Viļakas novada domes mājas lapaVēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Šodienas izglītība – rītdienas ilgtspējīga attīstība jeb "iebrauc vasarā ar velosipēdu"!

Viss sākās 2016. gada 14. martā Viļakas novada izglītības iestāžu Metodiskajā dienā “ŠODIENAS IZGLĪTĪBA – RĪTDIENAS ILGTSPĒJĪGA ATTĪSTĪBA”, kuru šogad organizēja Viduču pamatskola.

Šobrīd visos svarīgākajos valsts, nozaru un vietējo līmeņu plānošanas dokumentos galvenais akcents tiek likts uz ilgtspējīgu attīstību, kas nodrošina pašreizējo paaudžu vajadzības, neradot draudus nākamajām paaudzēm apmierināt to vajadzības.

Novada domes priekšsēdētāja S. Maksimova un Medņevas pagasta pārvaldnieka J. Prancāna uzrunas, Metodiskās apvienības, apmaiņa ar jaunāko informāciju izglītības jomā un tikšanās ar neparastiem, interesantiem cilvēkiem.

Ģimenes ārsts, pediatrs, veselības mācības skolotājs Gundars Kuklis ar smaidu un dzirkstošu humoru pārliecina klātesošos, ka tikai veiksmīgā skolā mācās veiksmīgi skolēni. Vesels, veiksmīgs, zinošs, sadarboties gatavs un atbildīgs jauns cilvēks – viens no ilgtspējīgas attīstības svarīgākajiem nosacījumiem.

Tad – tikšanās ar Mārupes novada uzņēmēju Lilitu Dravnieci un viņas komandu. L. Dravnieces dzimtā puse ir Medņevas pagasts un jau daudzus gadus Medņeva jūt uzņēmējas atbalstu, īpaši kultūras dzīves jomā. Šobrīd ir sākusi veidoties sadarbība ar Viduču pamatskolu.

Latviešu valodas skolotāja, 20 gadus – Barkavas profesionālās vidusskolas direktore, šobrīd - veiksmīga uzņēmēja, kura pārstāv gan SIA “Meliorators-J”, gan itāļu apģērbu veikalu “Persona”.

Mārupes uzņēmums “Meliorators-J” dibināts pirms vairāk nekā divdesmit gadiem. Nodarbojas ar būvgružu un atkritumu pārstrādi. Šajā laika posmā ir mainījies darbības veids, bet nemainīgas palikušas tā dibinātāja Andreja Jansona ieliktās vērtības, ka “katrs darbs ir jāizdara tā, lai tās nebūtu pēdas sniegā, kas nokūst un pazūd, bet gan vērtība, kas iet cauri laikiem un paliek nākamajām paaudzēm”.

No L. Dravnieces nāk interesants priekšlikums: izsludināt Viļakas novada skolām konkursu par videi draudzīgu dzīvesveidu. Uzņēmuma “Meliorators-J” izpilddirektors Uģis Jegorovs prezentē uzņēmuma darbu, iepazīstina klātesošos ar konkursa noteikumiem, plānotajām aktivitātēm un iespējamo balvu fondu.

Konkursa nosaukums: “IZMANTO VĒLREIZ UN IEBRAUC VASARĀ AR VELOSIPĒDU!”

Konkursa mērķis: Veicināt videi draudzīga un ilgtspējīga dzīvesveida orientāciju jauniešu vidū. Veicināt izpratni par otrreizēju materiālu izmantošanu un rosināt interesi apgūt ar vides zinībām saistītas studijas. Kā arī veicināt Viļakas novada jauniešu ideju attīstību par videi draudzīga dzīvesveida pielāgošanu ikdienas dzīvē.

Nu ko, skolām ir vērts padomāt!

Metodiskās dienas noslēgumā muzicē Mārupes Kultūras nama direktore, dziedošās Dūdumu ģimenes mamma Ira Krauja-Dūduma. Iras krāšņā balss un aizrautīgais sniegums kļūst par dienas spilgtāko brīdi.

