Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrs svin 3 gadu jubileju

Pirmajā novembrī  Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra filiālē pulcējās smaidīgi un priecīgi jaunieši, kuri Helovīnu noskaņās svinēja sava jauniešu centra 3 gadu jubileju un priecājās par otru svarīgu notikumu- centra filiāles jauno jumta segumu.

Jauniešu centrs savu darbību uzsāka 2012. gada nogalē un atradās Viļakas Valsts ģimnāzijas pagrabstāva telpās. Triju gadu laikā jaunieši īstenojuši dažādus lieliskus pasākumus, piedalījušies projektos kā partneri un, protams, realizējuši arī savus projektus gan jauniešu izaugsmes veicināšanai, gan jauniešu centra aktivitāšu dažādošanai, gan inventāra iegādei. Visnozīmīgākais notikums šajā laikā bija jaunās centra filiāles izveide Parka ielā 42, kad jaunieši no Zemkopības Ministrijas dāvanā saņēma divstāvu māju.

Izveidojot jauniešu centru Viļakā, ir sākusies arī jauniešu aktivitāte. Kā piemēru var minēt Viļakas novada Jauniešu domes izveidi, kura arī uzsāk savu trešo darbības gadu. Savas iniciatīvas vadīti un ar projektu palīdzību jaunieši realizējuši savus sapņus- izveidojuši ielu vingrošanas laukumu, iegādājušies sporta kameru, skaņas un gaismas komplektu un īstenojuši vēl daudzas citas aktivitātes un projektus, kurās ieguldījuši arī savu darbu, jo gadās, ka projekts sedz materiālus, bet darbs jāveic pašiem. Bieži vien nākas cīnīties par projekta apstiprināšanu, jo ir jāvāc balsis, kas ir veselīgas konkurences process- jaunieši ir devušies arī ar datoriem ielās, lai lūgtu nobalsot gan Viļakas novada, gan Balvu iedzīvotājus. Vienmēr ir lielāks gandarījums par paveikto, kad darbs izdarīts saviem spēkiem.

Jaunieši labprāt sadarbojas ar citiem Viļakas novada jauniešiem, jauniešu iniciatīvu centriem, brauc pieredzes apmaiņā uz citiem novadiem un aicina ciemos citu novadu jauniešus.

Centra vadītāja Madara Jeromāne atzīst, ka atskatoties uz šiem 3 gadiem, viennozīmīgi var teikt, ka tie ir izdevušies, esam daudz paveikuši, kaut arī tas ir salīdzinoši īss laika posms. Esam sākuši no nulles.  Kad uzsākām savu darbību, pagrabstāva telpas bija gandrīz tukšas, tajās atradās tenisa un novusa galds un pāris skapji. Bija jādomā kā centru padarīt par vietu, kurā jaunietim būtu vēlme nākt un darboties. Centra uzdevums ir jauniešu iniciatīvu un ideju atbalstīšana, aktivitātes jāorganizē pašiem, bet sākotnēji bija nepieciešams jauniešus ieinteresēt, uzzināt viņu viedokļus un intereses. Kopā īstenojām projektus ar kuru palīdzību pa šo laiku centram esam piesaistījuši vairāk kā 20 tūkstošus eiro. Organizējam pasākumus, no tiem daudzi ir kļuvuši par tradīcijām- katru gadu organizējam Valentīndienas aktivitātes, jauniešu neformālās izglītības konferenci „Nāc un piedalies!”, pavasara pārgājienu, piedalāmies Lielajā talkā, 18.novembrī iededzam svecītes valsts karoga krāsās par godu Latvijas Valsts gadadienai, gatavojam pilsētas Adventes vainagu, organizējam labdarības akcijas Ziemassvētkos, dodoties uz Viļakas Sociālās aprūpes centru un Šķilbēnu sociālās aprūpes māju.

