Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Vācu meitenes Ramonas pieredze Latvijā

Lēmums piedalīties Eiropas brīvprātīgā darba projektā (Nr.2015-2-LV02-KA105-000760 „Ten incredible months in Vilaka municipality”) nozīmē pieņemt lēmumu spert soli pilnīgi jaunā dzīvē. Šis lēmums nozīmēja, ka ir jāatstāj ierastā vide un jādodas uz nezināmu vietu ar nepazīstamiem cilvēkiem, jaunu kultūru un nezināmu valodu. Protams, tas nebija viegls lēmums. Kad es devos prom no Vācijas, tad viena mana acs raudāja, bet otra smaidīja. Es biju bēdīga, ka man bija jāatstāj viss, bet es biju pieņēmusi lēmumu un zināju, ka man būs jauna dzīves PIEREDZE Rekovā. Kad es sēdēju lidmašīnā, es domāju: “Tieši šobrīd es uzsāku savu lielāko piedzīvojumu, kāds jebkad ir bijis manā dzīvē. Viena pati, tikai ar divām ceļasomām, kas ir piepildītas ar nedaudzām lietām, kas būs kopā ar mani dažus mēnešus.”

Pirmā Eiropas brīvprātīgā darba mācība man bija – iziešana no manas “komforta zonas” divos ceļos. No vienas puses, man bija jāiedzīvojas pilnīgi citos dzīves apstākļos. Mani dzīves standarti tika samazināti vienas nakts laikā. Tāpēc man bija nepieciešams laiks, lai pierastu un izturētu to. No otras puses, es biju prom no savas “komforta zonas” un atvēru sevi jauniem cilvēkiem un piedzīvojumiem.

Mana brīvprātīgā darba laikā Latvijā man bija jāpārvar daudzi lielāki vai mazāki izaicinājumi. Man vislielākais izaicinājums bija valodas barjera. Pirmkārt, man visu laiku bija jākomunicē angļu valodā, kuru, domāju, ka zinu ļoti labi, bet lietot to ikdienā ir citādi nekā lietot to stundās skolā. Vislielākā problēma bija komunicēt ar vietējiem, kuri vispār neprata runāt angļu valodā. Valodas barjeras dēļ man darbs ar bērniem bija ļoti grūts. Es gribēju uzlabot šo situāciju, un mana motivācija iemācīties runāt latviski kļuva arvien lielāka un lielāka. Rezultātā bija prieks no abām pusēm. Laimīga kļuvu es un latvieši. Vienmēr, kad es mēģināju runāt latviski, es saņēmu pretī iedrošinošu smaidu. Pozitīvā atbildes reakcija no ikviena ļāva man arvien vairāk iemīlēt latviešu valodu. Es zinu, ka mana latviešu valoda nav perfekta (patiesībā ir ļoti slikta), es vēlētos latviski runāt skaidri un tekoši. Uzlabojoties latviešu valodas zināšanām, arī mans darbs veicās daudz vieglāk un guvu daudz prieka. Kļuva daudz vieglāk pašai plānot savas aktivitātes un sadarboties ar bērniem.

Kā jau minēju, man bija daudz izaicinājumu Eiropas brīvprātīgā darba projekta laikā. Neizskaidrojot detalizētāk katru izaicinājumu, es varu teikt, ka es pieņēmu šos izaicinājumus, iegūtās mācības no tām ir ļoti svarīga dzīves daļa mana brīvprātīgā darba laikā. Šajā laikā es ieguvu jaunu skatījumu uz dzīvi. Es iemācījos, ka es nevaru plānot visu un ka jebkurā plānā ir iespējamas izmaiņas. Pirmo reizi atverot sevi svešiniekiem, es ieguvu daudz lielāku pašpaļāvību un izpratni par citām kultūrām, īpaši par latviešu kultūru. Es iemācījos daudz par Latviju un tās kultūru, iemācījos iemīlēt un novērtēt to.

Desmit mēnešu laikā es redzēju ļoti daudzas skaistas vietas Latvijā, par kurām es pat nevarēju iedomāties, ka tādas pastāv (un es mīlu ikkatru no tām). Es ceļoju ne tikai Latvijā, bet man bija iespēja redzēt daudzas vietas arī Eiropā. Mana brīvprātīgā darba un ceļojumu laikā es ieguvu tik daudz jaunus draugus no Eiropas. Jaunie draugi, daudzi arī brīvprātīgā darba veicēji, ir no dažādām valstīm, ar dažādu kultūru un pieredzi. Brīvprātīgo kopiena (sadarbība un sadraudzība starp visiem brīvprātīgajiem), kā es uzskatu, ir viena no vērtīgākajām lietām mana brīvprātīgā darba laikā.

Vērtējot pavadīto laiku Latvijā, es saprotu, ka man pieder daudz vairāk nekā tikai divi ceļojuma koferi, ar kuriem es devos prom no Vācijas. Es ieguvu drosmi spert soļus nezināmajā pasaulē. Es ieguvu jaunas zināšanas, ieguvu iespēju personīgajai izaugsmei un izdevību iegūt jaunus draugus no visas pasaules.

Visas šīs lietas es ielikšu savā pieredzes bagāžā, atgriežoties Vācijā, un es nekad neaizmirsīšu brīnišķīgo laiku Latvijā.

Biedrība “Dardedze” un Viļakas, Šķilbēnu un Medņevas jauniešu centri saka sirsnīgu paldies Ramonai par ieguldīto darbu, prieku un dāvāto sirds siltumu jauniešu centru aktivitātēs! Un novēl, lai iegūtā pieredze paver Ramonai plašas iespējas turpmākajā dzīvē! Gaidām ciemos Viļakas novadā jebkurā laikā!

 

Ramonas stāstu angļu valodā ir iespējams izlasīt šeit.

 

Teksts: Eiropas brīvprātīgā darba veicēja Ramona Welte
Tulkojumu uz latviešu valodu nodrošināja: Vineta Zeltkalne

„Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertas informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.”

 

 

07.07.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Gvido, Atvars
Īsās ziņas
Viļakas novada dome 2017. gadā izsludina projektu konkursu topošajiem un jaunajiem uzņēmēju projektiem Viļakas novadā. Projektu pieteikumi no 2017. gada 10. marta līdz 2017. gada......
Aptaujas anketa Viļakas novada iedzīvotājiem ...
31. martā Upītē Kūkovas novada bērnu un jauniešu folkloras svētki "Pulkā eimu, pulkā teku" ...
1. aprīlī plkst. 9:30 Rekavas vidusskolas sporta namā Viļakas novada čempionāts novusā ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Lūdz atbalstīt īsfilmas tapšanu ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Vakances Viļakas novada Sociālajā dienestā ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
Aicinām iesaistīties Latgales patriotisko dziesmu koncerta repertuāra atlasē ...
Atkritumu apsaimniekošanas aktualitātes ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Ziemeļlatgales velomaršruts Nr.34 "Rypoj vasals!" ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...