Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Baznīcu nakts – Šķilbēnu Romas katoļu draudzē

“Mēs mīlam Tevi, Tēvs, mēs pielūdzam Tevi un Tevi slavējam. Mēs plaši atveram savu sirdi, lai saņemtu Tavu svētību un tiktu piepildīti ar Tavu žēlastību, mieru un mīlestību. Mēs pateicamies Tev, Tēvs, tāpēc ka šodien saskaņā ar Tavu Vārdu mēs iemācījāmies, ka varam būt par Tavas svētības nesējiem arī saviem brāļiem un māsām”, izmantojot autoru Režisa un Maizas Kastro tekstu lūgšanu grāmatiņā “Svētīt, lai dziedinātu, Svētīt, lai saņemtu svētību”, lūdzāmies Baznīcu nakts noslēgumā Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā.

Otro reizi Šķilbēnu Romas katoļu draudze piedalījās kultūras pasākumā Baznīcu nakts. Piektdienas, 10. jūnija, vakarā 190 Latvijas dievnamos cilvēki lūdzās, piedalījās Sv. Misēs, klausījās koncertus, ieguva jaunu informācija, radoši darbojās dažādās aktivitātēs. Šķilbēnu draudze bija vienota ar pārējiem Baznīcu nakts dalībniekiem. Sirsnīgajā un vienkāršajā Baznīcu nakts programmā Šķilbēnu draudzē bija iespēja iesaistīties visām paaudzēm.

Šķilbēnu Romas katoļu draudzes bērni bija čakli pastrādājuši jau pirms Baznīcu nakts pasākuma, piedaloties izsludinātajā zīmējumu konkursā. Visus Baznīcu nakts apmeklētājus sagaidīja bērnu veidotā izstāde. Divdesmit septiņi dalībnieki bija izvēlējušies uzzīmēt eņģeļus, draudzes baznīcu, Vissvētāko Jaunavu Mariju, Svēto ģimeni un citus kristīgos motīvus. Izstāde baznīcā būs apskatāma arī pēc Baznīcu nakts pasākuma.

Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis sveica radošo meistardarbnīcu dalībniekus un par dalību zīmējumu konkursā visiem māksliniekiem uzdāvināja grāmatiņu “Svētīt, lai dziedinātu, Svētīt, lai saņemtu svētību”. Radošajās meistardarbnīcās Upītes pamatskolas skolotājas Sandras Bukšas vadībā bērni un jaunieši iemācījās izgatavot lilijas ziedu un aitiņas. Šie ir kristietības simboli, tāpēc skolotāja izvēlējās bērniem iemācīt izgatavot tos. Mazākajiem ķipariem palīgā nāca mammas, lai kopā izveidotu lilijas un aitiņas.

Svēto Misi celebrēja priesteris Fēlikss Šnēveļs, kurš aicināja ikvienu kļūt par lūgšanu cilvēku un sekot Kristum, lai ar kādiem pārbaudījumiem dzīvē ir jāsastopas. Gaidīta bija iepazīšanās ar jauno dziedātāju, dziesmu autori un ģitāristi Lauru Bicāni. Priesteris Fēlikss Šnēveļs atzina, ka katra Lauras dziesma viņam liekas kā lūgšana un pateicība Dievam. Koncertā bija iespējams dzirdēt dziesmas no abiem studijas albumiem “Es tikai ļaujūs” un “Trīspuksti”. Koncerta noslēgumā Laura izpildīja savu vienu no populārākajām dziesmām “Mīlesteiba”, atgādinot, ja es runātu ar cilvēku un eņģeļu mēlēm, bet man nebūtu mīlestības, tad es būtu kā dārdošs varš vai skanošs zvārgulis. Un ja man būtu pravieša dāvanas, un es zinātu visus noslēpumus un visas zinātnes, un ja man būtu pilnīga ticība tā, ka es kalnus pārceltu, bet man nebūtu mīlestības, tad es neesmu nekas (1 Korintiešiem 13, 1 – 2)”.

Dziedātāja un mūziķe Laura Bicāne atzina, ka Baznīcu nakts ir ļoti skaists pasākums. “Tas ir garīgs pasākums. Cilvēkiem ir vajadzīga kultūras daļa un garīgā daļa. Baznīcu nakts aicina mūs novērtēt savas baznīcas, novērtēt cilvēkus, kuri cēla baznīcas, un cilvēkus, kuri nāk un lūdzas baznīcā, kā arī cienīt savus prāvestus, kuri kalpo draudzē un sniedz mums garīgo atbalstu. Man ļoti patika pie Jums. Jau ierodoties sapratu, jā, te būs labi, te labi skanēs. Pie Jums jutos kā mājās, jo cilvēki ir vienkārši un sirsnīgi uzņēma,” savu prieku atklāja Laura Bicāne.

