Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Bērnu un jauniešu prieks Rekovā

Pārņemot stafeti no Viļakas katoļu draudzes, sestdien, 24. septembrī, Šķilbēnu Romas katoļu draudze rīkoja katoļu draudžu bērnu un jauniešu tikšanos. Bijām gaidījuši daudz dalībnieku, bet mūsu vēlēšanās tika piepildīta ar uzviju, jo pasākumā piedalījās nedaudz vairāk nekā 150 dalībnieki no Šķilbēnu, Baltinavas, Balvu, Viļakas, Ludzas, Aglonas un Krāslavas katoļu draudzēm, kā arī pārstāvji no Rīgas garīgā semināra - priesteris Ilmārs Tolstovs un semināristi, brāļi Lauris un Mārtiņš Kārkli. Savus bērnus un jauniešus pavadīja priesteri Andžejs Lapinskis (Aglona), Rodions Doļa (Krāslava), dienas laikā pievienojās arī priesteri Mārtiņš Klušs (Balvi) un Guntars Skutels (Viļaka). Bērnu un jauniešu satikšanās prieks pielipa organizatoriem, pieaugušajiem un Šķilbēnu draudzes locekļiem.

Ja pieaugušajiem šķiet, ka pasākums 10 stundu garumā varētu būt par garu, tad bērniem un jauniešiem enerģijas pietiktu arī notikumam, kas ilgtu vairāk nekā 10 stundas. Diena tika sadalītas četrās daļās, kur pirmā daļa bija reģistrācija un iepazīšanās, tad pēc pusdienām visiem bija iespējams piedalīties 5 dažādās meistardarbnīcās, trešajā – svarīgākajā - daļā kopā lūdzāmies rožukroni un piedalījāmies Svētajā Misē Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes baznīcā un noslēgumā pulcējāmies vēsturiskajā baznīciņā uz kopīgu koncertu un slavēšanu.

Jautājot bērniem un jauniešiem, kas viņiem patika vislabāk, atbilde bija: “viss patīk”. Jautājot, kā jūties šodien Rekovā, atbilde: “labi”, lūdzot paskaidrot plašāk, kāpēc labi, atbilde bija: “jūtos ļoti labi”. Šķilbēnu iniciatīvu centrā “Zvaniņi” tā vadītājs Vilis Cibulis bērniem un jauniešiem mācīja dziedāt kristīgas dziesmas, kuras viņi prezentēja noslēguma koncertā. Kultūras centrā “Rekova” folkloras kopas “Upīte” vadītājs Andris Slišāns kopā ar ģimeni mācīja latgaļu dančus, kā arī kultūras centra “Rekova” vadītāja Kristīna Lapsa bija noorganizējusi foto darbnīcu, kur dalībnieki izveidoja sev dažādus stila atribūtus, lai taptu 123 jautras un jaukas bildes. Rekavas vidusskolā Žannas Maksimovas, Gunitas Zujevas, Gunitas Maksimovas, Anitas Koniševas, Ingūnas Kaņepes, Gunas Loginas vadībā pasākuma dalībnieki iemācījās izgatavot rožukroņus, lai jau vakarā pirmo reizi tos izmantotu Rožukroņa lūgšanas laikā. Armands Zujevs aicināja dalībniekus atminēt mīklu par kristietības pamatvērtībām.

