Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Labdarības koncerts “Dod, Dieviņi, otram dot…”

Lēnītēm, lēnītēm nāk Ziemassvētki… Tas ir laiks, kad Saule virs apvāršņa noturas tikai īsu gaismas sprīdi, kad tumšās naktis ir tik garas, garas… Tas ir laiks, kad noslēdzas vēl viens mūsu dzīves gads – gaismas, auglības, darba, atbildības, panākumu, prieka, arī rūpju un sāpju, mūsu balto un nebalto dienu gads.

Šajā pirmssvētku laikā - 8. decembrī mēs tradicionāli jau astoto reizi tikāmies labdarības koncertā.

Šogad labdarības koncerta vadmotīvs bija senas dziesmas vārdi: “Dod, Dieviņi, otram dot…”. Šajā skaistajā tautas dziesmā ir ieslēpta ļoti liela dzīves gudrība - dodot, mēs iegūstam savu laimes sajūtu. Otram varam dot ne vien mantu, bet arī savus spēkus un zināšanas. Un, jo vairāk mēs varam iedot: materiāli, informatīvi, atbalsta ziņā, jo bagātāki un laimīgāki mēs spējam kļūt.

Un cik mēs otram dodam, tik arī pretī saņemam otra sirdi…

Atgādinot par trīs baltām patiesībām, kas nemanāmi iet pa gadu takām – labestību, godīgumu un pienākumu, labdarības koncertu iesāka Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotāja Ineta Lindenberga.

Labdarības koncerta dalībniekus un apmeklētājus sveica Viļakas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, aicinot aizdomāties par tādām vērtībām kā devīgums, labsirdība, sirds siltums, kā arī pārdomājot, cik katrā no mums ir sirds bagātības un sirds nabadzības.

Ieklausīties dažādos dzīves gudros stāstos mūs aicināja Viļakas Valsts ģimnāzijas jauniešu teātra kopas dalībnieki Krista Gavrilova, Agnese Kokoreviča, Jolanta Straume un Katrīna Zaķe.

Labdarības koncerta ieskaņā ar latviešu tautasdziesmu „Es pazinu tāva sātu” uzstājās kapela „Paeglīte” (vadītājas Ilona Bukša un Inita Raginska).

Pasākumā uzstājās 2.vijoles klases audzēkne Anna Maksimova, 2.saksofonu klases audzēknis Aleksejs Garders, 9.klavieru klases audzēkne Magdalēna Gardere, 2.vijoles klases audzēkne Marija Gardere, 3.klavieru klases audzēkne Dominika Biuka, 3.vijoļu klases audzēkne Elīza Slišāne, 3.flautas klases audzēkne Dana Romanova, 5.klases vijolnieku ansamblis (pedagogi Ilona Bukša un Svetlana Krasnokutska), 5.flautas klases audzēkne Viktorija Supe, 2.-9.klašu vijolnieku ansamblis (pedagogi Ilona Bukša, Svetlana Krasnokutska), klavieru duets Terēze Maksimova (7.klavieru klases audzēkne) un Viktorija Supe (5.flautas klases skolniece), 8.vijoles klases audzēkne Valērija Bukovska, 9.vijoļu klases audzēkne Sanija Marija Zelča.

Tradicionāli labdarības koncertā uzstājās un skatītājus priecēja Viļakas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta dejotāji. Alises un Kristiāna Keišu izpildījumā redzējām trīs dejas - „Ča-ča-ča”, „Rumbu” un „Džaivu”.

Interesanti, ka šogad pavadījumu daudzajiem skaņdarbiem spēlēja ne tikai pedagogi Jeļena Laicāne un Arnis Prancāns, bet atsevišķiem skaņdarbiem arī mūzikas skolas audzēkņi Magdalēna Gardere un Dominika Biuka.

Koncerta izskaņā 5.-9.klašu vijolnieku ansamblis izpildīja Žiro skaņdarbu „Valsis” (pedagogi Ilona Bukša un Svetlana Krasnokutska).

