Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Literāri - muzikālā pēcpusdiena "Ir apvārsnis tik neaizsniedzams…"

"Mūs apņem Visuma apvārsnis, tas mēdz saukt, aicināt, mudināt, vedināt, rosināt kaut kam… Arī pateiktam vai uzrakstītam vārdam ir savs apvārsnis – tālāks, tuvāks, plašāks… katram no mums savs, bet visdrīzāk - neaizsniedzams..." - ar šiem ievadvārdiem un Normunda Orlova autordziesmu iesākās tikšanās ar pirms trim gadiem iznākušā dzejas krājuma "Dvēseles aka" autoriem. Krājums tika izdots kā veltījums Viļakai 720 gados un tajā publicēti to autoru darbi, kuru dzīvesvieta un radošums saistāmi ar Viļaku.

Patīkami mājīgā atmosfērā mūsu vārda mākslas meistari - Normunds Orlovs (arī vairāku dziesmu autors un izpildītājs), Pēteris Boldāns (Aussalīts) - kurš uzskata, ka dzeja ir dvēseles valoda, literātu biedrības "Viļakas Pegazs" vadītāja Antoņina Ločmele (rakstniece Santa Mežābele), krājuma ievada dzejoļa "Viļaka" autore Eva Dortāne (darbojas arī Cēsu kultūras biedrībā "Harmonija", Rutta Jeromāne (viņas radošie darbi jau astoņus gadus tiek publicēti Rēzeknes dzejas almanahos) un Viļakas patriots Vilis Bukšs (laika vērotājs, fotogrāfs, gleznotājs...) - atcerējās laiku, kad tapa grāmata, dalījās atziņās un, protams, lasīja dzeju. Neklātienē atzinīgi vārdi izskanēja arī par jauno autoru - Ilzes Keišas, Klintas Mežales un Madaras Šaicānes literāro pienesumu.

Ar autora dzejas rindām un klusuma brīdi tika godināta nupat aizsaulē aizgājušā Valerijana Rundzāna piemiņa.

Tikšanās laikā izskanēja domas, ka dzeja var būt mīlestības, laimes sajūtu un dzīves jēgas meklējumu izpausme, ka reizēm dvēselei pietrūkst tikai mazliet, lai uzplauktu un ieskanētos, lai ieraudzītu un sadzirdētu, ka radošos procesus nereti rosina dabas skaistums, bet vērtību lielums dzīvē atspoguļojas arī rakstītajā vārdā...

Vilis Bukšs - apvāršņa cilvēks, kuram raksturīgi pētīt, atklāt, saprast un radīt, pats nupat atzīmēja lielu dzīves jubileju. Viņš klātesošos iepriecināja ar izjustiem dzejas veltījumiem literātam Leontijam Vizulim (Bruno Vilkam) 70 gadu jubilejā, kā arī pirms pieciem gadiem mūžībā aizgājušajam dziesmu autoram, dziedātājam un akordeonistam, lieliskajam futbola trenerim Ainim Šaicānam.

Dzeju krājuma "Dvēseles aka" izdošanas idejas autore Sarmīte Šaicāne ar patiesu prieku par šo atkalsatikšanos stāstīja par grāmatas tapšanas procesu un atzinās, ka auklē domu par vēl viena literāra darba izdošanu, jo materiāls ir. Radošās atmosfēras uzmundrināta, Sarmīte norunāja arī savas, krietni pasen tapušas dzejas rindas.

Dzejniece Eva Dortāne aicināja nākt kopā katru gadu, jo dzejai ir jāizskan un vislabāk uzrakstītā domu var izteikt pats autors!

Pasākumā skanēja Raimonda Paula dziesmas vokālā ansambļa "Cansone" izpildījumā un Normunda Orlova autordziesmas. Jāatzīmē, ka Normunds sadarbībā ar citiem radošiem jauniešiem gatavo programmu autorkoncertam, kurš notiks nākamā gada 7. janvārī Viļakas Kultūras namā.

"Kur slēpjas apvāršņa meklēšanas brīnums? Vēlmē nomest ikdienišķo, šauro, viegli pieejamo? Vai tās ir dvēseliskas alkas pēc nepazīstamā, neizjustā, nesasniegtā? Katrs no mums starp ikdienas rūpēm varētu atrast laiku lasīšanai un varbūt arī rakstīšanai, jo tā ir brīnišķīga iespēja iekšējās pasaules pārdzīvojumus neturēt tikai sevī. Kaut arī patiesība mākslā ir tāla kā apvārsnis, mums pašiem nedrīkst savā domāšanā novilkt pārāk tiešu robežlīniju. Lai mums visiem dod spārnus ilgas pēc neaizsniedzamā!" - ar šādu vēstījumu izskanēja dzejnieku tikšanās.

Paldies visiem par atsaucību un klātbūtni! Paldies Sarmītei Šaicānei par vērtīgo domu apkopot Viļakas autoru literāro devumu grāmatā! Paldies Viļakas novada bibliotēkas vadītājai Vijai Circānei par sadarbību!

 

Viļakas Kultūras nama pasākumu organizatore
Silvija Kupriša


20.10.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Liāna, Lilija
Īsās ziņas
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
20. maijā plkst. 11:00 velomaršruta "Ar velo uz Lozdovas gravu" atklāšanas brauciens ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...