Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

CEĻOJUMS PA TAUTAS DAIĻRADES TAKĀM

Mūsu senču dzīvē liela nozīme bija dziesmām, dejām, pasakām, teikām un ieražām. Folklorā daudzu gadsimtu garumā ir uzkrāta tautas pieredze, ideāli, vērtības, dzīvesveids un pasaules uzskats.

Folkloras pūralādē ielūkojās novada skolu 5. - 9. klašu skolēnu komandu dalībnieki, pulcējoties Viļakas pamatskolā kopīgā “Ceļojumā pa tautas daiļrades takām”.

Ceļojums iesākās ar katras komandas mājas darbu - skanēja dziesmas, tika skandētas dainas, uzdotas mīklas, stāstītas anekdotes, ritēja deju un rotaļu soļi. Tas bija tik interesanti, asprātīgi, radoši un aizraujoši!

Turpinājumā pasākuma vadītāji Dāvis Bisenieks un Kintija Zelča (Viļakas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni) aicināja skolēnus doties uz pieturām - radošajām darbnīcām, lai mērķtiecīgi, izzinoši un sadarbīgi ceļotu pa folkloras taku līkločiem.

  • Darbnīcā “Līmēsim vārdu!” Upītes pamatskolas skolotājas Sandras Bukšas vadībā skolēni, izvēloties vecvārdu, izveidoja interesantas kolāžas.
  • Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotājas Inetas Lindenbergas sagatavotajā pieturā “Dejotprieks“ (vadīja Viļakas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolnieces Katrīna Narubina un Svetlana Harkina) atraktīvi un enerģiski izdejoja latviešu tautas deju “Krakovjaks”.
  • “Zini vai mini!” - Rekavas vidusskolas pedagoģes Ainas Cibules vadītajā pieturā ļoti interesantus piemērus latgaliski bija jāuzraksta literārā valodā, kas radīja pārpratumus, izbrīnu un smieklus.
  • Žīguru pamatskolas direktore un latviešu valodas skolotāja Sanita Orlovska skolēnus sagaidīja darbnīcā “Ietin tautasdziesmu kamolā” un mudināja veikt vairākas radošas darbības, kuru rezultātā izveidojās krāsaini dainu kamolīši.
  • “Domā un radi” - Viļakas pamatskolas un Valsts ģimnāzijas skolotājas Rasmas Vilkastes meistardarbnīcā (vadīja Viļakas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieces Mārīte Kolomejeva un Kintija Bizune) ceļotājiem noderēja radošās rakstīšanas iemaņas, tēlainā un loģiskā domāšana, jo no sagrieztajām tautas dziesmu rindām bija jārada jauna daina, jāatpazīst latvju rakstu zīmes un jāuzraksta vēstule K. Baronam.
  • Viduču pamatskolas skolotājas Līgas Babānes vadībā pieturā “Gadskārtu kalendārs” skolēni aktualizēja savas zināšanas par latviešu tautas gadskārtu svētkiem ,un, radoši un izzinoši darbojoties, kopīgi tika izveidots kalendārs.
  • “Latviešu tautas daiļrades avotu labirintos” ar Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotekāres Virgīnijas Riekstiņas palīdzību ceļotāji varēja pārbaudīt savas informācpratības prasmes: literatūras izstādē izvietotajos avotos skolēniem bija jāatrod vajadzīgā informācija un jāaizpilda anketa.

Kad skolēni bija apceļojuši visas radošās pieturas, visi atkal pulcējās zālē, lai rezumētu paveikto.

Netradicionālā un interesantā darba rezultātā bija izveidotas vecvārdu kolāžas, pētīti interesanti latgaliešu vārdi “satīti” tautasdziesmu kamoli, radītas jaunas dainas, rakstītas vēstules, izveidots gadskārtu kalendārs, strādāts ar informācijas avotiem un atbildēts uz anketas jautājumiem, dejots. Šajā ceļojumā uzvarētāju vai zaudētāju, protams, nebija: katrs bija ieguvējs. Noslēgumā skolotāji un skolēni saņēma saldumiņus un pateicības par aktīvu un radošu līdzdalību. Liels paldies visiem dalībniekiem, pedagogiem, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistēm, Viļakas pamatskolas direktorei A. Ločmelei, Viļakas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniekam Raivo Orlovskim!

Teksts: Novada latviešu valodas un literatūras metodiskās apvienības vadītāja Rasma Vilkaste
Foto: personīgais arhīvs

14.11.2017
Kalendārs
« Jūnijs 2019 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Malvīne, Malvis
Īsās ziņas
29.jūnijā plkst.17:30 Upītes Tautas namā uzstāsies Salnavas amatierteātra mākslinieki ar komēdiju "Divi čorti pūramolā" ...
2. jūlijā Velomuzikanti viesosies Upītes tautas namā, kur tiks sniegts šī brauciena pēdējais koncerts. Ieeja koncertā būs bez maksas un sākums no plkst. 20:00. ...
28.jūnijā plkst. 13:00 Klostera ielā 1, Viļakā, Viļakas novada muzejs ielūdz Jūs uz Sandras Krastiņas personālizstādes "Es nezinu, ko nezinu. Abrene" atklāšanu. ...
28.jūnijā plkst.19:00 Viļakas novada Borisovas Vecdārza estrādē festivāla "Eima, eima" ieskaņas koncerts ...
7.jūlijā plkst.16:00 Viļakā laukumā pie estrādes pēc A.brigaderes lugas motīviem - "Lielais loms" ...
13.jūlijā plkst.19:00 jaunības svētki Borisovas Vecdārza estrādē ...
27.jūliijā plkst.14:00 kultūras centrā "Rekova" bērnības svētki ...
29.jūnijā Viļakas Baltā brieža mototrasē notiks Latvijas amatieru un junioru čempionāts motokrosā. ...
Ituo pavadiesem vosaru Upītie, pīzavīnoj! ...
Viļakas novada atklātā pludmales volejbola čempionāts 2019 Nolikums ...
Lieliska iespēja nodarbinātiem cilvēkiem, kā arī vecākiem bērna kopšanas atvaļinājumā, kas ir darba attiecībās iemācīties kaut ko jaunu vai papildināt jau esošās zināšanas.......
28.jūnijā plkst.19.00 Borisovas vecdārza estrādē Starptautiskā V tautu deju festivāla "Eima, eima'' atklāšanas koncerts "Saejam, dancotāji, no malu maliņām!" ...
29.jūnijā Žīguru kultūras namā: plkst. 20.00 Žīguru kultūras namā Salnavas teātra izrāde – Anna Danča “Divi čorti Pūramolā”; plkst.21.30 Muzikantu saiets Pēteros.   ...
6.jūlijā plkst.18.00 Kultūras centrā "Rekova" Pilngadības svētki ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Kapusvētki ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...