Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

„Sports vieno!”

„Sports vieno” – ar šādu devīzi septembra mēnesī vienojās - Žīguru pirmsskolas izglītības iestāde „Lācītis”, Medņevas pirmsskolas izglītības iestāde „Pasaciņa”, Rekavas vidusskolas un Upītes pamatskolas pirmsskolas grupiņas pie skolām - kopīgam pasākumam.

Kā mums katram veicies stāsta kolēģi.

Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes „Lācītis ” vadītāja Anita Agejeva: „Eiropas sporta nedēļas pasākumu vienotais aicinājums Latvijā: „Sports vieno”, tādēļ mēs katru šīs nedēļas dienu iesākām ar kopējo rīta vingrošanu.

Pirmdien rīta vingrošanu vadīja iestādes vadītāja Anita, kura vispirms bērniem pastāstīja, ka esam kopā sapulcējušies, lai piedalītos un rastu prieku, kopā darboties. Rīta vingrošanas noslēgumā spēlējām kustību rotaļu „Ciemos pie Lācīša”, bet rīta vingrošanu beidzām ar jautru dziesmu - rotaļu „Dipu- dapu lācīt’s nāk…”.

Otrdien rīta vingrošana bija neparasta, jo skolotāja Elita kopā ar bērniem izpildīja vingrojumus ar krēsliem mūzikas pavadījumā, ko atskaņoja mūzikas skolotāja Daiga.

Trešdien visi pārvērtāmies par jautriem klauniņiem ar sarkaniem deguntiņiem, jestras mūzikas pavadībā vingrojām skolotājas Gintas vadībā.

Ceturtdien rīta vingrojumus mūzikas pavadībā mums vadīja skolotāja Diāna, kura pievērsa uzmanību tam, lai visas ķermeņa daļas būtu izvingrinātas.

Piektdiena mums bija īpaša, jo rīta vingrošanu mums organizēja Žīguru pamatskolas 8. klases skolēni, kuri bija atnākuši Skolotāju dienā strādāt par skolotājiem bērnudārzā. Atraktīvi un jautri pavadīta diena, jo mūsu mazuļi negribēja šķirties ar jaunajiem skolotājiem.”

Par sporta aktivitātēm Rekavas vidusskolas pirmsskolas grupiņā stāsta pirmsskolas skolotāja Elita Siliņa: „Rekavas pirmsskolas grupiņu bērni iesaistījās Sporta nedēļā, kas tika rīkota Eiropas mērogā, lai popularizētu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Kopīga ik dienu vingrošana bērnos veicināja pozitīvas emocijas pret fiziskām aktivitātēm. Sporta nedēļu noslēdza sporta diena. Tā bija arī Miķeļdiena.

Miķeļdienas rīts Rekavas pirmsskolas grupās iesākās mazliet citādi nekā ierasts, jo notika Miķeļdienas sporta svētki sporta laukumā. Saulītes pavadīti, visi bērni kopā ar pūcīti, trusīti, kaķīti un pelīti priecīgi devās veikt dažādus uzdevumus.

Vispirms visi iesildījās kopīgās rotaļās un katra komanda ar savu kapteini devās veikt sešus uzdevumus, kur katrai komandai jānovāc rudens raža. Pirmajā stacijā mūzikas ritmos visi rotaļājās ar vēju kā rudenī to dara krāsainās koku lapas.

Katrā dārzā aug kartupeļi. Kartupeļu lasīšana visvairāk patika pašiem mazākajiem dalībniekiem. Kartupeļu no „vagas” bija jāsalasa spainīšos un jāsaber lielajā grozā.

Bietes bija jānogādā uz pagrabu. Tas darbs prasīja pacietību, jo nebija viegli aizvilkt vezumu uz mērķi.

Ķirbji ir dažādās krāsās un dažāda lieluma. Ne visiem ir pa spēkam tos pacelt, tāpēc tie bija jāripina. Ķirbju ripināšana caur mērķi patika, taču tas darbs arī prasīja precizitāti un uzmanību.

Ābolu lasīšana bija vēl interesantāka, jo katrs varēja izvēlēties, kā ērtāk tos nogādāt līdz grozam.

Riekstošana bija jautra un smieklīga, jo ar riekstiem bija jāpacienā vāverīte, kas dzīvo koka dobumā.

Raža novākta, taču to visu vēl gribējās nogaršot. Visi svētku dalībnieki devās pie vitamīnu galda, kur varēja baudīt dažādas tējas, nogaršot gan rudens ogas un augļus, gan kraukšķīgos burkānus un kāļus, uzzināt, kāpēc tie jāēd.

Bet, vai tie ir svētki bez godalgām? Katrs dalībnieks saņēma medaļu un krāsainu balonu par labi paveiktu darbu!

Rudens darbi paveikti, smaids sejās, priecīga kopā būšana radīja svētku sajūtu, taču viss jau vēl nebija galā.

Svētku noslēgumā grupiņā bērni cienājās ar Miķeļdienas cienastu, ko sarūpēja vecāki. Paldies vecākiem!

Paldies 3. klasei, kas palīdzēja organizēt Sporta dienu!

Saulīte, kas sveicināja visu Miķeļdienu, noteikti neatstās mūs vēl šoruden, tā vēsta senlatviešu ticējumi. Ticēsim labajam!”