Pēc pavasara brīvdienām sākas lielais darbs! Gandrīz visas novada skolas uz veselu mēnesi pārvēršas par savdabīgiem “otrreizējo izejvielu pārstrādes uzņēmumiem”. Viduču pamatskola – noteikti. Visās klasēs krājas plastmasas pudeļu un pudelīšu (turklāt daudzkrāsainu) kalni, piena paku piramīdas un vispār nezināmas izcelsmes izejvielas. Tiek zīmētas “mākslas darbu” skices, komandas nevar vienoties par nosaukumiem un “sadarbības partneriem”, smaržo pēc līmes, krāsām un … pamatīga darba!

Ir iesaistīti skolotāji, bērni, vecāki, radi, draugi, kaimiņi. Noslēguma diena tuvojas ar ģeometriski progresējošu stresu. Līmes pistole izsit drošinātājus. Vai paspēs pielīmēties stilīgi zaļā krokodila Genas ķepas? Kā iedabūt sporta zālē omulīgo Pekausi, kurš atripojis uz visām traktora riepām. Vai krāsaino sapņu vilcieniņu ar vairākiem vagoniem, kurā var pat iesēsties un kurš patiešām ripo, atstāt skolas dārzā, vai viņš būs apvainojies, jo visi pārējie “kolēģi” iekārtojušies zālē?

19. maija vakars… Ienāku skolas sporta zālē un saprotu, ka esmu spērusi soli pasaku rotaļlietu valstībā. Viņi visi ir dzīvi! Zaļais autobuss, Kaķis ar visām dzirnavām, Vikingu kuģis, krāsainais Plosts, Dabassargs Zaļmatis, Vistiņa un, protams, sapņu Vilciens ar daudzkrāsainiem vagoniņiem! Pēc labākajiem pasaku žanra likumiem, naktī visas rotaļlietas atdzīvojas. Šīs – noteikti! Jo viņām jau ir dota otra dzīve. Ar bērnu rokām.

20. maijā Viduču pamatskolā notiek konkursa noslēguma pasākums. Žūrija, ciemiņi, uztraukums, punktu skaitīšana, balvu kārtošana, galvenās balvas, velosipēda, novietošana.

Stūrī aiz lielajiem sporta matračiem klusi iegūlusi laimīgā plastmasas pudele, kura jau zina, ka tieši viņa laimēs velosipēdu… Zālē ienāk meitene ar ceriņu klēpi: “Mums vajag ielikt tai laivā, lai skaisti!” Varam sākt!

Ja pasākumu vada Ira Krauja-Dūduma, tas nevar neizdoties! Viss rit raiti, precīzi, skanīgi, aizraujoši! 1.-4. klašu grupā 1. un 2. vietu iegūst Viduču pamatskola, 3. – Rekavas vidusskola. 5.-9. klašu grupā Viduči veiksmīgi iegūst visas trīs vietas!

Milzīgas saldumu tūtas, galda spēļu komplekti un abām klašu grupām pa ekskursijai 200 EUR vērtībā! Skaisti!

Nāk Uģis Jegorovs un plastmasas pudeļu stūra miers tiek izjaukts. Dažas pārsteiguma balvas un – galvenās balvas, velosipēda, laimētāja pudele ir Uģa rokā! Vasarā ar velosipēdu šogad iebrauks Rekavas vidusskolas 4. klases skolniece Alīna Kalacka! Sajūsmas pilnas acis un pāri plūstošas emocijas! Paldies!

Perfektajai Mārupes komandai šoreiz ir pievienojusies biedrības “EkoLine” pārstāve Klinta Priedenfelde un Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe.

Paldies Mārupes komandai! Radoši, talantīgi, atsaucīgi, sirdsgudri un gaiši cilvēki, kuri nebaidās dalīties savā veiksmē, dzīvot un strādātprasmē ar citiem.

Paldies visām skolām un komandām, kuras piedalījās konkursā!

