Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Līdz Latvijas simtgadei ar LMT atbalstu plānots īstenot četrus projektus Viļakas novadam

Ceturtdien, 11. maijā, paziņojot četrus uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, Viļakas novadā noslēdzās “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projektu konkurss “LMT Latvijai”. Līdz Latvijas simtgadei Medņevas pagastā tiks izveidots koordināciju un līdzsvara izjūtu attīstošs laukums, Upītes parkā labiekārtota peldvieta un sniegts atbalsts kopai “Siena šķūņa rebusi” izstāžu zāles iekārtošanai, pasākumu rīkošanai un veselības takas izveidei. Lielāko atsaucību iedzīvotāju balsojumā guva iecere Šķilbēnu Romas katoļu draudzes vēsturiskās mājas atjaunošanai.

Lai klātienē svinīgi apbalvotu finālistus un paziņotu uzvarētājus, konkursa noslēguma pasākumā Viļakas novada domē kopā ar Viļakas novada domes priekšsēdētāju Sergeju Maksimovu viesojās LMT Viceprezidente administratīvi juridiskos jautājumos un valdes locekle Laura Keršule, kā arī LMT Biznesa klientu centra “Rēzekne” vadītājs Edgars Repelis.

“Man kā sirdī latgalietei ir liels lepnums, ka Viļakas novadā visi iesniegtie projekti tika nodoti iedzīvotāju vērtēšanai otrajā kārtā. Vēl lielāks lepnums, ka šī gada “LMT Latvijai” konkursa kopvērtējumā Viļakas novadam ir lielākais saņemtais balsu skaits. Gandarījums, ka LMT kā Latvijas uzņēmums var būt līdzās iedzīvotājiem nozīmīgu ieceru realizēšanā, jo īpaši sniedzot atbalstu, lai kopīgi gatavotos Latvijas simtgadei. Priecājamies par ikvienu, kurš ir apņēmības pilns domāt un darīt savas valsts attīstībai un viedvalsts stiprināšanai. Paldies katram, kurš uzdrošinājās pieteikt savu ideju konkursam “LMT Latvijai”, iedrošināja un atbalstīja līdzcilvēkus! Veiksmi un enerģiju projektu pabeigšanā līdz Latvijas simtgadei,” vēl LMT Viceprezidente administratīvi juridiskos jautājumos un valdes locekle Laura Keršule.

No 20 konkursa ietvaros saņemtajām projektu idejām Viļakas novadā visas tika izvirzītas iedzīvotāju balsošanai otrajā kārtā. Par otrās kārtas projektiem nobalsots 9790 reizes, vislielākais balsu skaits saņemts interneta balsojumā – 6076.

“Esam gandarīti par iedzīvotāju iniciatīvu un dalību “LMT Latvijai” projektu konkursā ar radošajām idejām. Iesniegtie projekti apliecina, ka novada iedzīvotājiem rūp apkārtējo labsajūta un apkārtējās vides kvalitāte – par to ir liels prieks! Bija interesanti vērot, cik spraiga cīņa notika starp projektu iesniedzējiem, uzrunājot balsotājus. Pozitīvi pārsteidza balsotāju aktivitāte – atsaucība bija ļoti liela. Aicinātu projektu autorus, kam šoreiz nepietika balsu, meklēt citas iespējas un nepadoties! Paldies visiem projektu iesniedzējiem un balsotājiem! Uzvarētājiem vēlu veiksmīgi realizēt savus projektus, sasniegt augstāko, dodot labumu visai sabiedrībai!” uzsver Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs.

Konkursa pirmajā kārtā projektus Viļakas novadā vērtēja LMT un novada pārstāvju žūrija. Par otrajā kārtā izvirzītajiem projektiem balsot varēja novadā un interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai”. Savukārt LMT klientiem bija iespēja balsot arī īsziņas veidā.

Šogad iespēja piedalīties projektā bija ikvienam Viļakas, Gulbenes, Līgatnes, Aizkraukles, Pāvilostas, Talsu, Aglonas un Auces novada iedzīvotājam, iedzīvotāju grupai, nevalstiskai organizācijai vai juridiskai personai, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem.

