Viļakas novada domes mājas lapa

VIĻCIEMS 2017

Viļakas Jauniešu iniciatīvu centram jūlijs iesācies darbīgi un aizraujoši- no 3. līdz 6. jūlijam norisinājās simulācijas spēle „Mini ciems” jeb „Viļciems”, kuru gaidīja ne viens vien Viļakas novada jaunietis un bērns.

Šogad spēlē piedalījās 20 dalībnieki, kuri bija Viļciema iedzīvotāji - strādājot dažādās darba vietās, pelnot naudu un to tērējot turpat Viļciemā. Pagājušā gada vasarā aizsākām šo tradīciju kopā ar spēles idejas autori brīvprātīgā darba veicēju Ramonu no Vācijas, kura šādas spēles organizēšanā piedalās Vācijā. Šogad esam spēli pilnveidojuši un pieskaņojuši savām vajadzībām un iespējām. Ciemā darbojās Amatnieku centrs, Viļciema pašvaldības policija, Radio, Medpunkts, Kultūras nams, Kafejnīca „HEY-DAY”, Viļciema vietējā avīze un Viļciema pašvaldība.

Pirmajā simulācijas spēles dienā iepazinām viens otru, izgatavojām ID kartes, kas apliecināja piederību ciemam un uzsākām darbus ciema darba vietās. Tika ievēlēts arī ciema vecākais - Kristaps Ozols, kurš spēles gaitā uzrunāja ciema iedzīvotājus un izmatoja ciema vecākā privilēģijas.

Amatnieku centrā tika izgatavoti maciņi katram ciema iedzīvotājam, tāpat tika izgatavoti ielūgumi vecākiem uz Viļciema svētkiem, kā arī bija jāizgatavo aploksnes slepenā drauga spēlei, stresa bumbas, zilonīši un citi darbiņi.

Viļciema pašvaldības policija gādāja par kārtību ciemā, pārrunāja dažādus drošības noteikumus, piedalījās sportiskās aktivitātēs, pildīja apsardzes darbinieka cienīgus testus, lai kļūtu par sertificētiem policistiem un apsargiem.

Radio informēja ciema iedzīvotājus par svarīgākajiem jaunumiem un aktualitātēm, izpildīja ciema iedzīvotāju pasūtītās dziesmas un nodeva īpašus sveicienus.

Medpunktā apguva pirmās palīdzības prasmes, elpināja „Pēterīti”, kā arī veica sirds masāžu, tāpat izzināja ārstniecības augu pielietojumu un gatavoja „zālīšu” maisījumus.

Kultūras namā jaunieši mācījās dziesmas un dejas, kuras tika demonstrētas Viļciema svētkos.

Kafejnīcā „HEY-DAY” tika gatavoti dažādi gardumi- popkūkas, picas, karstmaizītes, kokteiļi un citi našķi, kurus varēja iegādāties Viļciema iemītnieki par pašu nopelnītajiem Viļciema eiro.

Viļciema vietējās avīzes darbinieki intervēja ciema iemītniekus, izzināja, kas vispār tiek publicēts avīzēs un izdeva avīzi.

Savukārt Viļciema pašvaldībā tika izdotas ID kartes, darba algas grāmatiņas, formēti kredīti un izmaksātas algas. Pašvaldībā bija arī nodarbinātības aģentūra, kurā katrs varēja izvēlēties sev tīkamo darba vietu.

Noslēguma dienā Viļciemā notika svētki, kuros atskatījāmies uz paveikto, iegādājamies pašu ražojumus, dzērām kokteiļus, atklājām savus slepenos draugus, kuri mūs slepeni lutināja un pārsteidza spēles laikā.

Spēli izplānoja un realizēja vienpadsmit jaunieši- Sandis Leitens, Santa Jugane, Evija Kravale, Katrīna Ostrovska, Laura Lazdāne, Simona Zaremba, Keita Emīlija Orlovska, Laila Milakne, Žaklīna Orlovska un Laura Bukovska. Jaunieši izplānoja katras darba vietas uzdevumus, apzināja tiem nepieciešamos materiālus, pārskatīja spēles noteikumus un uzlaboja spēli, atskatoties uz pagājušajā gadā paveikto.

Jauniete Žaklīna teic: „Šogad mani aizrāva Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra aktivitāte, kas jau kļuvusi kā tradīcija-simulācijas spēle ,,Viļciems”. Spēli organizējām mēs, jaunieši, kopā ar Madaru. Satiekoties visiem jauniešiem kopā, mums radās superīgas idejas par to kā varētu darboties kopā ar “Viļciema” dalībniekiem. Bija jaunieši, kas šogad darbojās jau otro gadu, taču es šogad iesaistījos pirmo gadu un ar lielāko prieku darbošos arī nākamgad. Organizatoru komanda katru dienu centās dažādot aktivitātes, lai dalībnieki varētu darboties ar interesi, tāpēc ciema iemītnieki katru dienu gaidīja ar nepacietību. Noslēdzošajā dienā spēles dalībnieki bija jau nedaudz noskumuši, jo jau bija pienākusi pēdējā spēles diena, taču ar smaidu sejā viņi gatavojās parādīt savus ražojumus un dalīties priekā ar vecākiem, par to ko ir piedzīvojuši šajās dienās.”

