Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ceļā uz brīnumu, ceļā uz Ziemassvētkiem…

Pirms iededz sveci egles zarā,
Dedz svētku liesmu sirdī savā,
Ar piedošanu, sapratni,
Ar mīlestības dzirksteli
Un tici – tas ir Tavā varā
Nest gaismu, kā to sveces dara…

Nu jau Adventes vainagā visas sveces ir aizdegtas. Tas bija laiks, kad ar sveču gaismu Adventes vainagā soli pa solim tuvojamies baltākajiem gada svētkiem - Ziemassvētkiem.

Žīguru pamatskolā Adventes laiks bija sevišķi īpašs, jo katru Adventes svecīti vainagā aizdedza kāds skolas lielajai saimei nozīmīgs cilvēks.

Pirmo Adventes svecīti vainagā aizdegt aicinājām Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca prāvestu A. God. Pr. Guntaru Skutelu. Bērni ar aizrautību ieklausījās viņa sirsnīgajā stāstījumā par dzīves pamatvērtībām, par Dieva klātbūtni, par izpalīdzēšanu un piedošanu. Noslēgumā viņš visus aicināja vienoties kopīgā dziesmā. Neizpalika arī tradicionālais selfijs.

Intriga turpinājās, jo netika izpausts, kāds būs Adventes laika nākamais viesis.

Otrās Adventes pirmdienas rītā skolā valdīja rosība, un visi gaidīja brīnumu, un tas notika. Svecīti vainagā aizdedza mūsu skolas bijusī absolvente Linda Pužule ar vīru Mārtiņu. Viņi ikvienu aizkustināja ar savām pārdomām par šo kluso laiku un vēlējumiem visai skolas lielajai ģimenei. Noslēgumā Linda skolas direktorei pasniedza Ziemassvētku zvaigzni puķu podiņā – puansetiju - un sveci, sakot “tas no mūsu ģimenītes jūsējai sirds siltuma saglabāšanai un vairošanai”.

Gaidot trešo Adventi, ciemos tika aicināta arī šīs skolas absolvente, visiem žīguriešiem labi zināmā hokeja fane, izdomas bagātā, atraktīvā, komunikablā Ginta Locāne ar dēlu Alenu. Viņa mums atgādināja sen piemirstas, filozofiskas patiesības I. Ziedoņa vārdiem:

“Gribas, lai baltā pasaulē
balti sniegi snieg,
Un pa baltiem lielceļiem
balti cilvēki iet.
Un, lai baltos cilvēkos
baltas domas dzimst.
Un, lai baltās darbdienās
balti svētki ir.”

Ginta skolotāju kolektīvam dāvināja Skrīveru saldumu izlasi un sveci. Skolēni par Gintu vienmēr saka: “Viņa ir labs draugs. Vienkārši foršs cilvēks.”

Lai pasaulē vairotu labo, skolotāja Viktorija Zaharova kopā ar skolotāju kolektīvu 16. decembrī aicināja vecākus uz Ziemassvētku apsveikumu meistardarbnīcu. Paldies visiem, kas to atbalstīja un nāca darboties! Īpašs paldies Lindai Pužulei, Jolantai Pavlovai, Ivetai Slišānei!

Pēdējos gados ceturto Adventes svecīti mēs iededzām mājās ar saviem tuvajiem, bet skolā jau parasti bija sācies ziemas brīvlaiks. Šogad viss mainījies, līdz ar to arī ceturtais viesis tika ļoti gaidīts. Šoreiz mūs apciemoja bijusī Žīguru pamatskolas mūzikas skolotāja, ar kuru sadarbība un kopīga svētku rīkošana turpinās vēl joprojām, aktīva Žīguru pagasta kultūras dzīves organizatore Daiga Elksnīte. Viņa Adventes vainagā aizdedza visas četras svecītes un kopā ar skolēniem muzikālā sveicienā iezvanīja Ziemassvētkus. Lai Ziemassvētku gaidīšanas un brīnumu laiks būtu patīkamāks, Daiga visiem skolēniem un skolotājiem dāvināja pašceptās piparkūkas.

Katrs mūsu viesis, aizdedzot svecīti vainagā, lika mums saprast, ka uz pasaules nav nekā svarīgāka par mīlestību, ģimenisku kopā būšanu un sirds siltumu. Gribam novēlēt, lai katru gadu Adventes laiks mums kopā ar saviem mīļajiem ir jauks, labu domu, smaida, dvēseles miera un mīlestības pilns! Lai steiga paliek aiz durvīm un visiem pietiek mīļa vārda un siltuma!