Paldies skolotājiem un skolēnu vecākiem par atbalstu!

Uzskatu, ka īpaši svarīga šajā konkursā bija tieši šī visu pušu sadarbība.

Viļakas novada domes priekšsēdētājs S. Maksimovs uzsvēra, cik svarīgi, organizējot šādus konkursus, ir piedāvāt bērniem pastrādāt, ieguldīt savu darbu, radīt kaut ko novērtējamu. Tikai tad saņemtajām balvām būs patiesa vērtība.

Un vislielākais paldies uzņēmuma  “Meliorators-J” direktorei Lilitai Dravniecei! Viņas vadītā uzņēmuma darbība nešaubīgi ir formulējama kā ilgtspējīga. Ar atbildību, ar mērķi palīdzēt padarīt apkārtējo vidi par sakoptu un pievilcīgu visiem Latvijas iedzīvotājiem, ar prasmi dalīties, līdzjust, palīdzēt, atbalstīt, ar savu “zaļo” pasaules redzējumu.

Lai saulaina, veiksmīga, droša un ļoti zaļa mums visiem ir šī vasara. Tāda, kurā var iebraukt gan ar velosipēdu, gan vienkārši iebrist basām kājām…

 

Viduču pamatskolas direktore Ināra Sokirka

 

Konkurss tapa sadarbībā ar un .

31.05.2016
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Terēze, Gundega
Īsās ziņas
No 1. līdz 31. maijam notiek ZAAO akcija "EKO ZVANS" ...
Par darba laikiem un brīvdienām maijā ...
28. aprīlī plkst. 11:00 Kultūras centrā "Rekova" skolu vokālo ansambļu un koru koncerts "Laimīgā zeme" ...
28. aprīlī plkst. 11:30 Viļakas novada muzejā māla apstrādes meistardarbnīca ...
28. aprīlī plkst. 14:00 Viļakas novada bibliotēkas Izstāžu zālē Dzintara Dvinska grāmatas "Tepenīcas ciems un iedzīvotāji" atvēršanas svētki ...
28. aprīlī plkst. 18:00 Viļakas Romas katoļu baznīcā “Abrenītes” un “Suitu sievu” garīgo un laicīgo dziesmu koncerts ...
28. aprelī plkst. 20:00 Upītes Tautas nomā eisfilmys "Pyrmī osni" 2. serejis "Lauleibys" pyrmizruode ...
29. aprīlī plkst. 11:00 Viļakas Kultūras namā Viļakas novada mazo vokālistu konkurss “Cālis 2017” ...
29. aprīlī Žīguru Kultūras namā "Teātru karuselis 2017" ...
2. maijā plkst. 11:00 Viduču pamatskolas mazajā zālē tikšanās ar rakstnieci Eviju Gulbi ...
4. maijā Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana ar akciju "Apskauj Latviju" Viļakas novadā ...
4. maijā no plkst. 15:00 - 18:00 Viļakas novada muzejā izstāde par 4. maija neatkarības deklarāciju; Kultūras un radošo industriju centrā skatāmi Viļakas mākslas skolas audzēkņu......
7. maijā plkst. 14:00 Kultūras centrā "Rekova" Mandolīnu orķestra koncerts ...
12. maijā plkst. 10:00 Balvos seminārs – akcija uzņēmējiem un darba meklētājiem ...
16. maijā plkst. 13:00 - 18:00 Balvu Centrālajā bibliotēkā Tiesībsarga biroja juristu konsultācijas ...
10. un 31. maijā Viļakā Maija dziedājumi ...
18. maijā pie Viļakas novada domes mobilais mamogrāfs ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
Traktortehnikas īpašnieku ievērībai - tehniskās apskates norises vietas un laiki ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Tirgus Rapinā maijā un jūlijā ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Iespēja piedalīties fotokonkursā "Latgales ainava" ...
Grupa "Brīvais vējš" aicina pievienoties jaunus mūziķus ...