Savukārt Viļakas novada Jauniešu domes prezidentei Lailai Milaknei darbošanās Viļciemā nebija sveša, jauniete saka: „Viļciema simulācijas spēlē es iesaistos jau otro gadu. Manuprāt, tā ir lieliska iespēja bērniem saprast katra darba galvenos pienākumus, kā arī novērtēt, cik atbildīgs un nepieciešams ir katrs darbiņš. Savukārt priekš jauniešiem, kuri ir organizatori, šī ir lieliska iespēja realizēt savas idejas un atrast kopīgu valodu ar bērniem, jo kā mēs zinām, katram bērnam ir vajadzīga dažāda pieeja.

Man ir žēl, ka manā bērnība man nebija tādas iespējas, nebija tādas nometnes, kas palīdz izvērtēt profesijas un pielāgot sev labāko, tāpēc es apskaužu tos bērnus, kas iesaistās Viļciemā, jo pēc vairākiem gadiem nākotnes profesijas izvēle viņiem vairs nebūs tik sarežģīts jautājums kā man pašlaik.

Liels paldies brīvprātīgajā darba veicējai Ramonai no Vācijas, kas aizsāka šo ideju. Un, protams, jauniešu centra vadītājai Madarai Jeromānei, kas darbojas ar jauniešiem un ir atvērta mūsu idejām. Droši varu teikt, ka pašlaik Viļciems ir jau kā tradīcija, un bērni to gaida gluži tikpat ļoti kā Ziemassvētkus.”

Evijai Kravalei, kura spēlē piedalās jau otru gadu, ir savs viedoklis par spēli: „Darbošanās ar bērniem vienmēr ir aizraujoša un savā ziņā neprognozējama. Tev ir jāprot rast kopīgu valodu ar katru, jāmācās atbalstīt un palīdzēt. Prieks par to, ka bija iespēja dalīties zināšanās, kas ir man, jo, manuprāt, ir svarīgi ne tikai ņemt, bet arī sniegt pretī. Labas emocijas, prakse organizēšanā un savu zināšanu papildināšana, to visu varēju iegūt gan spēles plānošanas, gan realizēšanas laikā. Ir svarīgi, lai būtu tādi cilvēki un speciālisti kā Madara, kas spēj sniegt iespēju gan jaunākiem, gan vecākiem jauniešiem sevi parādīt un pilnveidot.”

Laura Lazdāne, kura ir viena no jaunākajām spēles organizatorēm, bija priecīga par dalību spēlē un iespēju iesaistīties tajā. Jauniete atzina, ka spēles laikā izpratusi katra cilvēka individualitāti, atšķirību un to, ka ir jāprot katram atrast savu pieeju, lai sasniegtu vēlamo rezultātu un visiem būtu labi.

Spēles vadītāja Madara Jeromāne teic, ka spēle noteikti būs jauniešu centra tradīcija arī turpmāk, jo tā ir aizraujoša un izglītojoša gan tiem jauniešiem, kuri ir organizatori, gan tiem, kuri piedalās spēlē kā dalībnieki. Katrs iegūst jaunu pieredzi un zināšanas, mācās no savām kļūdām, tāpēc ar katru dienu bija vieglāk strādāt. Katram bija jāprot reaģēt neparedzētās situācijās, bija jāspēj pielāgoties, kas arī ir būtiskas prasmes mūsdienu mainīgajā pasaulē.

Paldies visiem, kuri organizēja, piedalījās un atbalstīja!

Informāciju sagatavoja Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne
Foto no simulācijas spēles arhīva

10.07.2017
Kalendārs
« Februāris 2019 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Haralds, Almants
Īsās ziņas
22.februārī plkst.22.00 Kultūras centrā "Rekova" Diskoballe ...
23.februārī pl.22.00 Borisovas Tautas namā Diskoballe ...
2.martā pl.17.00 kultūras centrā "Rekova" līnijdejotāju sadancis ...
Viļakas novada bibliotēkas izstāžu zālē skatāma foto izstāde "Viens mirklis no 100 Ziemeļlatgalē" ...
Viļakas novada bibliotēkā skatāma novadpētnieka Dzintara Dvinska vēsturisko foto izstāde ...
Kultūras un radošo industriju centrā starptautiska izstāde "Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture" ...
Viļakas novada pašvaldības autoceļu un to posmu saraksts ar uzturēšanās klasēm ziemas sezonai.Viļakas novada domes 2017.gada 28.septembra sēdes lēmums Nr. 473 (prot.Nr.17,9.&). ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...