Pulcējoties Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā, draudzes prāvests Staņislavs Prikulis atklāja, ka šajā pasākumā mēs esot uzstādījuši jaunu Ginesa rekordu, jo pirmo reizi Šķilbēnu baznīciņā vienā reizē ir sapulcējušies kopā tik daudz bērni un jaunieši. Šoreiz sprediķa laikā mums bija iespējams noklausīties priestera Ilmāra Tolstova liecību par to, kā, izaugot ģimenē, kura sākotnēji nebija ticīga, bija iespējams saņemt aicinājumu uz priesterību. Priesteris Ilmārs Tolstovs aicināja: “Ja Jūs gribat piedzīvot varenā Dieva klātbūtni savā dzīvē, tad ir vajadzīga tikai viena lieta – Dievam ir jāpasaka beznosacījumu “jā”. Dievs ir ļoti delikāts un smalkjūtīgs, viņš nevar man un Jums uzspiest savu mīlestību. Tāpēc, ja Jūsu sirds durtiņas būs aizslēgtas, tad Dieva mīlestība nevarēs ienākt Jūsos. Ja mūsu sirdis būs atvērtas, tad Dievs varēs tajās darboties. Tāpēc ir svarīga grēksūdze, jo tur atveras mūsu sirds durvis. Tāpēc ir svarīga arī Svētā Komūnija, Svētā Mise, jo tur atveras mūsu sirds durvis. Ja mēs neejam pie grēksūdzes, pie Komūnijas, uz Svēto Misi, tad mūsu sirdis paliek aizvērtas. Domāju, ka pēc šīs skaistās tikšanās Rekovā, Šķilbēnu baznīcā, Jūsu sirdis atvērsies, bet neaizveriet atkal tās ciet, turiet tās atvērtas, lai tā žēlastība, kas šodien ienāk mūsu sirdīs, tur arī paliek. Aicinu lūgties, lai Svētais Gars turpina visus mūs vadīt! Mēs lūgsimies par jums un aicinu arī jūs lūgties par Garīgo Semināru.”

Tikšanās noslēgumā vēsturiskajā Šķilbēnu Romas katoļu draudzes baznīciņā vakara koncerta vadītājs Raimonds Logins dalībniekus aicināja noskatīties īsfilmu un noklausīties liecību par dalību Pasaules jauniešu dienās, kas šovasar notika Krakovā, Polijā. Bija iespējams iepazīties ar mātes Terēzes no Kalkutas dzīvi un kalpojumu, jo māti Terēzi 4. septembrī Romā pāvests Francisks pasludināja par svēto. Mātes Terēzes vienkāršais kalpojums, ko viņa veica ar lielu mīlestību, saskatot pašu Dievu ikvienā cilvēkā, īpaši pašos nabadzīgākajos un neaizsargātajos, liecina, ka ikviens no mums ir aicināts kļūt par svēto, ar ikdienas darbiem apliecinot mīlestību tuvākajam un Dievam. Vēlāk priesteris Rodions Doļa parādīja savu mājās sagatavotu priekšnesumu un, spēlējot kokli, iemācīja dalībniekiem dziesmu “Dievs mīl mani, Tu mīli Dievu”, kā arī vedināja mīlēt vienam otru. Šķilbēnu iniciatīvu centra “Zvaniņi” ģitāristi un folkloras kopa “Rekavas dzintars” lūdza visus kopā dziedāt kristīgas dziesmas un slavēt Dievu. Pirms došanās uz salūtu Raimonds Logins aicināja visus jauniešus būt tikpat žēlsirdīgiem kā Dievs ir žēlsirdīgs! Pasākums bija noslēdzies, bet neviens nesteidzās doties mājās, jo visi gribēja nobildēties personīgajam albumam un atvadīties no jauniegūtajiem draugiem!

Paldies Dievam par prieku, ar ko piepildīja dalībnieku sirdis! Paldies Dievam, kurš deva ierosmi Ludzas draudzei pirmajai uzsākt šādu kristīgu tikšanos rīkošanu bērniem un jauniešiem! Paldies Dievam par svētību, ko saņēma Šķilbēnu Romas katoļu draudze un pasākuma organizatori! Liels paldies Mārītei Berķei un SIA Mārbe par ēdināšanas nodrošināšanu pasākuma dalībniekiem! Un lai Dievs palīdz Ludzas Romas katoļu draudzei noorganizēt nākamo tikšanos, jo nākamā tikšanās būs Ludzā!

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: Sabīne Koniševa un Vineta Zeltkalne
Foto no meistardarbnīcas: Kristīna Lapsa


 

Foto meistardarbnīcu fotogrāfijas:

29.09.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Terēze, Gundega
Īsās ziņas
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...