Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Mana skola – daļu savas sirds es atstāju tev!

Ierasts, ka ar 1. septembri skolās atgriežas skolēnu burzma un čalas, bet Viļakas Valsts ģimnāzijā gan bijušo, gan šodienas skolēnu, darbinieku kņada valda jau 6. augusta dienvidū. Šogad Viļakas skolām nozīmīgs jubilejas gads: pirmajai skolai Viļakā – 150, Viļakas Valsts ģimnāzijai – 85 un atjaunotajai ģimnāzijai – 20.

Visas dienas garumā skola gaidīja gan savējos, gan ciemiņus, lai aprunātos, atcerētos un pasapņotu par skolas gaitām. Kamēr skolas pagalmā notika rosība par godu Marienhauzenas muižas 300-gadei, ko organizēja Viļakas novada muzeja darbinieces, ģimnāzijas telpās varēja apskatīt V. Buša, J. Laicāna un A. Laicānes gleznu izstādi, baudīt absolventes E. Zarembas–Krīgeres izšuvumu daudzveidību un skaistumu. Apmeklētāji varēja iepazīties ar skolēnu projektu darbiem par savas skolas vēsturi un apmeklēt skolas muzeju, kur skolotāja B. Miņina atsauca atmiņā senaizmirstus mirkļus.

Visi interesenti svētku dienas laikā varēja apmeklēt ar Viļakas novada domes atbalstu organizēto koncertprogrammu “Romualds Jermaks un tautasdziesma caur balsi, kokli un ērģelēm” Viļakas Romas katoļu baznīcā.

Gatavojoties svinībām, skolas pagalmā tika atjaunota puķu dobe ziedoša apļa formā, kas simbolizē veselumu un mūžību, noteiktu kārtību un harmoniju. Puķu dobes centrā izveidota vēja roze - apļveida vektora diagramma, kas ir virziena noteicēja, un tā simbolizē skolu kā vietu, kur cilvēks iegūst virzienu dzīvei. Otrpus skolai tika uzstādīts piemiņas akmens visiem mūžībā aizgājušiem absolventiem, skolotājiem un darbiniekiem. Paldies par materiālu atbalstu un ieguldītajām pūlēm atjaunotnes darbā Jaroslavam Kozlovam, Raimondam Slišānam, Rasmai un Aigaram Medņiem, Kristīnei Rundzānei. Paldies par atbalstu piemiņas akmens atklāšanā Viļakas katoļu draudzes prāvestam Guntaram Skutelam.

Svinīgā pasākumā klātesošie izdzīvoja Viļakas skolu likteni caur skolas dižozola stāstu. Ozols stāsta gan par rudens lietu pilsētas ielās, gan par noslēpumaino miglu virs ezera, gan par ziemas stindzinošo elpu rīta agrumā. Sirmais koks dzirdējis cilvēku dvēseļu stāstus un priecājies par mazo bērnu lielajiem sapņiem. Katram atnācējam ozols kavējas atmiņās, cik raiba, skaļa un reizē nopietna ir bijusi dzīve kopā ar Viļakas skolas bērniem.

Pirms 150 gadiem zemnieku bērni mācījās gan Kalna, gan Lejas skolās Eržepolē. Pēc 1918. gada bija pieejama Viļakas pagasta sešklasīgā pamatskola.

Pirmās brīvvalsts laikā dzima Viļakas Valsts ģimnāzija, kuras piederīgos visos laikos ceļā uz panākumiem iedvesmoja devīze uz skolas karoga “Domas, darbus Tēvzemei!”. Gaišas un emocionālas atmiņas savā vēstulē – apsveikumā atklāja 1944. gada 9. izlaiduma absolvente Genovefa Dortāne.

2. pasaules kara notikumi un jauna pastāvošā vara mainīja arī skolu dzīvi Viļakā. Pēckara gados Viļakā dzimst vidusskola, kas bija viena no balsta skolām republikā, arī metodiskais centrs rajonā. Viļakas pamatskola, Viļakas vidusskola, Viļakas Valsts ģimnāzija – lai kā sauktos mūsu skola – tā nes sevī vērtības, ar kurām absolventi būvē savas nākotnes ēkas, saglabājot to jūtīgo stīgu, kura pateicībā un lepnumā ieskanas: “Mēs esam viļacēni.”

Muzikālus sveicienus skolai, tās saimei dāvāja gan esošie visu Viļakas skolu audzēkņi un skolotāji, gan bijušie absolventi, atmiņās un izjūtās dalījās absolvente un skolotāja Ņ. Tokareva, dzejiskas vārsmas veltīja dzejniece Eva Dortāne, bet pilsētas pašdarbnieku sveicienu izdziedāja vokālais ansamblis “Cansone” un ģitāristu ansamblis.

Pasākuma vadītāji – skolēni Elīna Zaķe un Kristaps Dortāns, skolotāja I. Lindenberga - izteica cieņas apliecinājumu par darīto, doto un atstāto skolotājiem, kas ir pelnītā atpūtā un šodienas skolotājiem viņi ir paraugs, kā arī pauda prieku par atkalredzēšanos ar skolotājiem un darbiniekiem, kas strādājuši Viļakas skolās.

Stiprinot skolas tradīcijas un gaidot Viļakas Valsts ģimnāzijas simtgadu jubileju, visiem bijušajiem skolotājiem un darbiniekiem, kā arī atbalstītājiem un labvēļiem ģimnāzijas kolektīvs dāvināja ozoliņu, lai tas iesakņojies aug un kuplo, lai vieno mūs visus kopīga sapņa piepildījumam: mūsu Gaismas pils attīstībai un mūžīgai pastāvēšanai!

Īpašu paldies ģimnāzijas kolektīvs saka saviem atbalstītājiem – absolventam SIA “Alta S” vadītājam Ēvaldam Abdulajevam un viņa komandai un Dzintaram Bendulim. Paldies par dāvātajām krāšņo ziedu kompozīcijām SIA "Ziedu Laumiņa" vadītājai Velgai Krastiņai, fotogrāfiem Rūtai Cibulei un Andrim Zelčam. Paldies par gleznu izstādi krustdūriena tehnikā absolventei Evitai Zarembai-Krīgerei. Paldies Viļakas novada muzeja kolektīvam, vadītājai Ritai Gruševai par sadarbību svētku tapšanā.

Viļakas Valsts ģimnāzijas direktore Sarmīte Šaicāne, pasākuma vadītāja I. Lindenberga
Foto: Rūta Cibule, Andris Zelčs

10.08.2016
Kalendārs
« Maijs 2017 »
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Raivis, Raivo, Maksis
Īsās ziņas
Pasvaldību vēlēšanu dienā kursēs autobusi vēlētāju nogādāšanai vēlēšanu iecirkņos ...
Viļakas novada domes deputātu kandidātu saraksti, priekšvēlēsanu programmas ...
6. jūnijā plkst. 13:00 Viļakas novada domes zālē sanāksme par par grants ceļu pārbūvei prioritāro ceļu saraksta apstiprināšanu pa pagastiem saskaņā ar projektu......
Kapusvētki 2017. gadā ...
Izlaidumi Viļakas novada izglītības iestādēs 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
2. jūnijā Baznīcu nakts 2017 ...
4. jūnijā no plkst. 14:00 Skanošā bērnu diena Viļakā, plkst. 17:00 estrādē koncerts "Visās varavīksnes krāsās" ...
12. jūnijā pie Viļakas novada domes Mobilais mamogrāfs ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāta 2. posms ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...