Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Ceļā uz brīnumu, ceļā uz Ziemassvētkiem…

Pirms iededz sveci egles zarā,
Dedz svētku liesmu sirdī savā,
Ar piedošanu, sapratni,
Ar mīlestības dzirksteli
Un tici – tas ir Tavā varā
Nest gaismu, kā to sveces dara…

Nu jau Adventes vainagā visas sveces ir aizdegtas. Tas bija laiks, kad ar sveču gaismu Adventes vainagā soli pa solim tuvojamies baltākajiem gada svētkiem - Ziemassvētkiem.

Žīguru pamatskolā Adventes laiks bija sevišķi īpašs, jo katru Adventes svecīti vainagā aizdedza kāds skolas lielajai saimei nozīmīgs cilvēks.

Pirmo Adventes svecīti vainagā aizdegt aicinājām Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca prāvestu A. God. Pr. Guntaru Skutelu. Bērni ar aizrautību ieklausījās viņa sirsnīgajā stāstījumā par dzīves pamatvērtībām, par Dieva klātbūtni, par izpalīdzēšanu un piedošanu. Noslēgumā viņš visus aicināja vienoties kopīgā dziesmā. Neizpalika arī tradicionālais selfijs.

Intriga turpinājās, jo netika izpausts, kāds būs Adventes laika nākamais viesis.

Otrās Adventes pirmdienas rītā skolā valdīja rosība, un visi gaidīja brīnumu, un tas notika. Svecīti vainagā aizdedza mūsu skolas bijusī absolvente Linda Pužule ar vīru Mārtiņu. Viņi ikvienu aizkustināja ar savām pārdomām par šo kluso laiku un vēlējumiem visai skolas lielajai ģimenei. Noslēgumā Linda skolas direktorei pasniedza Ziemassvētku zvaigzni puķu podiņā – puansetiju - un sveci, sakot “tas no mūsu ģimenītes jūsējai sirds siltuma saglabāšanai un vairošanai”.

Gaidot trešo Adventi, ciemos tika aicināta arī šīs skolas absolvente, visiem žīguriešiem labi zināmā hokeja fane, izdomas bagātā, atraktīvā, komunikablā Ginta Locāne ar dēlu Alenu. Viņa mums atgādināja sen piemirstas, filozofiskas patiesības I. Ziedoņa vārdiem:

“Gribas, lai baltā pasaulē
balti sniegi snieg,
Un pa baltiem lielceļiem
balti cilvēki iet.
Un, lai baltos cilvēkos
baltas domas dzimst.
Un, lai baltās darbdienās
balti svētki ir.”

Ginta skolotāju kolektīvam dāvināja Skrīveru saldumu izlasi un sveci. Skolēni par Gintu vienmēr saka: “Viņa ir labs draugs. Vienkārši foršs cilvēks.”

Lai pasaulē vairotu labo, skolotāja Viktorija Zaharova kopā ar skolotāju kolektīvu 16. decembrī aicināja vecākus uz Ziemassvētku apsveikumu meistardarbnīcu. Paldies visiem, kas to atbalstīja un nāca darboties! Īpašs paldies Lindai Pužulei, Jolantai Pavlovai, Ivetai Slišānei!

Pēdējos gados ceturto Adventes svecīti mēs iededzām mājās ar saviem tuvajiem, bet skolā jau parasti bija sācies ziemas brīvlaiks. Šogad viss mainījies, līdz ar to arī ceturtais viesis tika ļoti gaidīts. Šoreiz mūs apciemoja bijusī Žīguru pamatskolas mūzikas skolotāja, ar kuru sadarbība un kopīga svētku rīkošana turpinās vēl joprojām, aktīva Žīguru pagasta kultūras dzīves organizatore Daiga Elksnīte. Viņa Adventes vainagā aizdedza visas četras svecītes un kopā ar skolēniem muzikālā sveicienā iezvanīja Ziemassvētkus. Lai Ziemassvētku gaidīšanas un brīnumu laiks būtu patīkamāks, Daiga visiem skolēniem un skolotājiem dāvināja pašceptās piparkūkas.

Katrs mūsu viesis, aizdedzot svecīti vainagā, lika mums saprast, ka uz pasaules nav nekā svarīgāka par mīlestību, ģimenisku kopā būšanu un sirds siltumu. Gribam novēlēt, lai katru gadu Adventes laiks mums kopā ar saviem mīļajiem ir jauks, labu domu, smaida, dvēseles miera un mīlestības pilns! Lai steiga paliek aiz durvīm un visiem pietiek mīļa vārda un siltuma!

