Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

64. Žetonu vakars Rekavas vidusskolā

Mums katram ir sava laika mašīna.
Atpakaļ mūs ved atmiņas, bet uz priekšu – sapņi.
/Herberts Velss/

Angļu rakstnieka Herberta Velsa vārdi par laika mašīnu, ar kuru varam gan atgriezties pagātnē, gan ceļot nākotnē, tieši sasaucas ar mūsu skolas Žetonu vakara ideju. Šis gaidītākais skolas pasākums, kas ir arī absolventu salidojums, katru gadu ir bagāts ar interesantām atmiņām un sirsnīgiem, iedvesmojošiem nākotnes vēlējumiem. Žetonu vakars un tā sagatavošana vienmēr pierāda mūsu jauniešu varēšanu, prasmi saliedēties un vienoties kopīgam mērķim.

Pasākuma pirmajā daļā abiturienti īsi pastāstīja savas klases vēsturi un pateicās gan vecākiem, kas ar savu klātbūtni atbalstījuši un iedvesmojuši, gan arī skolotājiem, īpašus pateicības vārdus veltot klases audzinātājai Ilzei Maksimovai.

Skolas direktors Pēteris Vancāns savā runā izteica lepnumu par rekaviešiem, kas sasnieguši augstus mērķus dažādās jomās, izteica pateicību visiem, kas atbalsta skolu ikdienā, un atzina, ka skolu daudz vieglāk vadīt tad, kad, risinot jautājumus, ar padomu palīdz savējie.

Klases audzinātāja saviem audzēkņiem veltīja skaistus un patiesi sirsnīgus vārdus ar dziļu dzīves jēgu.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs atgādināja, ka laiki mainās un svarīgi ir spēt neapstāties, bet mainīties laikam līdzi. Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs pievienojās vēlējumam un pateicās jauniešiem par iesaistīšanos pagasta dzīvē. Abiturienti saņēma tradicionālo Žetonu vakara dāvanu – pieredzes apmaiņas braucienu uz pašu izvēlētu vietu.

Turpinājumā sekoja jubilejas izlaidumiem veltīts koncerts. Dalīties skolas gadu atmiņās tika aicināti 1957., 1962., 1967., 1972.,1977., 1982., 1987., 1992.,1997., 2002., 2007. un 2012. gada absolventi.

Salīdzinoši kuplā skaitā pārstāvēts bija 1977. gada izlaidums. Absolventi skolai dāvināju zvanu, ar domu, lai tas skanētu vēl vismaz 300 gadus. Atzinīgus vārdus saņēma skolotāja Lilioza Dortāne, ko bijušie audzēkņi novērtēja kā vislabāko un visgudrāko audzinātāju.

1982. gada izlaidums abiturientiem vēlēja bites čaklumu, ēzeļa spītību, kamieļa izturību un lauvas neatlaidību, savukārt 1987. gada skolas absolventi ieteica visus spēkus veltīt mācību gada noslēgumam – eksāmeniem, jo mūsdienās darba devējs pat sētniekam prasa augstāko izglītību un divas svešvalodas.

1997. gada izlaidums atcerējās interesantu atgadījumu no klases dzīves, kad meitenes, vēloties izjokot klases zēnus, kādam somā ielikušas mājturībā pagatavotus ēdienus. Tas noticis tieši pirms ziemas brīvlaika un soma atvērta tikai tad, kad no tās sākusi izdalīties neizprotami riebīga „smarža”. Ligita Spridzāne abiturientiem vēlēja dzīvē atrast „kunga darbu” - tādu, ko dari ar prieku un, kuru darot, jūties labi.

Smaidīgi un pozitīvi uz skatuves nāca 2007. gada absolventi, līdzi aicinot klases audzinātāju Klavdiju Ivļevu. Tikpat jautras kā paši bija arī viņu atmiņas par nobastoto fizikas stundu.

No 2012. gada absolventiem bija ieradusies apmēram puse. Visjaunākie jubilāri pateicās pirmajai audzinātājai Ainai Keišai par ieliktajiem stingrajiem pamatiem, pamatskolas laika audzinātājai Mārītei Šakinai par iemācīto patstāvību un vidusskolas gadu audzinātājam Jānim Dokānam par to, ka kopā ar klasi izturēja līdz galam.

Pasākuma ciemiņi atzinīgi novērtēja 12. klases un viņu audzinātājas sagatavoto koncertu. Neskatoties uz to, ka skaita ziņā klase ir neliela, koncertā tika izpildītas četras dejas – skaists, romantisks valsis, tautu deja „Jūrmalnieks”, azartisks raganu dancis, sētnieku deja, ko ievadīja šīs profesijas pārstāvju saruna par izglītības nozīmi mūsdienu mainīgajā pasaulē. Skatītājus uzjautrināja labi sagatavotais skečs „Helovīni Rekovā”, kurā jaunieši, saģērbušies nāves tērpos, atbrauca pēc meitenes, lai dotos uz klubu „Paradīze”, bet to ieraudzīja kaimiņu tante un pārprata… Aplausus izpelnījās interesanti un precīzi atveidotā aina no kinofilmas „Tās dullās Paulīnes dēļ”. Savdabīgs un reizē neizprotams šķita fragments no latviešu dramaturga Hermaņa Paukša lugas „Tototo de Gugu”, ko meitenes (Sanija, Samanta un Jekaterina) izrādīja ar patiesu aizrautību. Klātesošos pārsteidza puišu ielu vingrošanas elementu izpildījums. Koncerta izskaņā skanēja Mārtiņā Freimaņa dziesma „Draugs”, kuru dziedāja visa klase (solisti Aleksandra un Ritvars).

Pasākuma noslēgumā 12. klase saņēma godam nopelnīto žetonu kā atgādinājumu par skolā pavadītajiem burvīgākajiem bērnības un jaunības gadiem un kā ielūgumu uz visiem nākamajiem Žetonu vakariem.

„Silavas valsis” (Ivars Vīgners, Venta Vīgante) jau daudzus gadus skan kā mūsu skolas Žetonu vakara himna. Arī šogad tas tika izpildīts sirsnīgi, ar mīlestību. Paldies visiem, kas atrada laiku un vēlēšanos apmeklēt Rekavas vidusskolas skaistāko un nozīmīgāko pasākumu! Paldies par atmiņām, ziediem un dāvanām!

Rekavas vidusskolas skolotāja Aina Keiša


06.02.2017
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Terēze, Gundega
Īsās ziņas
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
20. maijā plkst. 11:00 velomaršruta "Ar velo uz Lozdovas gravu" atklāšanas brauciens ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...