Koncertam savus audzēkņus gatavoja un kopā ar viņiem uzstājās Mūzikas un mākslas skolas pedagogi - Arnis Prancāns, Jeļena Laicāne, Ilona Bukša, Anželika Abdušelišvili, Svetlana Krasnokutska, Inita Raginska. Sporta dejotājus koncertam sagatavoja Viļakas novada Bērnu un jauniešu sporta skolas sporta trenere Silva Dambe. Jauniešu teātra kopas dalībniekus pasākumam gatavoja un Labdarības koncertu vadīja skolotāja Ineta Lindenberga.

Katru gadu mūsu Mūzikas un mākslas skolas skolēni gatavo kādu piemiņas zīmi, ko dāvina katram labdarības koncerta apmeklētājam. Šogad tās bija grāmatzīmes ar viediem vārdiem: “Tas, kurš dara labu citam, vēl vairāk dara labu pašam sev – ne tajā nozīmē, ka viņu par to gaidītu balva, bet gan tajā, ka apziņa, ka padarīts labs darbs, pati par sevi sniedz lielu prieku.” Labdarības koncerta vadītājas dāvāja grāmatzīmītes ar domu, lai tās atgādina par šo brīnišķīgo koncertu.

 

Kad tuvojas Ziemassvētki, īpaši tiek organizētas dažādas labdarības akcijas, jo īstenībā mūsu valstī ir tik daudz bēdu stāstu un gribas palīdzēt daudziem jo daudziem…

Arī mēs visi kopā savā Labdarības koncertā mēģinājām kaut nedaudz palīdzēt mūsu novada 16 bērniem ar īpašām vajadzībām.

Domāju, ka arī šoreiz mēs devām savas  labās domas, mīļumu un žēlsirdību mazajām sirsniņām, kam ir īpaši grūti. Šogad mēs visi kopā bijām īpaši dāsni – saziedojām 800.00 eiro.

 

No sirds gribu pateikties visiem par iejūtību un sirds siltumu. Un vēlos atgādināt izcilā latviešu tautas dzejnieka Raiņa vārdus:

“Gūt var ņemot,
Gūt var dodot.
Dodot gūtais – neatņemams.”

Paldies visiem Labdarības koncerta dalībniekiem par skaistajām dziesmām, melodijām un dejām, kas koncertā izskanēja kā brīnums un dāvāja visiem gaišu prieku.

Paldies visiem, kas palīdzēja, lai koncerts noritētu sekmīgi!

Paldies visiem ziedotājiem par dāsnumu un sirds siltumu!

Lai katrā sirdī ienāk Ziemassvētku brīnums, gaišums un sirsnība!

Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes izglītības darba speciāliste Maruta Brokāne


13.12.2017
Kalendārs
« Janvāris 2018 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
19. janvārī plkst. 14:00 aicina Viļakas novada barikāžu dalībniekus un ikvienu uz atmiņu pasākumu veltītu 1991. gada barikādēm ...
19. janvārī plkst. 20:00 Viļakas Valsts ģimnāzijā danči kūpā ar folkoras kūpu "Upīte" ...
20. janvārī Žīguru ciemata 60 gadu jubilejas svinības plkst. 15:00 pūtēju orķestra "Balvi" koncerts un plkst. 22:00 balle ar Juri Ķirsonu ...
27. janvārī plkst. 19:00 žetonu vakars Rekavas vidusskolā ...
28. janvārī plkst. 14:00 Viļakas kultūras namā prasmju skola ...
2. februārī plkst. 10:00 Viļakas kultūras namā leļļu teātris ...
Viļakas kultūras nama darbinieki aicina pilsētas pensionārus š.g. 10 .februārī plkst. 14:00 Viļakas kultūras namā uz Viļakas pensionāru lustēšanās pasākumu "Aizgavēņus......
Konkursā piedalās Viļakas novada iedzīvotāji, skolu audzēkņi, visi, kam ir tuvs Viļakas novads. Konkurss noslēdzas 2018. gada 28. februārī. ...
26.10.2017.-15.03.2018. skatāma Valerijana Dadžāna izstāde ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...