Kopumā “LMT Latvijai” šogad tika saņemti 140 ideju pieteikumi, no kuriem otrajā kārtā tika izvirzīti 127. Savukārt 36 uzvarētājus un finansējuma saņēmējus noteica iedzīvotāju balsojums par labākajām iniciatīvām novadu attīstībai. Par otrās kārtas projektiem kopumā saņemts vairāk nekā 44 tūkst. balsu.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Kopš 2011.gada projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 145 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis pāri par 380 tūkstošiem eiro. Iepriekš projekti realizēti 31 Latvijas pilsētā un novadā – Alūksnes novadā, Balvu novadā, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Grobiņas novadā, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, Krāslavas novadā, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Mārupes novadā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tērvetes novadā, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī un Ventspils novadā.

Papildu informācija:
Valdis Jalinskis,
LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Tālr.: 29248645
E-pasts: valdis.jalinskis@lmt.lv

 

Viļakas novadā “LMT Latvijai” uzvarējušie projekti:

1. Top draudzes māja – dāvana Latvijas simtgadei
Aktīvā Šķilbēnu Romas katoļu draudze piedalās Latvijas mēroga pasākumos kā Baznīcu nakts un Tezē dienas. Lai noorganizētu šos un citus garīgos un kultūras pasākumus, draudzei ir nepieciešams atjaunot vēsturisko draudzes māju blakus baznīcai. Palīdzi mums sagaidīt Latvijas simtgadi atjaunotajā draudzes mājā!
Projekta iesniedzējs: Staņislavs Prikulis
Piešķirtais finansējums: 2000,00 EUR
Saņemtais balsu skaits: 2058

2. “Vesels, jo kustīgs”!
Fiziski aktīvs bērns ir vesels un komunikabls, labāk orientējas telpā un veiksmīgāk apgūst mācību vielu. Viduču pamatskolā mācās 95 skolēni. Pagaidām pagastā nav neviena bērnu rotaļu un atpūtas laukuma, tāpēc pagasta bērniem nepieciešams mūsdienīgs un drošs koordināciju un līdzsvara izjūtu attīstošs laukums.
Projekta iesniedzējs: Vita Dortāne
Piešķirtais finansējums: 2000,00 EUR
Saņemtais balsu skaits: 1705

3. Peldvietas labiekārtošana Upītē
Upītes parkā ir peldvieta “Ontona Slišāna duorzs”, kuru iecienījušas ģimenes ar bērniem. Labiekārtojot peldvietu, tiks iztīrīta dīķa gultne un krasti, izveidota pārģērbšanās kabīne, uzstādīti soliņi, atkritumu tvertnes un smilšu volejbola laukums. Labiekārtotā peldvieta būs ģimenēm draudzīga vide!
Projekta iesniedzējs: Andris Slišāns
Piešķirtais finansējums: 1990,00 EUR
Saņemtais balsu skaits: 1436

4. Siena šķūņa rebusi
Viļakas pirmsskola izveidojusi pasākumu kopu “Siena šķūņa rebusi”. Mērķis: siena šķūni iekārtot par telpu izstāžu un pasākumu rīkošanai, kā arī Viļakas pirmsskolas teritorijā izveidot veselības taku. Vasarā “Siena šķūņa rebusi” ietvaros plānoti tādi pasākumi kā Veselības diena, Mākslas plenērs un Saulgriežu balle.
Projekta iesniedzējs: Lilita Šnepere
Piešķirtais finansējums: 2000,00 EUR
Saņemtais balsu skaits: 136511.05.2017
Kalendārs
« Maijs 2017 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Marlēna, Ilvija, Ziedone
Īsās ziņas
Tiek organizētas iedzīvotāju tikšanās ar visiem Viļakas novada domes deputātu kandidātiem; kandidātu saraksti, priekšvēlēsanu programmas ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Izlaidumi Viļakas novada izglītības iestādēs 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
27. maijā plkst. 18:00 Daugavpilī Latgales novada vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu svētki "Lielais rits Cietoksnī" ...
28. maijā plkst. 8:00 Žīguros Pavasara tirugs. Plkst. 10:00 Žīguru Kultūras nama amatiermākslas kolektīvu koncerts ...
28. maijā Viļakas novada ģitāristu koncerts - plkst. 16:00 Viļakas Kultūras namā, plkst. 18:00 Kultūras centrā "Rekova" ...
31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
2. jūnijā Baznīcu nakts 2017 ...
4. jūnijā no plkst. 14:00 Skanošā bērnu diena Viļakā, plkst. 17:00 estrādē koncerts "Visās varavīksnes krāsās" ...
12. jūnijā pie Viļakas novada domes Mobilais mamogrāfs ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāta 2. posms ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...