Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju „Apskauj Latviju”

Apskauj Latviju!

Lai ozoli apskauj un ieskauj Latviju. Lai tie stājas visapkārt kā sardzē.
Lai mēs ozolus iestādām tā, ka tie sakņojas ne tikai zemē, bet arī sirdīs.
Tad kā ozoli būs mūsu vīri. Tad ozolu staltumā augs mūsu dēli.
Tad pēc vēlreiz simt gadiem jau varēsim Jāņu vainagus vīt.
Lai līdzi ozoliem aug mūsu spēks. Lai līdzi ozoliem sakuplo mūsu
dzimtas. Lai līdzi ozoliem Latvija tiecas augšup.
Lai sargā Latviju mūsu  mīlestības un uzticības spēks.
(Māra Zālīte)

 

"Mums latviešiem kā ozoliem būt – dzīt saknes dziļi savā Tēvu zemē un
kupliem zaru vainagiem debesīs tiekties pēc gaismas."

Akcija „APSKAUJ LATVIJU” vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu, veicot simbolisku rīcību – izveidojot garīguma sardzi, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. 4. maijā pie Latvijas robežas esošo 45 pašvaldību teritorijās tika iestādīti ozoli, kam pievienota īpaša norāde, kas apliecina, ka tas ir Latvijas simtgades ozols. Stādīšanas darbus vienlaicīgi uzsāka no četriem galējiem Latvijas punktiem, kuros par piemiņu valsts astoņdesmitajai jubilejai (1998. gadā) tēlnieks Vilis Titāns izveidoja skulpturālu grupu "Latvija saules zīmē". Meikšānu ciemā Zilupes - Šķaunes ceļa malā atrodas viena no četrām zīmēm "Austras koks", jo, būdams vistālāk uz valsts austrumiem, pirmais "sveic" sauli. "Saules puķe" - Latvijas tālākais dienvidu punkts - atrodas Demenes pagastā, Daugavpils novadā. "Zaļais stars" - Latvijas galējais rietumu punkts - atrodas Bernātos, Nīcas novadā. "Baltās naktis" – Latvijas tālākais ziemeļu punkts - atrodas Ipiķu pagastā, Rūjienas novadā.

Arī Viļakas novads bija starp šīm 45 pašvaldībām, kurā 4. maijā iestādījām vienu no simtgades ozoliem.

„…un Simtgades ozola stāsts ir sācies” – Viļakā – vienā no vissenākajām lielās latgaļu cilts apdzīvotām vietām, vienā no Livonijas svarīgākajiem nocietinājuma robežpunktiem Rīgas arhibīskapijā – Marienhauzenas pils ar apmetni no 1293. gada, vienā no četriem stārastijas centriem Latgalē Polijas valdīšanas laikā, lielās Marienhauzenas muižas centrā ar 1829. gadā iegūtajām miesta tiesībām pēc Latgales pievienošanas Krievijai, lielākajā Latvijas pagasta centrā pirmskara neatkarīgajā Latvijā, pilsētā – Viļakas apriņķa, pēc tam Abrenes rajona centrā no 1945. gada līdz 1960. gadam. Šodien – Viļakas novada centrā, pierobežas mazpilsētā ar bagātu vēsturi un nākotnes cerībām.

Šajā dienā ar mums kopā plecu pie pleca simtgades ozola stādīšanā piedalījās akcijas „Apskauj Latviju” vēstneši – Mazpulku padomes priekšsēdētāja Randa Medne, Radošās padomes pārstāve Daina Sirmā, Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes Koordinācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Oskars Indriksons, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Voldemārs Šaicāns, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Šķilbēnu robežapsardzības nodaļas priekšnieks kapteinis Raimonds Romanovskis, Jaunsardzes un informācijas centra direktors Aivis Mirbahs, Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, Viļakas novada jaunsargu vienības vadītājs Valentīns Keišs.

