Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Dāvana skolēniem jaunajā mācību gadā!

Ir atkal septembris.
Tāds rudenīgi saulains
Ar lapu krāsainību,
Miglainajiem rītiem.
Mēs atkal veram savas
Skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam nezināmam.

Pēc trīs mēnešus ilgā klusuma un miera, Viduču pamatskolas gaiteņos un pagalmā atkal atskanēja jautras skolēnu čalas un rosība. Ir klāt 1. septembris – Zinību diena. Jaunā mācību gada sākums ir brīnišķīgs atskaites punkts, lai uzsāktu ko jaunu, lai mainītu ieradumus, lai izvirzītu augstākus mērķus.

Uz svinīgo Zinību dienas pasākumu, 2017.gada 1. septembrī, skolas zālē sapulcējās skolēni, viņu vecāki, skolotāji. Skanot mūzikai, devītās klases skolēni ieveda zālē 4 pirmklasniekus – trīs zēnus un vienu meiteni.

Pasākuma vadītāja Anita Smuška aicināja visus skolēnus ,,saskaitīties un paraudzīties vienam uz otru, lai redzētu, cik lieli pa vasaru esam izauguši”. Katras klases skolēniem bija jāatrod savs jaunais klases numurs, kas bija paslēpies bērzu zaros, un jāpastāsta, ar ko viņiem saistās šis cipars. Devītklasnieki atzina, ka:

"Sešnieku kad apkārt griežu,
Redzu skaistu devītnieku:
Augšā nulle, lejup loks-
Smaida devītnieks kā joks.”

Un tā mēs mācāmies gadu no gada, kamēr nokļūstam no cipara 1 līdz ciparam 9.

Skolas direktore Ināra Sokirka, uzrunājot skolēnus Zinību dienā, pastāstīja, ka šogad jaunais mācību gads sākas ar vairākām patīkamām pārmaiņām. Ir veikta visas skolas apkures sistēmas renovācija un pie Interešu izglītības ēkas piebūvēts sanitārais mezgls. Par to no visas skolas saimes vislielākais paldies Viļakas novada domei. Uz Zinību dienas pasākumu bija ieradusies novada izpilddirektore Zigrīda Vancāne un pagasta pārvaldnieks Juris Prancāns. Viņi vēlēja skolēniem būt čakliem, neatlaidīgiem mācībās. Īpašu dāvanu – galda spēli - no izpilddirektores saņēma paši mazākie skolēni – pirmklasnieki, kuriem skolā jāmācās visilgāk, lai nokļūtu no cipara 1 līdz 9.

Pēc veiksmīgas ,,saskaitīšanās” un atkalredzēšanās, laba vēlējumu saņemšanas visi klātesošie tika aicināti sapulcēties skolas pagalmā, lai ,,saņemtu skolas bērniem vispatīkamāko dāvanu” jaunajā mācību gadā, jo kas gan būtu svētki bez dāvanām. Skolas zaļajā zonā skolēnus gaidīja jauns, tikko uzstādīts rotaļu laukums. Jau sen bijām par to sapņojuši, jo skolā no agra rīta līdz vēlam vakaram notiek rosība – no rīta mācību stundas, pēcpusdienā dažādas nodarbības pulciņos, sporta un mūzikas skolā. Starplaikos starp nopietno mācību darbu nepieciešama atpūta – vislabāk svaigā gaisā. Pavasarī, kad uzzinājām, ka LMT izsludinājis konkursu ,,LMT-Latvijai”, arī mēs iesniedzām savu projektu ,,Vesels, jo kustīgs” par rotaļu laukuma izveidi. Pēc projekta iesniegšanas sākās liels un neatlaidīgs darbs – balsošana par to. Konkurence bija ļoti sīva, bet mēs ar savu centību, neatlaidību un saliedētību izcīnījām uzvaru šajā konkursā. Skolēniem tika apsolīts, ka jau jaunajā mācību gadā, atnākot uz skolu, viņus sagaidīs pārmaiņas skolas teritorijā.

Rotaļu laukumu, pārgriežot lentīti, svinīgi atklāja LMT pārstāvis un skolas direktore. Skolēniem tika novēlēts priecāties, izmantot un saudzēt jaunās ierīces.

PALDIES LMT par iespēju piedalīties konkursā, PALDIES visiem, kas palīdzēja un piedalījās šī projekta īstenošanā – skolas kolektīvam, skolēnu vecākiem, bijušajiem absolventiem, kaimiņiem, radiem un draugiem, meistaram J.Mālniekam.

Lai mums visiem pietiek laika ik pa mirklim paraudzīties zvaigznēs, noticēt brīnumam un uzkrāt gaismu sevī, lai būtu ko citiem dot!

Teksts: Projekta vadītāja un Viduču pamatskolas skolotāja Vita Dortāne
Foto: Vineta Zeltkalne12.09.2017
Kalendārs
« Februāris 2018 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alma, Annemarija
Īsās ziņas
Viļakas kultūras namā 17.martā pulksten 18.00 astotā dziesmu draugu tikšanās muzikālajā kafejnīcā "PIE ELLAS". ...
23.februārī plkst. 19:00 Upītes TN reāla filma "Zāģeri", ieeja brīva ...
Konkursā piedalās Viļakas novada iedzīvotāji, skolu audzēkņi, visi, kam ir tuvs Viļakas novads. Konkurss noslēdzas 2018. gada 28. februārī. ...
26.10.2017.-15.03.2018. skatāma Valerijana Dadžāna izstāde ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...