Viļakas novada domes mājas lapa

Apbalvotas Latgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbībai draudzīgākās pašvaldības

Lai palielinātu pašvaldību lomu uzņēmējdarbības sekmēšanā un motivētu pašvaldības vairāk ieguldīt sava budžeta līdzekļus uzņēmējdarbības atbalstam, šī gada oktobrī un novembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu rīkoja konkursu “Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai”.

Konkursa mērķis bija noteikt Latgales reģiona rezultatīvākās pašvaldības, kuras sava pamatbudžeta ietvaros īsteno daudzveidīgus atbalsta pasākumus uzņēmējdarbības sekmēšanai. Konkursā tika vērtēti pašvaldību īstenoto atbalsta pasākumu atdeve jeb sasniegtie rezultāti, kā arī ņemta vērā atbalsta pasākumu izdevumu proporcija pret pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumiem.

“Latgales reģiona pašvaldības ir ļoti pretimnākošas uzņēmējiem – visur ir pieejams informatīvs atbalsts ar uzņēmējdarbību saistītu jautājumu risināšanā, daudzas pašvaldības atvēl budžeta līdzekļu mazu grantu konkursu organizēšanā, uzņēmējdarbības infrastruktūras uzlabošanā. Šis konkurss ir iespēja pateikties pašvaldībām par to pienesumu biznesa attīstībā” – norāda Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks.

Dalībai konkursā pieteikumus iesniedza astoņas Latgales pašvaldības: Daugavpils pilsēta un Daugavpils, Rēzeknes, Preiļu, Riebiņu, Krāslavas, Balvu, Viļakas novadi.

Par laureātu noteikšanu un naudas balvu sadali lēma Latgales plānošanas reģiona izveidota vērtēšanas komisija ar pārstāvjiem no plānošanas reģiona administrācijas un Latgales uzņēmējdarbības centra, kā arī sadarbības organizācijām –  AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, uzņēmējdarbības pārstāvis – Andris Fiļipenoks, SIA Gravtex valdes priekšsēdētājs. Vērtēšanas komisijas darbā piedalījās arī VARAM pārstāvis.

AS “Attīstības finanšu institūcijas Altum” Latgales reģiona vadītāja un komisijas locekle Vita Pučka uzsver: “Latgales pašvaldības daudz tiek darīts, lai radītu pēc iespējas draudzīgāku vidi uzņēmējdarbības attīstībai. Katrā no pašvaldībām ir vairāki uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi. Latgales reģionā darbojas arī vairākas uzņēmējdarbību atbalstošās iestādes: Latgales plānošanas reģions, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, LIAA Biznesa inkubatori, AS “Attīstības finanšu institūcija Altum. Lai veicinātu straujāku uzņēmējdarbības vides attīstību, aicinu visām iestādēm ciešāk sadarboties gan savā starpā, gan ar pašvaldībām. Tikai darbojoties cieši kopā, varēsim veiksmīgāk attīstīt uzņēmējdarbības vidi.”

Konkursa rezultātā reģiona trīs pašvaldībām, Valsts proklamēšanas 99.gadadienas svinību laikā, tika piešķirtas naudas balvas, 10 390 EUR apmērā, kas tiks izmantoti turpmākās uzņēmējdarbības atbalsta pasākumu ieviešanai vai nodrošināšanai.

Apkopojot komisijas vērtējumu, tika lemts sadalīt konkursa “Pašvaldību atbalsta pasākumi uzņēmējdarbības sekmēšanai”  naudas balvu starp Preiļu novada pašvaldību (EUR 5000), Daugavpils pilsētas pašvaldību (  EUR 3000) un Viļakas novada pašvaldību (EUR 2390).

Plašāka informācija atrodama Latgales plānošanas reģiona internet vietnē: www.lpr.gov.lv.


22.11.2017
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Artis, Artūrs
Īsās ziņas
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
21.jūnijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Tihovsku ģimenes koncerts ...
22.jūnijā plkst.22.00 Upītes stadionā π-dzīdam ...
22.jūnijā Semenovā, laukumā pie pagasta pārvaldes, plkst.20.00 Līgo pasākums "Lai līgojam, lai svinam" kopā ar pašmāju pašdarbniekiem, vēlāk Diskoballe kopā ar "Jāzepu un Māri".......
23.jūnijā pl.14.00 Borisovas Tautas futbola turnīrs ...
23.jūnijā plkst.20.00 Borisovas estrādē Līgo svētki ...
Līdz 26.jūnijam Kultūras un radošo industriju centrā skatāma Varerijana Dadžāna mākslas darbu izstāde ...
28.jūnijā  plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts ,,Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...