Pēc ozola iestādīšanas Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks pulkvežleitnants Voldemārs Šaicāns svinīgi pasniedza Viļakas novada jaunsargiem Apliecinājumu par rūpēm par Latvijas simtgades ozolu.

Lai mūsu novada simtgades ozols dzen saknes dziļi mūsu Tēvu zemē un kupliem zaru vainagiem debesīs tiecas pēc gaismas. Mēs katrs Latviju darām lielāku. Viss sākas ar pirmo soli, pirmo lēmumu, ar savas mājas pagalmu. Visi kopā mēs varam padarīt savu novadu stiprāku.

Pēc simtgades ozola iestādīšanas ozolu stādīšanas maratons turpinājās visā novadā:

Viļakas pilsētā tika iestādīti 5 ozoli, Šķilbēnu pagasta Upītē “Ontona Slišāna duorzā” iestādīti 19 ozoli, Medņevas pagastā 11 ozoli, Kupravas pagastā 15 ozoli, Vecumu pagastā 10 ozoli, Susāju pagastā 10 ozoli un Žīguru pagastā 30 ozoli. Pēc ozolu stādīšanas katra pagasta pārvalde kopā ar kultūras/tautas namu vadītājiem bija parūpējušies par svētku mielastu. Kopā tika baudīta zupa, pīrādziņi, pašcepta maize, zirņi ar speķi, kopā padziedāts un kopā pabūts.

Pēc šīs skaistās dienas vakarā ikviens varēja apmeklēt skaisto Valsts robežsardzes kora koncertu Žīguru kultūras namā. Šo koncertu kuplināja arī Žīguru kultūras nama kolektīvi: pirmsskolas bērnu deju kolektīvs, Žīguru pamatskolas 8.-9. klašu deju kolektīvs un dāmu deju kolektīvs “Skatiens” Ijas Krilovas vadībā.

 

Iestādot 101 ozolu savā novadā, savās mājās, mēs spējam būt vienoti un stipri. Lai 101 ozola saknes stiprina mūsu zemi. Lai savā spēkā un ticībā esam vienoti, tad kopā mēs Latviju darīsim lielāku un stiprāku.

 

Pasākuma vadītāja: Rūta Cibule
Pasākumu kuplināja: Inita Raginska, Valsts Robežsardzes koris (koncertmeistars Arno Everss, diriģente Kristīne Zeltiņa), Viļakas kultūras nama bērnu deju kolektīvs „Dēkainīši” (vadītājas: Elita Logina, Akvilina Jevstigņejeva), Viļakas kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Bitīt’ matos” (vadītāja Diāna Astreiko), kultūras centra „Rekova” sieviešu vokālais ansamblis „Balseņis” (vadītāja Karīna Romanova, koncertmeistari: Arnis Prancāns, Vilis Cibulis).

 

Foto: Andris Zelčs, no pasākumu apmeklētāju personīgajiem arhīviem


09.05.2017
Kalendārs
« Jūlijs 2017 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Cecīlija, Cilda
Īsās ziņas
28. jūlijā plkst. 18:00 Viļakas luterāņu baznīcā koncerts ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
25. jūlija - 25. oktobrim Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā)  1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstāde. ...
30. jūlijā plkst. 12:00 Balkānos notiks tautas skrējiena "Balkanu apļi" 2. kārta ...
4. augustā plkst. 17:00 Medņevas pagasta stadionā starppaudžu sporta svētki ...
5. augustā no plkst. 11:30  ģimeņu sporta spēles Žīguru stadionā ...
5. augustā plkst. 15:00 Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā koncerts ...
5. augustā pulks. 18:00 Viļakas estrādē dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" un plkst. 22:00 balle kopā ar Zinti Krakopu ...
19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
20. augustā  plkst. Upītes tautas nomā izruode ...
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
Namateriāluos kulturas montuojuma centrs "Upīte" izsludynoj FOTO konkursu. ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā jūlijā ...