Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Mana skola – daļu savas sirds es atstāju tev!

Ierasts, ka ar 1. septembri skolās atgriežas skolēnu burzma un čalas, bet Viļakas Valsts ģimnāzijā gan bijušo, gan šodienas skolēnu, darbinieku kņada valda jau 6. augusta dienvidū. Šogad Viļakas skolām nozīmīgs jubilejas gads: pirmajai skolai Viļakā – 150, Viļakas Valsts ģimnāzijai – 85 un atjaunotajai ģimnāzijai – 20.

Visas dienas garumā skola gaidīja gan savējos, gan ciemiņus, lai aprunātos, atcerētos un pasapņotu par skolas gaitām. Kamēr skolas pagalmā notika rosība par godu Marienhauzenas muižas 300-gadei, ko organizēja Viļakas novada muzeja darbinieces, ģimnāzijas telpās varēja apskatīt V. Buša, J. Laicāna un A. Laicānes gleznu izstādi, baudīt absolventes E. Zarembas–Krīgeres izšuvumu daudzveidību un skaistumu. Apmeklētāji varēja iepazīties ar skolēnu projektu darbiem par savas skolas vēsturi un apmeklēt skolas muzeju, kur skolotāja B. Miņina atsauca atmiņā senaizmirstus mirkļus.

Visi interesenti svētku dienas laikā varēja apmeklēt ar Viļakas novada domes atbalstu organizēto koncertprogrammu “Romualds Jermaks un tautasdziesma caur balsi, kokli un ērģelēm” Viļakas Romas katoļu baznīcā.

Gatavojoties svinībām, skolas pagalmā tika atjaunota puķu dobe ziedoša apļa formā, kas simbolizē veselumu un mūžību, noteiktu kārtību un harmoniju. Puķu dobes centrā izveidota vēja roze - apļveida vektora diagramma, kas ir virziena noteicēja, un tā simbolizē skolu kā vietu, kur cilvēks iegūst virzienu dzīvei. Otrpus skolai tika uzstādīts piemiņas akmens visiem mūžībā aizgājušiem absolventiem, skolotājiem un darbiniekiem. Paldies par materiālu atbalstu un ieguldītajām pūlēm atjaunotnes darbā Jaroslavam Kozlovam, Raimondam Slišānam, Rasmai un Aigaram Medņiem, Kristīnei Rundzānei. Paldies par atbalstu piemiņas akmens atklāšanā Viļakas katoļu draudzes prāvestam Guntaram Skutelam.

Svinīgā pasākumā klātesošie izdzīvoja Viļakas skolu likteni caur skolas dižozola stāstu. Ozols stāsta gan par rudens lietu pilsētas ielās, gan par noslēpumaino miglu virs ezera, gan par ziemas stindzinošo elpu rīta agrumā. Sirmais koks dzirdējis cilvēku dvēseļu stāstus un priecājies par mazo bērnu lielajiem sapņiem. Katram atnācējam ozols kavējas atmiņās, cik raiba, skaļa un reizē nopietna ir bijusi dzīve kopā ar Viļakas skolas bērniem.

Pirms 150 gadiem zemnieku bērni mācījās gan Kalna, gan Lejas skolās Eržepolē. Pēc 1918. gada bija pieejama Viļakas pagasta sešklasīgā pamatskola.

Pirmās brīvvalsts laikā dzima Viļakas Valsts ģimnāzija, kuras piederīgos visos laikos ceļā uz panākumiem iedvesmoja devīze uz skolas karoga “Domas, darbus Tēvzemei!”. Gaišas un emocionālas atmiņas savā vēstulē – apsveikumā atklāja 1944. gada 9. izlaiduma absolvente Genovefa Dortāne.

2. pasaules kara notikumi un jauna pastāvošā vara mainīja arī skolu dzīvi Viļakā. Pēckara gados Viļakā dzimst vidusskola, kas bija viena no balsta skolām republikā, arī metodiskais centrs rajonā. Viļakas pamatskola, Viļakas vidusskola, Viļakas Valsts ģimnāzija – lai kā sauktos mūsu skola – tā nes sevī vērtības, ar kurām absolventi būvē savas nākotnes ēkas, saglabājot to jūtīgo stīgu, kura pateicībā un lepnumā ieskanas: “Mēs esam viļacēni.”

Muzikālus sveicienus skolai, tās saimei dāvāja gan esošie visu Viļakas skolu audzēkņi un skolotāji, gan bijušie absolventi, atmiņās un izjūtās dalījās absolvente un skolotāja Ņ. Tokareva, dzejiskas vārsmas veltīja dzejniece Eva Dortāne, bet pilsētas pašdarbnieku sveicienu izdziedāja vokālais ansamblis “Cansone” un ģitāristu ansamblis.

Pasākuma vadītāji – skolēni Elīna Zaķe un Kristaps Dortāns, skolotāja I. Lindenberga - izteica cieņas apliecinājumu par darīto, doto un atstāto skolotājiem, kas ir pelnītā atpūtā un šodienas skolotājiem viņi ir paraugs, kā arī pauda prieku par atkalredzēšanos ar skolotājiem un darbiniekiem, kas strādājuši Viļakas skolās.

Stiprinot skolas tradīcijas un gaidot Viļakas Valsts ģimnāzijas simtgadu jubileju, visiem bijušajiem skolotājiem un darbiniekiem, kā arī atbalstītājiem un labvēļiem ģimnāzijas kolektīvs dāvināja ozoliņu, lai tas iesakņojies aug un kuplo, lai vieno mūs visus kopīga sapņa piepildījumam: mūsu Gaismas pils attīstībai un mūžīgai pastāvēšanai!

Īpašu paldies ģimnāzijas kolektīvs saka saviem atbalstītājiem – absolventam SIA “Alta S” vadītājam Ēvaldam Abdulajevam un viņa komandai un Dzintaram Bendulim. Paldies par dāvātajām krāšņo ziedu kompozīcijām SIA "Ziedu Laumiņa" vadītājai Velgai Krastiņai, fotogrāfiem Rūtai Cibulei un Andrim Zelčam. Paldies par gleznu izstādi krustdūriena tehnikā absolventei Evitai Zarembai-Krīgerei. Paldies Viļakas novada muzeja kolektīvam, vadītājai Ritai Gruševai par sadarbību svētku tapšanā.

Viļakas Valsts ģimnāzijas direktore Sarmīte Šaicāne, pasākuma vadītāja I. Lindenberga
Foto: Rūta Cibule, Andris Zelčs

10.08.2016
Kalendārs
« Jūlijs 2017 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Cecīlija, Cilda
Īsās ziņas
28. jūlijā plkst. 18:00 Viļakas luterāņu baznīcā koncerts ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
25. jūlija - 25. oktobrim Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā)  1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstāde. ...
30. jūlijā plkst. 12:00 Balkānos notiks tautas skrējiena "Balkanu apļi" 2. kārta ...
4. augustā plkst. 17:00 Medņevas pagasta stadionā starppaudžu sporta svētki ...
5. augustā no plkst. 11:30  ģimeņu sporta spēles Žīguru stadionā ...
5. augustā plkst. 15:00 Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā koncerts ...
5. augustā pulks. 18:00 Viļakas estrādē dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" un plkst. 22:00 balle kopā ar Zinti Krakopu ...
19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
20. augustā  plkst. Upītes tautas nomā izruode ...
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
Namateriāluos kulturas montuojuma centrs "Upīte" izsludynoj FOTO konkursu. ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā jūlijā ...