīves laikā var izmēģināt dažādas un pat šķietami nesavienojamas profesijas. Jaunieši ir ieinteresēti organizēt šāda veida tikšanās arī turpmāk un pilnveidot savas zināšanas gan karjeras izaugsmes sfērā, gan savstarpējo attiecību izzināšanā, kā arī citos aktuālos jautājumos.

Paldies Voldemāram Šaicānam par interesanto tikšanos un vēlmi sadarboties ar jauniešiem!

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne
Foto Madara Jeromāne

19.01.2018
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Severīns, Urzula
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...