Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Lielās sporta un deju lustes Viļakā

Caur deju mēs izdzīvojam savu dzīvi - gan ikdienu, gan svētkus, gan bēdas, gan prieku. Deja laika gaitā kļuvusi par mūsu aizraušanos un dzīvesveidu, apvienojot tūkstošiem cilvēku tautas deju kolektīvos visā Latvijā. Arī Viļakas dejotāji ir šo tūkstošu pulkā.

Tradicionāli jūnija pirmā sestdiena ir Viļakas Kultūras nama brīvdabas pasākuma “Skanošā sestdiena” norises diena, kurā amatiermākslas kolektīvi rāda skatītājiem sezonas darba augļus. Šogad “Skanošā sestdiena” tika iecerēta visas dienas garumā un pasākuma idejas autori – deju kopa “Dēka” - uzrunāja pasākumā piedalīties interesantu un nerātnu nosaukumu deju kolektīvus no kaimiņu novadiem.

Tā 4. jūnija rītā Viļakā sabrauca deju kolektīvi: “Jedritvai” no Kārsavas novada Malnavas, “Bitīt’ matos” no Kārsavas novada Mežvidu Tautas nama, “Amizieris” no Riebiņu novada Galēnu Kultūras nama, “Unce” no Gulbenes novada Lejasciema, no Madonas novada Praulienas Tautas nama - “Saikavieši”, “Tālrīts” no Barkavas, “Atspēriens” no Degumnieku Kultūras nama. Viesus sagaidīja Viļakas Ezis un Bite ar eža dzērienu – pienu - un bites saldumiņu – medu. Septiņi viesu kolektīvi un Viļakas Kultūras nama “Dēka” un “Bitīt’ matos” ar dažādām izdarībām, nopietnām un nenopietnām, dejiskām un ne dejiskām, ar dažādām emocijām piedalījās “Skanošās sestdienas” pasākumos.

Viss sākās ar vienošanos veiksmes lūgšanā dejotājiem kopā ar Viļakas EZI un BITI, dejotāju komandu apsveikumiem un dejotāju komandu nopietni nenopietnām sportiskām aktivitātēm “Viens par visiem - visi par vienu…!” Katrai deju kolektīva komandai bija jāpiedalās 7 sacensību veidos - Bizes pīšana puišiem “Tava bize manās rokās”, Zābaka mešana meitām “Es ar savu zābaciņu”, Ābola mešana ezī “Nelec uz adatām!”, Dvieļu volejbols “Noķer mani, ja vari”, Bumbiņspēle “Viss ir bumbās”, Tenisa bumbiņu mešana traukos “Met vesels!”, Slēpes “Visi kā viens!”. Noslēgumā - visu kolektīvu lielā deju stafete “Tā es griezu tautu meitu”. Tur bija, ko redzēt: dejotāju azarts, sportiskums, vienotība, kopības sajūta!

Protams, bija pirmās vietas ieguvēji, bet sacensībās uzvarēja draudzība!

Pēc sportiskajām aktivitātēm bija pusdienas, kopmēģinājumi uz estrādes deju grīdas. Vieskolektīvu dejotāji paspēja pat noskalot sacensību putekļus Viļakas ezera ūdeņos.

Vakarpusē, plkst. 18:00, pilsētas estrādē sākās “LIELĀS DEJU LUSTES VIĻAKĀ”.

Koncertā “Ekur meitas danci grieza, ekur puiši raudzījās” skatītājiem atklājās Vidzemes cēlās dejas un Latgales azartiskākie danči. Kā rozīnīte koncertā bija deju grupa “Fazira”, kura mēroja ceļu no Rēzeknes novada Feimaņiem. To apliecināja skatītāju aplausi pēc “Faziras” izpildītajām dejām.

“Skanošās sestdienas” neatņemama sastāvdaļa ir Kultūras nama kolektīvi. Šoreiz koncertā piedalījās dejojošie kolektīvi – bērnu deju kolektīvs “Dēkainīši”, Senioru dāmu deju kolektīvs “Intriga”, Līnijdeju grupa “Ziemeļmeitas”, Mūsdienu deju grupa “Nola”, dziedošie - vokālais ansamblis “Cansone”, Folkloras kopa “Atzele”, Bērnu vokālā grupa “Pogas”.

Šogad “Skanošās sestdienas” dalībnieki bija deju kolektīvi, kuru neparastie kolektīvu nosaukumi atklāj pašdarbnieku raksturu un dzīves uztveri. Saliekot kopā nosaukumus, visi uzzināja interesantu stāstu:

TĀLRĪTA stundā apņēmības pilni SAIKAVIEŠI, paķēruši kompānijā FAZIRAS večiņas, devās ciemos pie sābriem. Acu skatus raidot un AMIZIERI dzenot, visi laidās dejā, arī smaids bij’ viņu sejā. JEDRITVAI, kas par dančiem, kas par ATSPĒRIENU! Katrs cer uz UNCI baudas. Hei, BITĪT’ MATOS, laidīsimies DĒKĀ, tik’ neiekrist mums grēkā!

Koncerta noslēgumā arī Viļakas novada domes priekšsēdētāja Sergeja Maksimova vēlējumam bija humora dzirksts - lai dejotāji vienmēr atceras, ka kreisās kājas lielais īkšķis atrodas labajā pusē!

Pēc koncerta deju kolektīvi turpināja lustēties zaļumballē pie gupas “Kruīzs” spēlētās mūzikas. Bija ļoti patīkami dzirdēt pateicības vārdus no vieskolektīviem par pasākuma visas dienas garumā interesanto risinājumu un organizēšanu.

Liels PALDIES sportisko aktivitāšu galvenajai atbildīgajai – Viļakas jauniešu centra vadītājai Madarai Jeromānei ar komandu.
PALDIES Diānai Astreiko par lielisko iejušanos Viļakas Eža tēlā un Elitai Loginai par lielisko iejušanos Bites tēlā!
PALDIES Aldim Pušpuram un Andrai Korņejevai par garšīgo maizīti ciemiņu sagaidīšanai, Jurim Šaicānam un Ivetai Korņejevai par sacensību dāvanu sponsorēšanu, Irēnai Romkai un Ligitai Spridzānei par skaistajiem ziedu vainadziņiem kolektīvu vadītājiem, koncerta vadītājiem – “Sirdslietu kompānijai”, pasākuma foto meistariem visas dienas garumā - Marijai Bratuškinai un Andrim Zelčam.
PALDIES “Dēkas” dejotājiem par atbalstu un izturību visa pasākuma garumā!
PALDIES visiem koncerta dalībniekiem, kolektīvu vadītājiem un paldies skatītājiem par līdzijušanu un izturību!

Viļakas Kultūras nama vadītāja Akvilina Jevstigņejeva
Foto: Marija Bratuškina, Andris Zelčs


09.06.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris
Īsās ziņas
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā... ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā no plkst. 13:00 Viļakas pilsētas estrādē Mazā Stiprinieka 7 varoņdarbi ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...