Pārsteigums bija Lūgšanu ceļš Rekovas ciemā, kur, vienojoties kopīgās lūgšanās, izgājām cauri Rekovas ciemam, apstājoties pie ZS “Rili” (Ineses Supes) kafejnīcas, ģimenes ārsta Andra Spridzāna prakses, Šķilbēnu Iniciatīvu centra “Zvaniņi”, kultūras centra “Rekova”, Rekavas vidusskolas, Šķilbēnu pagasta pārvaldes, Šķilbēnu sociālās aprūpes mājas, pasta nodaļas un veikala “Aura”. Pagājušogad Šķilbēnu pagasta iestādes un kolektīvi bija aicināti teikt Labos vārdus draudzei. Šogad Lūgšanu ceļa dalībnieku uzdevums bija grūtāks, katrai apstāšanās vietai pašiem savā kolektīvā bija jāizvēlas kāds lasījums no Svētajiem Rakstiem, kas viņus pašus uzrunā. Lūgšanu ceļā bija izvēlēti fragmenti no Jaunās un Vecās derības. Galvenā doma, kura izskanēja izvēlētajos lasījumos, bija, lai mēs viens otru netiesātu, bet viens otru pieņemtu tādu, kādi esam, mīlot brāļus un māsas, kā Jēzus mūs ir mācījis, kā arī, lai neaizmirstu, ka dzīvē svarīgākais ir sekot Dievam, jo pārējais tiks dots.

Par vēl vienu pārsteigumu Lūgšanu ceļa laikā bija parūpējies Vilis Cibulis kopā ar ģitāristiem un folkloras kopu “Rekavas dzintars”, sniedzot īsu koncertu senajā baznīciņā. Sveču gaisma, mūzika un dziesmas piepildīja seno baznīciņu, kur tik daudzus gadus bija celebrētas Sv. Mises, adorēts, kristīti bērni, laulāti pāri un pēdējā gaitā izvadīti mirušie piederīgie. Lūgšanu ceļš noslēdzās ar svecīšu gaismas aiznešanu uz jauno baznīcu, tā simboliski parādot, ka vieta, kur ticības gaisma tika iedegta, tiek saglabāta un ticības gaisma tiek nodota tālāk jaunajām paaudzēm.

Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis teica: “Baznīca ir mūsu mājas. Tā ir vieta, kur varam īpašā veidā tikties ar mūsu Debesu Tēvu ticības un mīlestības pilnā lūgšanā. Baznīcu nakts ir iespēja mums katram piedzīvot šo māju sajūtu, ģimeniskumu, sirds siltumu, jo tas taču dzīvē ir svarīgākais. Mēs zinām, kā sauc cilvēkus, kuriem nav pajumtes, kuriem nav māju. Paldies Dievam, mums tādas ir! Nekad neaizmirsīsim par to. Un mūsu dievnamu durvis ir atvērtas ne tikai baznīcu naktī, bet arī katru svētdienu, katru reizi, kad notiek dievkalpojums.”

Lai pateiktos Dievam, vienas meditācijas stundas ir par maz, pateikties Dievam nepieciešams ik dienu. Šķilbēnu baznīcas bērnu un jauniešu koris vadītājas Karīnas Romanovas vadībā dziedāja Sv. Misē un pateicības stundā, jaunieši lasīja meditācijas. Paldies Dievam par prieku, kas piepildīja mūsu sirdis, paldies Dievam par iespēju būt kopā, paldies Dievam par saņemtajām svētībām! Paldies visiem atsaucīgajiem Šķilbēnu draudzes locekļiem, kuri iesaistījās Baznīcu nakts pasākuma organizēšanā, uzņēmās un izpildīja sev uzticētos pienākumus! Aicinu arī turpmāk sadarboties, lai kopā izveidotu svētīgus svētkus draudzei.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne


13.06.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Terēze, Gundega
Īsās ziņas
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
20. maijā plkst. 11:00 velomaršruta "Ar velo uz Lozdovas gravu" atklāšanas brauciens ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...