Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Žīguru skolēni mācību ekskursijā

8. novembrī Žīguru pamatskolas skolēniem mācības sākās neierasti agri, jo jau plkst. 7:00 no rīta pie skolas ēkas viņus gaidīja autobuss ar omulīgi smaidošu šoferi Aivaru pie stūres, lai visas dienas garumā vizinātu pa mācību ekskursijas objektiem Vidzemes novadā. Tas kļuva iespējams, sadarbojoties ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas firmu ZAAO, kas bāzējas Valmieras pusē, un Viļakas Domes atbalstu. Izrādot cieņu pasākuma sponsoriem, vispirms jau pulksten 10:00 ieradāmies cieto sadzīves atkritumu poligonā „Daibe”, kur mūs savās gādīgajās rokās pārņēma ekoloģiski tīrās pasaules entuziastes, kas nejaušas sagadīšanās dēļ izrādījās Stalbes skolas skolotājas.

Vairāku stundu garumā mūs vadāja kājām un ar autobusu pa poligona teritoriju, iepazīstināja ar dabas takām, pasvīdām EKO siltumnīcā, pa spraudziņām ieskatījāmies atkritumu šķirošanas cehos, novērtējām jau noglabāto atkritumu kalnu 20 metru augstumā un vēl topošo piramīdu tam blakus. Aplūkojām varenos kokus ar daudzām ligzdām un simtiem putnu, kas lidinājās apkārt, jo barības, laikam, tiem netrūkst. Efektīgas izskatījās tukšo plastmasas pudeļu grēdas, nolietoto auto riepu barikādes, papīrs, stikls, plastmasa - un visumā pārsteidzoša tīrība, minimums aromātu gaisā.

Blakus poligonam top varena ēka, kur jau nākošajā gadā notiks nodarbības zaļās domāšanas izprašanai, bet pagaidām visi saspiedās nelielā klasītē, lai atbildētu uz gudriem un āķīgiem jautājumiem, pelnītu uzslavas, jo izrādījās, ka daudzās lietās arī skolēniem ir pietiekamas zināšanas. Praktiskās nodarbības notika vairākās dabas takās, kur ierīkoti informācijas stendi un aktivitāšu vietas. Viss bija jāizmēģina, bet blakus darbu turpināja celtnieki, paplašinot objektu skaitu.

Laiks pagāja nemanot, taču vienlaikus arī steidzināja, tādēļ garām skaistajam Unguru ezeram, pa autobusa logiem uzmetot acis Cēsu vecpilsētai, parkam ar vareno pili ātri vien nonācām Liepas ciemā.

Aiz Lodes drenu un ķieģeļu rūpnīcas milzīgā mālu karjera ir mežā paslēpušās Līču - Laņģu klintis - īsts neskartās dabas brīnums. Smilšakmens klintis tieši mežā, nevis upes krastā, iespaidīgas alas, avoti. Laikam, lai cilvēki šo brīnumu mazāk apmeklētu, jau tā pasmago taku kāds „gudrinieks” pacentās izbraukāt ar traktoru. Tad nu pāris kilometrus turp un atpakaļ varējām skumji brist pa dubļiem un mālu. Komandas lielākā daļa mērķi tomēr sasniedza, tādēļ varēja teikt, ka Siguldas slavenās alas tāds nieks vien ir. Vajag tikai 4-5 stundas un saulīti pie debesīm, lai baudītu šo brīnumu.

Novembra krēsla jau nāca virsū, tādēļ Brīvības cīņu piemineklis tika vērots pa logu, arī Lielajā Ellītē kaimiņos nāksies paciemoties citu reizi, jo maizes mājā

„Krūmiņi” ieradāmies precīzi kā Šveices pulksteņi. Saimniece Aina Tarasova gaidīja ciemiņus tautu tērpā pagalmā. Tālākie notikumi ritēja kosmiskā ātrumā - sasveicināšanās, roku mazgāšanas ceremonija, priekšautu siešana, roku un galda ieeļļošana, jo divas lielas bļodas ar uzrūgušu mīklu jau gaidīja. Darbs varēja sākties. Kopīgām pūlēm mīkla pusstundas laikā pārvērtās speķa un ābolu pīrādziņos. Saimnieka vadībā ekspedīcijas vīri pirmo no pieciem cepieniem /12 pannas/ no krāsns izņēma vienlaicīgi ar pēdējo pīrādziņu izveidošanu.

Nogaršošana gan izpalika, jo kamēr cepās pārējie un nobrieda lielais zupas katls, jaunatne pārvietojās pagalma otrā pusē uz klēti, kur jau gaidīja garie galdi. Gan pagalmā, gan pie galdiem turpinājās dažādas aktivitātes tautiskā garā. Turpat klētī gaidīja arī divi gari svētku galdi, kas ar savu klātbūtni arvien vairāk vilināja acu skatienus. Un tad nu tas brīdis pienāca - zupa no lielā čuguna grāpja pārceļoja uz galdu kārtīgās māla bļodās, tālāk jau pie ēdājiem, kas nebija skubināmi, jo kopā ar svaigu maizīti, pašu ceptajiem pīrādziņiem garšoja lieliski. Desertā saldā uzkoda ar piparmētru tēju.

Klusums valdīja ēdot, skaļš „Paldies!” tika veltīts saimniekiem. Pustumsā turpinājās lielo šūpoļu iemēģināšana un apkārtnes apskate, jo, kā teica saimnieki, viss viņu sētā ir veidots pašu rokām. Var piebilst, ka rokas ir zelta un sirdis arī.

Ceļš mājup vienmēr ved ātrāk, bet varēja just kopējo noskaņojumu, ka vairumam diena pagājusi patīkamās emocijās. To novēlam arī Jums!

Ekspedīcijas hronists: Igors (Žīgurietis)


14.11.2017
Kalendārs
« Oktobris 2019 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
Īsās ziņas
Jauktais koris "Viola" aicina savā pulkā jaunus dalībniekus! ...
Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētki Medņevas Tautas namā 19.oktobrī plkst.18:00. ...
Ložu šaušanas sacensības notiks 2019.gada 1-2 novembrī Viļakā, Viļakas pamatskolas 2.kategorijas šautuvē Pils ielā 11a. Sacensību sākums 1.novembrī plkst.18:00, 2.novembrī......
Rudens talka 19.oktobrī ...
3.novembrī plkst.12.00 Kupravas katoļu baznīcā notiks Sv.Mise par Krustacelma ciema mirušajiem. ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” 2019.gada 11.oktobrī izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 7.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam. ...
SIA LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs šā gada 18.oktobrī plkst. 11:00 apmeklēt bezmaksas informatīvo semināru “Lauku attīstības programmas aktuālie pasākumi......
LLKC Balvu konsultāciju birojs aicina Jūs apmeklēt informatīvo semināru “IEPAZĪSTI PERMAKULTŪRU - gudru un ilgtspējīgu saimniekošanu” , kurš tiek organizēts Valsts Lauku tīkla......
18.oktobrī plkst. no 14.00 līdz 16.00 Kultūras centrā Rekova Bērnu ballīte ...
21.oktobrī plkst.10.00 Viļakas kultūras namā Liliputu cirks. Ieeja EUR 3.00 ...
Svecīšu vakari ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Palielinot autobusu braukšanas ātrumu, no 1. jūlija gaidāmas izmaiņas piecos maršrutos, ko apkalpo AS Nordeka ...
13.novembrī Viļakā, Balvu ielā 5 (pie Latvijas aptiekas) 10.00-17.00 Mobilā diagnostika ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...