Pēc Adventes var droši teikt - sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tie ir īpaši svētki mums katram. Taču ir pavisam skaisti, ja arī šo svētku gaidīšanas laiku mēs izbaudām un novērtējam kopā.

Gatavojoties Ziemassvētku pasākumam, skolā valdīja patīkama gaisotne, arī atbildība, jo bija jāpaspēj un jāizdara daudz. Vismaz mēs bijām apņēmušies šogad priecāties un gaidīt svētkus visi kopā (arī skolotāji) – neviltoti un patiesi. Tāpēc vislabākais veids, kā to izdarīt, bija kopā darbošanās. Kā jau katru gadu, arī šogad atbildīgie par pasākumu bija 9. klase. Šogad pasākuma tēma “Ziemassvētku ceļojums”. Katra klase izvēlējās valsti, uz kuru viņi vēlētos pasākuma dienā, 21. decembrī, aizceļot, ieraudzīt, izbaudīt, parādīt citiem. Pēdējās dienas bija īpaši saspringtas, jo tika veidotas maskas, dažādi atribūti un skatuves dekorācijas. Darbā iesaistījās visi. Dienu pirms pasākuma 9. klase cepa piparkūkas gan skolēniem, gan vecākiem, gan viesiem.

Pasākuma dienā zālē smaržoja pēc piparkūkām un mandarīniem, kas gaumīgi tika izkārtoti uz skaisti noformētiem galdiņiem. Ziemassvētku vecītis (Dreiks Ludikovs), sēžot savās kamanās, kuras vilka ziemeļbrieži (Edijs Kokorevičs un Jānis Taukuls), kopā ar elfiem (Emmu Buhtinu, Veroniku Sotovu, Anastasiju Nāgeli, Martīnu Ģertrūdi Pavlovu, Janu Harlamenkovu) Ziemassvētku priekšvakarā mūs aicināja apmeklēt šādas valstis: Rumāniju (dažādos dejas soļu ritmos), Austrāliju (pludmales un saules burvīgumu), Franciju (uzdejojot putniņdeju), ASV (realitātē iepazīstoties ar Grinču un viņa suni). Protams, neaizmirsām iegriezties arī Latvijā, kur nogaršojām vārītas pupas un zirņus, gājām ķekatās un rotaļās. Pasākuma noslēgumā ieradās īpašie viesi no Antarktīdas – pingvīnu deju grupa “Jautrās pleznas” (skolotāju kolektīvs), kuri visus pārsteidza ar saviem greznajiem tērpiem un atraktivitāti. Kā jau Ziemassvētkos, neizpalika arī dāvanas.

Lielu paldies par sarūpētajām dāvanām sakām mūsu skolas bijušajām absolventēm Aleksandrai Mikai – Larionovai, Dagnijai Dalbiņai un mūsu zviedru draugiem Gnosjö Hjälper! Paldies par atbalstu Oļegam Keskam, Valentīnai Kaļānei un Daigai Elksnītei!

Gaišus, klusus un brīnumu pilnus Ziemassvētkus! Skaistāko sapņu, ieceru piepildījumu Jaunajā 2017.gadā!

Žīguru pamatskolas kolektīvs


22.12.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Mirdza, Žanete, Žanna
Īsās ziņas
26. martā plkst. 03:00 pāreja uz vasaras laiku ...
Viļakas novada dome 2017. gadā izsludina projektu konkursu topošajiem un jaunajiem uzņēmēju projektiem Viļakas novadā. Projektu pieteikumi no 2017. gada 10. marta līdz 2017. gada......
Aptaujas anketa Viļakas novada iedzīvotājiem ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
24. martā Viļakas novadā Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītie pasākumi ...
24. martā plkst. 12:30 Viļakas Kultūras namā filma "Melānijas hronika". Ieeja brīva ...
24. martā plkst. 17:00 Viļakas Mūzikas un mākslas skolas zālē koncerts ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
29. martā plkst. 13:00 Viļakas novada domes zālē LAD seminārs par aktualitātēm 2017. gada platību maksājumos ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Lūdz atbalstīt īsfilmas tapšanu ...
Slidotavas Žīguros darba laiki ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
Aicinām iesaistīties Latgales patriotisko dziesmu koncerta repertuāra atlasē ...
Atkritumu apsaimniekošanas aktualitātes ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Ziemeļlatgales velomaršruts Nr.34 "Rypoj vasals!" ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...