Viļakas novada domes mājas lapa

Dzejas dienas Žīguru bibliotēkā

“Dzeja – izjūtu zvaigznājs,
kas cilvēku dvēselēs klusē,
dzejnieks – izredzētais,
kam vārdos izteikt ir lemts
sāpes un prieku,
kas apslēpts
likteņa dziļumos klusē…”
/K. Apškrūma/

Klāt atkal septembris, kad dārzi atmirdz asteru un dāliju košumā, bet sārtie pīlādži māj atvadas vasarai. Vairāk kā 50 gadus tas ir arī dzejas mēnesis, jo šajā laikā svinam dzejnieka Raiņa dzimšanas dienu un visā Latvijā notiek ar dzeju saistīti dažādi pasākumi.

Nu jau daudzus gadus Žīguru bibliotēkai ir cieša sadarbība ar Žīguru pamatskolu, tāpēc, dzejas dienu pasākumu ietvaros, 2. - 3. klases skolēni kopā ar savu audzinātāju devās uz bibliotēku, lai noskaidrotu, kas tad ir Dzejas dienas un vai viegli uzrakstīt dzejoli.

Tikšanās sākumā pārrunājām par Dzejas dienu tapšanu un tradīcijām. Uz jautājumu par dzejoļu rakstīšanu, bērnu atbildes bija dažādas. Dažam likās, ka tas nemaz nav tik grūti, galvenais, lai ievērotas rindas, citam palīdz dzejot atskaņas, bija arī tādi skolēni, kuriem nepatīk rakstīt dzejoļus.

Bērni dalījās pieredzē, kā viņi izvēlas dzejoļu grāmatiņu. Aplūkojām un pārrunājām, kuri dzejoļu izdevumi domāti bērniem, kuri - pieaugušajiem. Skolēni uzzināja, ka katru gadu tiek izdota dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa”, kas ir Dzejas dienu sveiciens bērniem. Tur ir lasāmi dzejas un atdzejas jaunumi, tiek dots ieskats latviešu tautasdziesmu gudrībās, tāpat arī neliels atgādinājums par dažādu dzejnieku dzīvi un darbiem. 2016. gada izdevumā varēja lasīt biedrības Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes izsludinātā dzejoļu konkursa darbiņus, kurus rakstīja 5 – 15 gadus veci bērni.

Dodoties uz bibliotēku, skolēniem bija vēl viens uzdevums – atrast un izvēlēties vienu dzejolīti, kuru mācīsies no galvas un piedalīsies skolas pasākumā. Arī ar šo darbiņu viņi veikli tika galā. Ātri atrada savu grāmatiņu un arī dzejolīti. Tagad tikai atliks iemācīties. Lai veicas!

Paldies bērniem un viņu audzinātājai A.Orlovskai par jauko tikšanās brīdi!

Žīguru pagasta bibliotēkas vadītāja B.Troška

19.09.2017
Kalendārs
« Maijs 2018 »
POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Īsās ziņas
23.maijā plkst.10.30 Viduču pamatskolas mazajā zālē VKKF atbalstītā projekta ietvaros tikšanās ar bērnu grāmatu autori IEVU SAMAUSKU ...
Kapusvētki Viļakas, Kupravas un Liepnas Romas katoļu draudžu kapsētās un Baltinavas un Šķilbēnu draudžu kapsētās ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu vai to posmu saraksts ar uzturēšanas klasēm 2018.gada vasaras sezonai no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 31.oktobrim. ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...