Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas skolotāju skaistā un garšīgā diena

3. oktobrī Rekavas vidusskolā bija īpaša diena. Skolēni stundās satika jaunus skolotājus, par kuriem ļoti priecājās. 12. un 11. klases skolēni iepazinās ar skolotāja profesijas daudzveidīgajām aktivitātēm.

Skolotāji devās izzinošā ekskursijā „Madonas apkārtnes daba un garša”, kuras gaitā radās daudz jaunu ideju skolēnu ekskursijām.

Pirmais pieturas objekts bija Īdeņa - vienīgais zvejniekciems, kas neatrodas pie jūras, kur senatne cieši savijusies ar mūsdienām. Ir saglabājusies vēsturiskā salas apbūve – mājas izvietojušās nevis gar ceļa malām, bet gan stāvajā ezera krastā, jo satiksmei un zvejai galvenokārt tika izmantotas laivas. Šeit var aplūkot zvejnieku mājas ar niedru jumtiem. Māju saimnieki mūs ļoti laipni uzņēma. Saimnieks Jānis daudz stāstīja par Lubāna vēsturi un par šodienas darbu, ja vien būtu laiks, viņš varētu visu dienu runāt ar humora piedevu katrā stāstā. Un svaigi kūpināta  Nagļu karpa garšoja lieliski.

Tālāk  apskatījām lielāko akmeni Vidzemē un trešo lielāko Latvijas akmeni (100 m3), tā apkārtmērs - 20 metri. Vēl līdz 1982. gadam nezināja, ka trešais lielākais Latvijas dižakmens slēpjas Kujas upes gultnē, uz agrākās Saikavas un Praulienas pagastu robežas. 1982. gadā Kujas upes vērienīgā meliorācija atsedza Velna Skrodera neparasti lielos izmērus. Vietējie iedzīvotāji milzakmeni izmanto kā balstu pašu veidotajam iekārtajam tiltam pār plati izveidoto upi. Tilts atjaunots 2011. gada vasarā.

Lazdonas mācītājmuižā ir uzstādīts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku objekts “Latvija skan”, autors novadnieks, mākslinieks Ivars Mailītis. Šo objektu apskatījām un izskandinājām.

Pabijām akciju sabiedrība „Lazdonas piensaimnieks”, kurš veic pilnu piena pārstrādes ciklu – piena sagādi, pārstrādi, piena produktu ražošanu un realizāciju. Ražoto produktu klāsts ir ļoti daudzveidīgs – piens, krējums, biezpiens un biezpiena izstrādājumi, jogurti, deserti. Ekskursija uzņēmumā noslēdzās ar ļoti garšīgu degustāciju.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „TD Sveķi” darbojas truškopības un aitkopības jomā, tai ir trīs darbības virzieni: gaļas ražošana, pārstrāde un tūrisma pakalpojumi. Trušu dažādība, aitas neredzētas un konservu degustācija. Lietaino dienu sasildīja saimnieces piedāvātā tēja.

Ekskursijas saldākais pieturpunkts bija “Madonas karameles” un pašu aktivitātes darbnīcā, kur gatavojām konfektes uz kociņa. Prieks par to, ka jauni cilvēki paliek savā novadā un ar pašvaldības atbalstu izveidojuši savu uzņēmumu, kurš nemitīgi attīstas.

Šie trīs uzņēmumi piedalās akcijā “Madonas novada garša 2017”, kur katrs apmeklētājs aizpilda savu dalībnieka karti un piedalās izlozē. “Madonas novada Uzņēmēju dienās 2017” tiks izlozētas 25 “dalībnieku kartes”, kuru īpašnieki saņems garšīgas dāvanas vai dāvanu kartes. Mēs arī ceram.

Lai arī lietus nerimās, tomēr Biksēres parku ar lielformāta brīvdabas skulptūrām apskatījām. Biksēres avotiņam gan pabraucām garām, jo ūdens jau no gaisa pietika šai dienai.

Kopumā iespaidiem bagāta bija mums šī rudenīgā diena.

Paldies jaukajiem ekskursantiem, šoferim Aivaram Bērziņam un arodbiedrības pirmorganizācijai!

Teksts Inese un foto Ivita

06.10.2017
Kalendārs
« Jūnijs 2018 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Rasa, Rasma, Maira
Īsās ziņas
21.jūnijā Viļakas pilsētas stadionā Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2018" Noslēguma pasākums ...
22.jūnijā Borisovā: 18:00 Tautas futbols 21:00 Jāņu ielīgošana kopā ar vokālo ansambli “Atvasara” , ugunskura iekuršana 22:00 Nakts balle kopā ar Zinti Krakopu Borisovas......
22.jūnijā plkst.21.00 Vasaras saulgrieži Upītē ...
29.jūnijā plkst.21.00 Žīguru kultūras namā Pēterdiena Žīguros ...
Viļakas novada amatiermākslas kolektīvi Dziesmu un deju svētkos no 30. jūnija līdz 8.jūlijam Rīgā ...
Viļakas novada atklātais pludmales čempionāts no 17.jūnija līdz 15.jūlijam. Čempionāta 2018 Nolikums ...
Kapusvētki Viļakas, Kupravas un Liepnas Romas katoļu draudžu kapsētās un Baltinavas un Šķilbēnu draudžu kapsētās ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu vai to posmu saraksts ar uzturēšanas klasēm 2018.gada vasaras sezonai no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.oktobrim. ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...