Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Dāvana skolēniem jaunajā mācību gadā!

Ir atkal septembris.
Tāds rudenīgi saulains
Ar lapu krāsainību,
Miglainajiem rītiem.
Mēs atkal veram savas
Skolas durvis
Un ejam pretī daudz kam nezināmam.

Pēc trīs mēnešus ilgā klusuma un miera, Viduču pamatskolas gaiteņos un pagalmā atkal atskanēja jautras skolēnu čalas un rosība. Ir klāt 1. septembris – Zinību diena. Jaunā mācību gada sākums ir brīnišķīgs atskaites punkts, lai uzsāktu ko jaunu, lai mainītu ieradumus, lai izvirzītu augstākus mērķus.

Uz svinīgo Zinību dienas pasākumu, 2017.gada 1. septembrī, skolas zālē sapulcējās skolēni, viņu vecāki, skolotāji. Skanot mūzikai, devītās klases skolēni ieveda zālē 4 pirmklasniekus – trīs zēnus un vienu meiteni.

Pasākuma vadītāja Anita Smuška aicināja visus skolēnus ,,saskaitīties un paraudzīties vienam uz otru, lai redzētu, cik lieli pa vasaru esam izauguši”. Katras klases skolēniem bija jāatrod savs jaunais klases numurs, kas bija paslēpies bērzu zaros, un jāpastāsta, ar ko viņiem saistās šis cipars. Devītklasnieki atzina, ka:

"Sešnieku kad apkārt griežu,
Redzu skaistu devītnieku:
Augšā nulle, lejup loks-
Smaida devītnieks kā joks.”

Un tā mēs mācāmies gadu no gada, kamēr nokļūstam no cipara 1 līdz ciparam 9.

Skolas direktore Ināra Sokirka, uzrunājot skolēnus Zinību dienā, pastāstīja, ka šogad jaunais mācību gads sākas ar vairākām patīkamām pārmaiņām. Ir veikta visas skolas apkures sistēmas renovācija un pie Interešu izglītības ēkas piebūvēts sanitārais mezgls. Par to no visas skolas saimes vislielākais paldies Viļakas novada domei. Uz Zinību dienas pasākumu bija ieradusies novada izpilddirektore Zigrīda Vancāne un pagasta pārvaldnieks Juris Prancāns. Viņi vēlēja skolēniem būt čakliem, neatlaidīgiem mācībās. Īpašu dāvanu – galda spēli - no izpilddirektores saņēma paši mazākie skolēni – pirmklasnieki, kuriem skolā jāmācās visilgāk, lai nokļūtu no cipara 1 līdz 9.

Pēc veiksmīgas ,,saskaitīšanās” un atkalredzēšanās, laba vēlējumu saņemšanas visi klātesošie tika aicināti sapulcēties skolas pagalmā, lai ,,saņemtu skolas bērniem vispatīkamāko dāvanu” jaunajā mācību gadā, jo kas gan būtu svētki bez dāvanām. Skolas zaļajā zonā skolēnus gaidīja jauns, tikko uzstādīts rotaļu laukums. Jau sen bijām par to sapņojuši, jo skolā no agra rīta līdz vēlam vakaram notiek rosība – no rīta mācību stundas, pēcpusdienā dažādas nodarbības pulciņos, sporta un mūzikas skolā. Starplaikos starp nopietno mācību darbu nepieciešama atpūta – vislabāk svaigā gaisā. Pavasarī, kad uzzinājām, ka LMT izsludinājis konkursu ,,LMT-Latvijai”, arī mēs iesniedzām savu projektu ,,Vesels, jo kustīgs” par rotaļu laukuma izveidi. Pēc projekta iesniegšanas sākās liels un neatlaidīgs darbs – balsošana par to. Konkurence bija ļoti sīva, bet mēs ar savu centību, neatlaidību un saliedētību izcīnījām uzvaru šajā konkursā. Skolēniem tika apsolīts, ka jau jaunajā mācību gadā, atnākot uz skolu, viņus sagaidīs pārmaiņas skolas teritorijā.

Rotaļu laukumu, pārgriežot lentīti, svinīgi atklāja LMT pārstāvis un skolas direktore. Skolēniem tika novēlēts priecāties, izmantot un saudzēt jaunās ierīces.

PALDIES LMT par iespēju piedalīties konkursā, PALDIES visiem, kas palīdzēja un piedalījās šī projekta īstenošanā – skolas kolektīvam, skolēnu vecākiem, bijušajiem absolventiem, kaimiņiem, radiem un draugiem, meistaram J.Mālniekam.

Lai mums visiem pietiek laika ik pa mirklim paraudzīties zvaigznēs, noticēt brīnumam un uzkrāt gaismu sevī, lai būtu ko citiem dot!

Teksts: Projekta vadītāja un Viduču pamatskolas skolotāja Vita Dortāne
Foto: Vineta Zeltkalne12.09.2017
Kalendārs
« Aprīlis 2019 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Marģers, Anastasija
Īsās ziņas
21.aprīlī plkst.11.00 Upītē Lieldienas ...
21.aprīlī Viļakas Kultūras namā plkst.14.30 Lieldienu ZAĶA SVEICIENS un olu kaujas un Annas Dančas komēdija ,,Divi čorti pūra molā'' Salnavas amatierteātra  izpildījumā. Visi......
21.aprīlī pulksten 17.00 Borisovas tautas namā Lieldienu pasākums "Nu atnāca Lieladiena, nu saulīte agri lec...". Piedalās  Viļakas KN etnogrāfiskais ansamblis "Abrenīte", ......
21.aprīlī plkst.20.00 Medņevas tautas namā Lieldienu koncerts, plkst.22.00 Balle, muzicēs grupa „Tranzīts”. Ieeja:līdz 23.00-3.00, pēc 23.00 -  3.50 euro ...
Sakarā ar to, ka uz autotūrisma sacensībām "EKSPEDĪCIJA 2019" pieteicās trīs ekipāžas, pasākums tiek pārcelts uz 04.05.2019. Atkārtota pieteikšanās sacensībām notiek līdz......
11.maijā plkst.19.00 Kultūras centrā "Rekova" Stand-Up komēdija "Humors pa latviski". ...
26.aprīlī pl.22.00 Upītes Tautas namā Latgales dienas balle ...
12.-14.jūlijā Ziemeļlatgales Retro 13 ...
Pededzes robežšķērsošanas vieta turpmāk darbosies no plkst. 08:00 līdz 20:00 ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...