Viļakas novada domes mājas lapa

Valsts svētku koncerts Žīguru kultūras namā 2017

“Mūsu tautai Dievs lēmis dzīvot bērzu zemē. Neskaitāmām paaudzēm šūpulis kārts bērza līkstī, pirmais “nedrīkst” iemācīts ar bērza žagariņu, bērza sulas spirdzinājušas un bērza malka sildījusi līdz sirmam vecumam, sirdzējiem līdzējusi bērza slota karstā pirtī.” (Aija Zviedre)

Bērzs mums katram ir savas mājas un Dzimtenes simbols, tāpēc šogad Žīguru kultūras nama amatiermākslas kolektīvu Valsts svētku koncertam bija dots nosaukums “Balto bērzu zeme”.

Pasākuma ievadā visus sanākušos valsts svētkos sveica Žīguru pagasta pārvaldes vadītājs Oļegs Kesks, bet koncertu ar deju “Bērzi” atklāja dāmu deju kopa “Alianse”. Vokālā ansambļa “Čiekuriņi” dalībnieki izdziedāja dziesmu par koku stādīšanu un saudzēšanu, runāja tautasdziesmas par bērzu skaistumu un savu uzstāšanos noslēdza ar “Kokvārdu dziesmiņu”. Vislielāko prieku skatītājiem arī šajā koncertā sniedza Pirmsskolas bērnu deju kolektīvs, bet savu dzīves pieredzi, atgādinot tautas ticējumus par bērziem, un izdziedot dziesmas “Bērzi” un “Bērziņš mani aicināja”, atklāja folkloras kopa “Mežābele”.

Vai esat aizdomājušies, kāpēc bērziem nav sarkanu lapu rudenī? Domājams, ka aiz mīlestības pret sauli tie krāsojas tikai viņas krāsā. Savu mīlestību saulei, vasarai, zilām debesīm un zaļajai zālei, kas mums ikdienā šķiet pašsaprotami, bet kas mūsu zemē ir īpaši, izdziedāja vokālā grupa “Čiekuri”. Ritmikas un līnijdeju grupa “Punktiņi” savu mīlestību pret bērziem izdejoja dejā “Pieglaužas pie bērza takas malā”, bet vokālais ansamblis “Relako” - dziesmās “Tev piestāv” un “Atzīšanās baltajam bērzam”. Arī meitu tautas deju kolektīvs “Skatiens” izdejoja savu veltījumu Latvijai - dejās “Caur sidraba birzi gāju” un “Rakstu raksti”.

Koncerta izskaņā tituldziesmu izdziedāja vokālie ansambļi “Relako” un “Čiekuri”, bet izdejoja meitu tautas deju kolektīvs “Skatiens”.

“Balto bērzu zeme šī, pret viņas debesīm tiem augam līdz,
Mūžīgi nomodā stāv, baltie bērzi stāv.
Baltie mūžam balti būs, pat vētrā stalti būs, tiem zemes spīts,
Mūžīgi nomodā stāv, baltie bērzi stāv.”
(Z. Purvs)

Žīguru KN pasākumu organizatore Daiga Elksnīte


22.11.2017
Kalendārs
« Marts 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Eižēnija, Ženija
Īsās ziņas
Aicinām ikvienu interesentu uz Osvalda Zvejsalnieka gleznu izstādes atklāšanu 01.04.2019 pklst. 15:00 ...
30.martā notiks auto tūrisma sacensības "Ekspedīcija 2019" Sacensību nolikums Pieteikšanās anketa ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...