Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Aktivitātes Žīguru pamatskolā septembrī

Brīdī, kad vēja dziesma bērzos sākusi skanēt skaļāk, kad saule vēl smaida, bet siltuma visiem tiek mazāk, kad pirktākās lietas veikalos ir pildspalvas, burtnīcas un klades, visi saprot - klāt septembris. Skolās (nu jau vienu mēnesi) sācies jauns gads, jauns darba cēliens.

Ar vieglu, satraucošu saviļņojumu pirmklasnieki un viņu vecāki 1. septembrī vēra savas pirmās skolas durvis, jo priekšā tik daudz jaunā, vēl nezināmā. Rosība valdīja arī 9.klasē, jo šiem skolēniem 1. septembris savā skolā – Žīguru pamatskolā – pēdējais. Bērnu rokās rotājās asteru zvaigznes un dāliju zobeni.

Kā jau katru gadu, arī šogad pirmajā svētku dienā visus iedrošināja muzikāls sveiciens un kādi negaidīti ciemiņi – Sprīdītis un Tince, kas ikvienam atgādināja sen aizmirstas patiesības, ka nauda, vara un lielība bez zināšanām nenes prieku un gandarījumu un ka kopā būšanas prieks nav pērkams vai pārdodams. Protams, šajā dienā neiztika bez apsveikuma vārdiem un mazām dāvaniņām no Žīguru pamatskolas direktores Sanitas Orlovskas, pagasta pārvaldnieka Oļega Keska un Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas Ineses Circenes. Vēl tikai atlika 1.kl. un 9.kl.kopā iezvanīt pirmo mācību stundu 2017./2018. mācību gadā.

Kāds tad ir bijis šis pirmais mācību mēnesis Žīguru pamatskolā? Raibs kā dzeņa vēders.

18.-22. septembris Žīguru pamatskolā pagāja Dzejas dienu noskaņās. Neskatoties uz dabas “niķiem”, katra darbadiena bija pārsteigumiem, dažādām kopīgām aktivitātēm bagāta. Pirmdien skolas pagalmā no rudens veltēm tapa latvju zīmju raksti, otrdien dzeja pārvērtās skaistās mandalās, trešdien dzejoļos “ienāca” pašizdomāti rēbusi, ceturtdien 1.-4.kl.skolēni dzeju pārvērta krāsās uz trotuāra, bet piektdien ikviens, saulstaru lutināts, tika aicināts uz kopīgu dzejas lasīšanu uz skolas trepēm. Nedēļa bija izdevusies!

22. septembrī pirmo gadu Žīguru pamatskolas skolēni un skolotāji piedalījās Olimpiskajā dienā 2017 “Vingro svaigā gaisā”. 9.kl. skolēni, iedvesmojoties no Olimpiskās dienas 2017 vingrojumu kompleksa video portālā www.youtube.com, aicināja visus izvingrināties mūzikas pavadījumā.

Savukārt 25.-28. septembrī Eiropas Sporta nedēļas ietvaros skolēniem tika piedāvātas dažādas sportiskas aktivitātes gan pirms 1. mācību stundas, gan starpbrīžos līdz pusdienlaikam. 25. septembrī skolotāji kopā ar skolēniem izkustējās visiem zināmas mūzikas pavadījumā: “Pastum, pastum, pietupies!”, “Putniņdeja”, “Genoveva”, “Head, shoulders, knees and toes”. 26. septembrī katra klase bija parūpējusies par dažādām sportiskām aktivitātēm skolas pagalmā. 27. septembris daudziem skolotājiem lika atgriezties savā bērnībā, jo šajā dienā skolēniem tika piedāvātas tā saucamās retro rotaļas jaunās skaņās: “Pēdējais pāris šķiras”, “Kaļim-bam-ba” (latviskā versija), “Klasītes”. Izrādījās, ka daudzi skolēni šīs rotaļas pat nezināja. 28. septembrī Žīguru pamatskolā norisinājās Viļakas novada vieglatlētikas sacensības, kuru laikā arī citu novada skolu skolēni brīvajos brīžos uzspēlēja “klasītes”.

Pēdējā mēneša darbadiena Žīguru pamatskolas skolotājiem bija svētki – Skolotāju diena. Par skolotāju labo noskaņojumu rūpējās 7., 8., 9. klases skolēni un Žīguru pagasta pārvaldnieks Oļegs Kesks, kas, kā katru gadu, ieradās sveikt skolotāju kolektīvu šajos skaistajos profesionālajos svētkos. Rīta pusē 7.un 8. kl. devās uz Žīguru pirmsskolas izglītības iestāde “Lācītis”, lai arī tur iepriecinātu gan pašus mazākos žīguriešus, gan skolotājus. Kā paši skolēni atzina: ”Bija ļoti interesanti, bet skolotājiem tomēr vajag stiprus nervus.” Savukārt 9.kl. iejutās skolotāju lomā, vadot mācību stundas 1.-6. kl., kurām nopietni paši arī gatavojās. Dienas izskaņā sekoja skolotāju sumināšana un kopīgs foto mirklis.

Paldies ikvienam (skolēniem, skolotājiem, vecākiem, tehniskajiem darbiniekiem, vienkārši labiem ļaudīm) par rudenīgi saulainas noskaņas radīšanu mazliet pelēcīgajā ikdienā! Tikai kopā darot, mēs esam vienoti.

Žīguru pamatskolas direktore Sanita Orlovska


13.10.2017
Kalendārs
« Jūnijs 2018 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Jānis
Īsās ziņas
22.jūnijā Borisovā: 18:00 Tautas futbols 21:00 Jāņu ielīgošana kopā ar vokālo ansambli “Atvasara” , ugunskura iekuršana 22:00 Nakts balle kopā ar Zinti Krakopu Borisovas......
22.jūnijā plkst.21.00 Vasaras saulgrieži Upītē ...
29.jūnijā plkst.21.00 Žīguru kultūras namā Pēterdiena Žīguros ...
7.jūlijā "Baltā brieža trasē" Latvijas un Igaunijas čempionāts motokrosā Ieeja - 7,00 euro Pensionāriem un invalīdiem - 3,00 euro Bērniem līdz 10 gadiem ieeja brīva......
Viļakas novada amatiermākslas kolektīvi Dziesmu un deju svētkos no 30. jūnija līdz 8.jūlijam Rīgā ...
Viļakas novada atklātais pludmales čempionāts no 17.jūnija līdz 15.jūlijam. Čempionāta 2018 Nolikums ...
Kapusvētki Viļakas, Kupravas un Liepnas Romas katoļu draudžu kapsētās un Baltinavas un Šķilbēnu draudžu kapsētās ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu vai to posmu saraksts ar uzturēšanas klasēm 2018.gada vasaras sezonai no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.oktobrim. ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...