Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Sagaidot Jauno 2018. gadu

„Ar eglīti jauns gads jums iesākas,
Deg priecīgas un gaišas visas liesmas;
Un Sala tētis lūdz, lai piesakās,
Kas skandē dzejoļus, prot dziedāt dziesmas.
Viņš atnācis kā vienmēr — savādāks,
Mums katrs jaunais gads nes savu prieku,
Bez pārmetumiem veco pavadām,
Viņš citu gadu pulkā nebūs liekais.”
/Jeronīms Stulpāns/

Ticējums vēsta - kā sagaidīsi Jauno gadu, tā arī to pavadīsi, tāpēc Viļakas sociālās aprūpes centra(turpmāk tekstā VSAC) un struktūrvienības „Šķilbēnu sociālās aprūpes māja” kolektīvi Jaunajam 2018. gadam sāka gatavoties laicīgi.

Kādā decembra dienā iemītnieki pulcējās ēdamzālē, lai gatavotu Ziemassvētku kartiņas, ko vēlāk nosūtīt saviem tuvajiem vai uzdāvināt to kādam labam draugam. Paldies brīvprātīgā darba veicējām par palīdzību – Danai Ponomarenko no Ukrainas un Laurai Rojai Barbero no Spānijas. Paštaisītās kartiņas tika sasildītas ar roku siltumu un domām par mīļiem un dārgiem cilvēkiem. Visi apsveikumi tika nosūtīti pa pastu, iemītnieku izvēlētajiem adresātiem. Kā katru gadu, iestāžu ēdamzālēs bija novietota Ziemassvētku pastkastīte un kolektīviem bija lieliska iespēja sveikt vienam otru un novēlēt visu labo un gaišo. Tradicionāli - pirms Jaunā gada - pastkaste tika atvērta un visi apsveikumi tika nogādāti adresātiem.

19. decembrī abās iestādēs tika uzstādītas egles, ko iemītnieki ar prieku izrotāja!

20. decembrī Viļakas sociālās aprūpes centrā notika pirmssvētku Svētā Mise, ko vadīja Priesteris Guntars Skutels. Savukārt 22. decembrī Svētā Mise notika Šķilbēnu sociālas aprūpes mājā, kuru vadīja priesteris Staņislavs Prikulis. Ikviens varēja izsūdzēt grēkus un saņemt Svēto Komūniju pirms skaistajiem Jēzus Kristus dzimšanas svētkiem. Pēc Dievkalpojuma katram iemītniekam un katram darbiniekam tika pasniegtas dāvanas – svētbildes. Svētību saņēma arī gulošie iemītnieki.

Pirms pašiem Ziemassvētkiem mirdzošā eglīte sauca uz pasākumu, kuru gaidīja visi iemītnieki – gan Viļakā, gan Rekovā - cept speķa raušus un piparkūkas. Piparkūkas jau izsens bijušas liela daļa no Ziemassvētkiem, un tieši Ziemassvētku laikā mēs visbiežāk ēdam šos īpašus cepumus. Piparkūkas - daļa no mūsu tradīcijām, kas ar krustnagliņām, kanēli un vēl citām garšas piedevām atgādina mums Ziemassvētku garšu. Ar formiņu palīdzību cepšanas pulciņa dalībnieki veidoja piparkūkas. Kas gan rada labāku Ziemassvētku sajūtu par svaigi ceptu piparkūku smaržu!

21. decembrī pirmssvētku sajūtu Šķilbēnu SAM turpināja radīt koncerts, kuru sniedza Baltinavas mūzikas skolas audzēkņi. Caur Ziemassvētku dziesmām koncerta dalībnieki, kā nekad, izjuta svētku svētumu, siltumu un mieru.

22. decembrī iemītniekus atbrauca sveikt Viļakas novada pagastu pārvaldnieki un pārstāvji no Viļakas novada domes. Katram iemītniekam tika pasniegta salda dāvana un pateikti sirsnīgi novēlējumi.

28. decembrī sociālās aprūpes iestāžu iemītniekus apciemoja viesi no Viļakas, Medņevas un Šķilbēnu jauniešu iniciatīvu centriem. Katru gadu jaunieši atbrauc ar skanīgām dziesmām, jautrām spēlēm un sirsnīgiem novēlējumiem. Kopā ar jauniešiem bija ieradies arī Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes priesteris Guntars Skutels. Koncertu spilgtināja dejotāji ar savu raito dejas soli.

No sirds pateicamies visiem par ilggadēju sadarbību, patīkamu svētku radīšanu, laba vēlējumiem un pārliecību, ka visi izteiktie vēlējumi piepildīsies!

 

Teksts: sociālā darbiniece Kristīna Pumpa
Foto: vadītāja Līna Barovska, sociālā darbiniece Kristīna Pumpa

05.01.2018
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Karīna, Gaits
Īsās ziņas
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...