Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

CEĻOJUMS PA TAUTAS DAIĻRADES TAKĀM

Mūsu senču dzīvē liela nozīme bija dziesmām, dejām, pasakām, teikām un ieražām. Folklorā daudzu gadsimtu garumā ir uzkrāta tautas pieredze, ideāli, vērtības, dzīvesveids un pasaules uzskats.

Folkloras pūralādē ielūkojās novada skolu 5. - 9. klašu skolēnu komandu dalībnieki, pulcējoties Viļakas pamatskolā kopīgā “Ceļojumā pa tautas daiļrades takām”.

Ceļojums iesākās ar katras komandas mājas darbu - skanēja dziesmas, tika skandētas dainas, uzdotas mīklas, stāstītas anekdotes, ritēja deju un rotaļu soļi. Tas bija tik interesanti, asprātīgi, radoši un aizraujoši!

Turpinājumā pasākuma vadītāji Dāvis Bisenieks un Kintija Zelča (Viļakas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolēni) aicināja skolēnus doties uz pieturām - radošajām darbnīcām, lai mērķtiecīgi, izzinoši un sadarbīgi ceļotu pa folkloras taku līkločiem.

  • Darbnīcā “Līmēsim vārdu!” Upītes pamatskolas skolotājas Sandras Bukšas vadībā skolēni, izvēloties vecvārdu, izveidoja interesantas kolāžas.
  • Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotājas Inetas Lindenbergas sagatavotajā pieturā “Dejotprieks“ (vadīja Viļakas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolnieces Katrīna Narubina un Svetlana Harkina) atraktīvi un enerģiski izdejoja latviešu tautas deju “Krakovjaks”.
  • “Zini vai mini!” - Rekavas vidusskolas pedagoģes Ainas Cibules vadītajā pieturā ļoti interesantus piemērus latgaliski bija jāuzraksta literārā valodā, kas radīja pārpratumus, izbrīnu un smieklus.
  • Žīguru pamatskolas direktore un latviešu valodas skolotāja Sanita Orlovska skolēnus sagaidīja darbnīcā “Ietin tautasdziesmu kamolā” un mudināja veikt vairākas radošas darbības, kuru rezultātā izveidojās krāsaini dainu kamolīši.
  • “Domā un radi” - Viļakas pamatskolas un Valsts ģimnāzijas skolotājas Rasmas Vilkastes meistardarbnīcā (vadīja Viļakas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieces Mārīte Kolomejeva un Kintija Bizune) ceļotājiem noderēja radošās rakstīšanas iemaņas, tēlainā un loģiskā domāšana, jo no sagrieztajām tautas dziesmu rindām bija jārada jauna daina, jāatpazīst latvju rakstu zīmes un jāuzraksta vēstule K. Baronam.
  • Viduču pamatskolas skolotājas Līgas Babānes vadībā pieturā “Gadskārtu kalendārs” skolēni aktualizēja savas zināšanas par latviešu tautas gadskārtu svētkiem ,un, radoši un izzinoši darbojoties, kopīgi tika izveidots kalendārs.
  • “Latviešu tautas daiļrades avotu labirintos” ar Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotekāres Virgīnijas Riekstiņas palīdzību ceļotāji varēja pārbaudīt savas informācpratības prasmes: literatūras izstādē izvietotajos avotos skolēniem bija jāatrod vajadzīgā informācija un jāaizpilda anketa.

Kad skolēni bija apceļojuši visas radošās pieturas, visi atkal pulcējās zālē, lai rezumētu paveikto.

Netradicionālā un interesantā darba rezultātā bija izveidotas vecvārdu kolāžas, pētīti interesanti latgaliešu vārdi “satīti” tautasdziesmu kamoli, radītas jaunas dainas, rakstītas vēstules, izveidots gadskārtu kalendārs, strādāts ar informācijas avotiem un atbildēts uz anketas jautājumiem, dejots. Šajā ceļojumā uzvarētāju vai zaudētāju, protams, nebija: katrs bija ieguvējs. Noslēgumā skolotāji un skolēni saņēma saldumiņus un pateicības par aktīvu un radošu līdzdalību. Liels paldies visiem dalībniekiem, pedagogiem, Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes speciālistēm, Viļakas pamatskolas direktorei A. Ločmelei, Viļakas Valsts ģimnāzijas 10. klases skolniekam Raivo Orlovskim!

Teksts: Novada latviešu valodas un literatūras metodiskās apvienības vadītāja Rasma Vilkaste
Foto: personīgais arhīvs

14.11.2017
Kalendārs
« Novembris 2017 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Kadrija, Kate, Katrīna, Katrīne, Trīne
Īsās ziņas
25. novembrī plkst. 9:00 Viļakas pilsētas atklātais čempionāts kāršu spēlē "Zolīte". Spēles notiks kafejnīcas „Diāna” telpās (Viļakā). ...
25. novembrī plkst. 17:00 Viļakas mūzikas un mākslas skolā jubilejas koncerts ...
25. novembrī plkst. 19:00 Medņevas tautas namā večerinka ...
27. novembrī no plkst. 18:00 Viļakas kultūras namā atsāk darboties MEDITATĪVĀ JEB DZIEDINOŠĀ VINGROŠANA AR JOGAS, PILATES (stiepšanās), CIGUN UN MEDITĀCIJAS ELEMENTIEM......
29. novembrī plkst. 10:00 Viļakas novada bibliotēkā izstādes atklāšana ...
2. decembrī plkst. 18:00 Viļakas kultūras namā Ziemassvētku ieskaņas koncerts ...
7. decembrī plkst. 15:00 lielās Ziemassvētku egles iedegšanas svētki laukumā pie Viļakas novada domes ...
08. decembrī no plkst. 13:00 līdz plkst. 16:00 apmācību seminārs potenciālajiem uzņēmējdarbības projekta iesniedzējiem ...
10. decembrī plkst. 10:00 Viļakas novada atklātais turnīrs Šahā. Turnīrs notiks Viļakas Valsts ģimnāzijas sporta hallē. ...
Upītes pamatskola sadarbībā ar Nemateriālās kultūras mantojuma centru „Upīte”jau otro gadu pēc kārtas rīko radošo darbu un zīmējumu konkursu veltītu mūsu novada dzejniekam un......
26.10.2017.-15.03.2018. skatāma Valerijana Dadžāna izstāde ...
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...