Pēc Adventes var droši teikt - sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tie ir īpaši svētki mums katram. Taču ir pavisam skaisti, ja arī šo svētku gaidīšanas laiku mēs izbaudām un novērtējam kopā.

Gatavojoties Ziemassvētku pasākumam, skolā valdīja patīkama gaisotne, arī atbildība, jo bija jāpaspēj un jāizdara daudz. Vismaz mēs bijām apņēmušies šogad priecāties un gaidīt svētkus visi kopā (arī skolotāji) – neviltoti un patiesi. Tāpēc vislabākais veids, kā to izdarīt, bija kopā darbošanās. Kā jau katru gadu, arī šogad atbildīgie par pasākumu bija 9. klase. Šogad pasākuma tēma “Ziemassvētku ceļojums”. Katra klase izvēlējās valsti, uz kuru viņi vēlētos pasākuma dienā, 21. decembrī, aizceļot, ieraudzīt, izbaudīt, parādīt citiem. Pēdējās dienas bija īpaši saspringtas, jo tika veidotas maskas, dažādi atribūti un skatuves dekorācijas. Darbā iesaistījās visi. Dienu pirms pasākuma 9. klase cepa piparkūkas gan skolēniem, gan vecākiem, gan viesiem.

Pasākuma dienā zālē smaržoja pēc piparkūkām un mandarīniem, kas gaumīgi tika izkārtoti uz skaisti noformētiem galdiņiem. Ziemassvētku vecītis (Dreiks Ludikovs), sēžot savās kamanās, kuras vilka ziemeļbrieži (Edijs Kokorevičs un Jānis Taukuls), kopā ar elfiem (Emmu Buhtinu, Veroniku Sotovu, Anastasiju Nāgeli, Martīnu Ģertrūdi Pavlovu, Janu Harlamenkovu) Ziemassvētku priekšvakarā mūs aicināja apmeklēt šādas valstis: Rumāniju (dažādos dejas soļu ritmos), Austrāliju (pludmales un saules burvīgumu), Franciju (uzdejojot putniņdeju), ASV (realitātē iepazīstoties ar Grinču un viņa suni). Protams, neaizmirsām iegriezties arī Latvijā, kur nogaršojām vārītas pupas un zirņus, gājām ķekatās un rotaļās. Pasākuma noslēgumā ieradās īpašie viesi no Antarktīdas – pingvīnu deju grupa “Jautrās pleznas” (skolotāju kolektīvs), kuri visus pārsteidza ar saviem greznajiem tērpiem un atraktivitāti. Kā jau Ziemassvētkos, neizpalika arī dāvanas.

Lielu paldies par sarūpētajām dāvanām sakām mūsu skolas bijušajām absolventēm Aleksandrai Mikai – Larionovai, Dagnijai Dalbiņai un mūsu zviedru draugiem Gnosjö Hjälper! Paldies par atbalstu Oļegam Keskam, Valentīnai Kaļānei un Daigai Elksnītei!

Gaišus, klusus un brīnumu pilnus Ziemassvētkus! Skaistāko sapņu, ieceru piepildījumu Jaunajā 2017.gadā!

Žīguru pamatskolas kolektīvs


22.12.2016
Kalendārs
« Jūlijs 2017 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Cecīlija, Cilda
Īsās ziņas
28. jūlijā plkst. 18:00 Viļakas luterāņu baznīcā koncerts ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
25. jūlija - 25. oktobrim Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā)  1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstāde. ...
30. jūlijā plkst. 12:00 Balkānos notiks tautas skrējiena "Balkanu apļi" 2. kārta ...
4. augustā plkst. 17:00 Medņevas pagasta stadionā starppaudžu sporta svētki ...
5. augustā no plkst. 11:30  ģimeņu sporta spēles Žīguru stadionā ...
5. augustā plkst. 15:00 Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā koncerts ...
5. augustā pulks. 18:00 Viļakas estrādē dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" un plkst. 22:00 balle kopā ar Zinti Krakopu ...
19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
20. augustā  plkst. Upītes tautas nomā izruode ...
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
Namateriāluos kulturas montuojuma centrs "Upīte" izsludynoj FOTO konkursu. ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā jūlijā ...