Tuvākajā nākotnē vēlētos jauniešiem piedāvāt plašākas karjeras izglītības aktivitātes, jo tās ir būtiskas katra jaunieša dzīvē, tāpat pasākumus vērst vairāk uz jauniešu pašizaugsmes veicināšanu, neformālo izglītību un savstarpēju sadarbību, kas būtu ne tikai novada, bet arī valsts un starptautiska mēroga.

Jauniešu centra Dzimšanas dienas svinībās  jaunieši pārdomāja to, kas visvairāk patīk jauniešu centrā un to, ko vēl vēlētos realizēt. Jaunieši atzīst, ka visvairāk patīk jaunizveidotās filiāles telpas un interjers, kā arī atmosfēra. Jaunieši ir apmierināti ar esošajiem pasākumiem un projektiem un priecātos arī par jaunām aktivitātēm,  patīk jau iegādātais inventārs (īpaši skaņas un gaismas komplekts, GoPro kamera un mēbeles) un, protams, vēlētos arī jaunu un daudzveidīgāku inventāru, kurš paplašinātu jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas. Jaunieši ir sajūsmā par ielu vingrošanas laukuma izveidi, šķūni, kur tiek organizētas dažas aktivitātes, jauno jumtu un centra apkārtni, kuru ir ieinteresēti sakopt un pilnveidot kopīgiem spēkiem. Grūtāk realizējamās jauniešu idejas ir dīķa atjaunošana un pirts uzcelšana, kā arī jaunas apkures sistēmas ierīkošana, ūdensvada pievilkšana un fotostudijas izveidošana.

Jaunieši atzina, ka viņiem patīk jauniešu centrā „aizbēgt” no ikdienas un atpūsties, tāpat vēlētos paplašināt savu pulciņu ar idejām bagātiem jauniešiem un veicināt jauniešu saliedētību, kā arī ieviest jauniešiem interesējošas nodarbības.

Paldies visiem, kuri ir atbalstījuši Viļakas Jauniešu iniciatīvu centru visu šo trīs gadu garumā!

Liels paldies Viļakas novada domei par atbalstu un īpaši Parka ielas nama nr.42 nodošanu jauniešu vajadzībām un jaunā jumta seguma finansēšanu!

Paldies arī smaidīgajiem, foršajiem un aktīvajiem jauniešiem un viņu vecākiem, kuri ieguldījuši savu darbu centra attīstībā gan savā, gan citu labā!

Informāciju sagatavoja Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne

04.11.2015
Kalendārs
« Jūlijs 2017 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Magda, Magdalēna Magone, Mērija
Īsās ziņas
22. jūlijā plkst. 11:00 Šķilbēnu pagasta Balkānos notiks tautas skrējiena "Balkanu apļi" ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Viļakas Valsts ģimnāzijā turpina izglītojamo uzņemšanu ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
No 30. jūnija līdz 31.jūlijam Inna Rēdmane atvaļinājumā! Pārtikas pakas Viļakas pilsēta varēs saņemt augustā ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atgādina! Lai piedalītos ceļu satiksmē, t.sk., arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda......
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
22. jūlijā un 23. jūlijā plkst. 11:00 Baltā brieža mototrasē motokross ...
22. jūlijā  plkst. 20:00 Laukumā pie Medņevas pagasta "Ermoņiku skaņas-12" ...
25. jūlijā plkst. 16.00 Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā) atklās 1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstādi. ...
28. jūlijā plkst. 18:00 Viļakas luterāņu baznīcā koncerts ...
5. augustā plkst. 15:00 Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā koncerts ...
5. augustā pulks. 18:00 Viļakas estrādē dziesmu spēle "Īsa pamācība mīlēšanā" un plkst. 22:00 balle kopā ar Zinti Krakopu ...
19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
20. augustā  plkst. Upītes tautas nomā izruode ...
22. - 25. augustā Storptautysikīs folkloras festivals Zīmeļlatgalē "Ļipa kust" ...
20. - 26. augustam svātki Upītie ...
26. augustā plkst. 13:00 Upītes tautas nomā izruode ...
Namateriāluos kulturas montuojuma centrs "Upīte" izsludynoj FOTO konkursu. ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...