Kā sporta nedēļa norisinājās Upītes pamatskolas pirmsskolas grupiņai stāsta pirmsskolas skolotāja Daina Slišāne: ”Upītes pamatskolas pirmsskolas bērniem īpaši jautras un aizrautīgas šķita tieši sportiskās aktivitātes ārā, kuras beidzot varēja izbaudīt beidzoties ilgstošajam lietum.

Bērni lasīja ābolus, kurš nu cik ātri vien varēja, spainim piepildoties pilnam, bija ļoti lepni un priecīgi, gan arī piekusuši, jo tādā ātrumā tos lasīja. Īpaši jautra viņiem šķita skriešana, kuru gribēja atkārtot neskaitāmas reizes. Lēkšana tālumā, ābolu mešana spainī, līdzsvara aktivitāte, rāpšanās uz sienas, to visu bērni darīja ar tādu prieku un smaidu sejā.

Pēc sportiskajām aktivitātēm, bērni zīmēja smiltīs savus portretus, lasīja krāsainās un košās rudens lapas, kuras vēlāk savā klasītē apgleznoja.

Bērni vēlās, lai lietus vairs nelītu, un šādas sporta dienas varētu atkārtot katru dienu.”

Arī Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa” septembra mēnesis noritēja aktīvi sportojot. Katru rītu sākām ar aktīvu rīta vingrošanu, kurās aktīvi piedalījās bērni, skolotāji un skolotāju palīgi. Katru dienu devāmies garās pastaigās, kuru laikā baudījām silto saulīti, krāšņos dabas skatus un , protams, skrējām, lēcām un spēlējām dažādas kustību rotaļas. Grupās daudz runājām par veselīgu dzīvesveidu, par dārzeņu un augļu nozīmi uzturā. Visu nedēļu kopā ar bērniem to visu klausījās un centās izpildīt katras grupas simbols – Ežuks, Rūķītis un Lācis.

Sporta mēnesis noslēdzās ar veselības un sporta dienu - „Sporto un būsi vesels!”

Kā jau katru rītu sākām ar rīta rosmi Bērni tika iepazīstināti un lūgti sastāties aplītī kopā ar zaķīti, vāverīti un lāci.

Pēc tam, kad bērni bija iesildījušies, tika iedotas krāsainās medaļas ar kuru palīdzību, sadalījāmies divās draudzīgās komandās! Nu, tad sacensības varēja sākties! Bērniem vajadzēja iziet caur trijām meža zvēriņu uzdevumu pieturām: Lāča ķepaiņa uzdevumu pieturām, Vāverītes kuplastītes un Zaķīša Garausīša pieturām. Tika pārbaudītas bērnu spējas - ātrums, veiklība, lokanība, precizitāte un kopīgs komandas darbs. Neizpalika arī komandu kapteiņu veiklība un precizitāte. Noskaidrojām, ka mēs visi kopā esam aktīvi un spēcīgi!

Sporta svētkus noslēdzām ar kopīgu rotaļu. Balvā par padarīto bērni saņēma saldo un veselīgo „Vitamīnu” grozu.

Lielu paldies par aktīvu sadarbību un kopīgu pasākumu organizēšanu Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes „Lācītis” kolektīvam, Rekavas vidusskolas un Upītes pamatskolas pirmsskolas grupiņām pie skolām un Medņevas pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” kolektīvam.

Viļakas novada pirmsskolas metodiskās apvienības vadītāja Ilze Brokāne

05.10.2017
Kalendārs
« Decembris 2017 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Teiksma, Hilda
Īsās ziņas
17. decembrī plkst. 18:00 Medņevas Tautas namā Ziemassvētku ieskaņu koncerts ...
18. decembrī plkst. 17:00 Žīguru kultūras namā Viļakas mūzikas un mākslas skolas Žīguru mācību punkta audzēkņu Ziemassvētku koncerts ...
20. decembrī plkst. 10:00 Viļakas sociālās aprūpes centrā aicināti pievienoties kopīgā lūgšanā ...
21. decembrī plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā bluķa vilkšana ap Tautas namu kopā ar Upītes Folkloras kopu. 25. decembrī plkst. 22:00 Ziemassvētku balle. ...
23. decembrī plkst. 11:00 Upītes Tautas namā Šķilbēnu pagasta pirmsskolas bērnu eglīte ...
23. decembrī plkst. 17:00 Žīguru kultūras namā Ziemassvētku ieskaņu koncertuzvedums ...
25. decembrī pulksten 16.oo Viļakas kultūras namā koncertuzvedums "Sarkangalvītes Ziemassvētki". Jautri un neparasti piedzīvojumi svētku laikā kopā ar Viļakas amatiermākslas......
25. decembrī plkst. 19:00 Borisovas Tautas namā koncerts ...
26. decembrī plkst. 17:00 Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcā Ziemassvētku koncerts ...
29. decembrī pulksten 16.oo Viļakas kultūras namā novada Jauno ģitāristu Vecgada koncerts. ...
29. decembrī plkst. 21:00 Upītes Tautas namā karnevāls ...
30. decembrī plkst. 19:00 Žīguru kultūras namā vecgada šovs un pēc šova vecgada balle ...
26.10.2017.-15.03.2018. skatāma Valerijana Dadžāna izstāde ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Upītes pamatskola sadarbībā ar Nemateriālās kultūras mantojuma centru „Upīte”jau otro gadu pēc kārtas rīko radošo darbu un zīmējumu konkursu veltītu mūsu novada dzejniekam un......
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...