Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrs svin 3 gadu jubileju

Pirmajā novembrī  Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra filiālē pulcējās smaidīgi un priecīgi jaunieši, kuri Helovīnu noskaņās svinēja sava jauniešu centra 3 gadu jubileju un priecājās par otru svarīgu notikumu- centra filiāles jauno jumta segumu.

Jauniešu centrs savu darbību uzsāka 2012. gada nogalē un atradās Viļakas Valsts ģimnāzijas pagrabstāva telpās. Triju gadu laikā jaunieši īstenojuši dažādus lieliskus pasākumus, piedalījušies projektos kā partneri un, protams, realizējuši arī savus projektus gan jauniešu izaugsmes veicināšanai, gan jauniešu centra aktivitāšu dažādošanai, gan inventāra iegādei. Visnozīmīgākais notikums šajā laikā bija jaunās centra filiāles izveide Parka ielā 42, kad jaunieši no Zemkopības Ministrijas dāvanā saņēma divstāvu māju.

Izveidojot jauniešu centru Viļakā, ir sākusies arī jauniešu aktivitāte. Kā piemēru var minēt Viļakas novada Jauniešu domes izveidi, kura arī uzsāk savu trešo darbības gadu. Savas iniciatīvas vadīti un ar projektu palīdzību jaunieši realizējuši savus sapņus- izveidojuši ielu vingrošanas laukumu, iegādājušies sporta kameru, skaņas un gaismas komplektu un īstenojuši vēl daudzas citas aktivitātes un projektus, kurās ieguldījuši arī savu darbu, jo gadās, ka projekts sedz materiālus, bet darbs jāveic pašiem. Bieži vien nākas cīnīties par projekta apstiprināšanu, jo ir jāvāc balsis, kas ir veselīgas konkurences process- jaunieši ir devušies arī ar datoriem ielās, lai lūgtu nobalsot gan Viļakas novada, gan Balvu iedzīvotājus. Vienmēr ir lielāks gandarījums par paveikto, kad darbs izdarīts saviem spēkiem.

Jaunieši labprāt sadarbojas ar citiem Viļakas novada jauniešiem, jauniešu iniciatīvu centriem, brauc pieredzes apmaiņā uz citiem novadiem un aicina ciemos citu novadu jauniešus.

Centra vadītāja Madara Jeromāne atzīst, ka atskatoties uz šiem 3 gadiem, viennozīmīgi var teikt, ka tie ir izdevušies, esam daudz paveikuši, kaut arī tas ir salīdzinoši īss laika posms. Esam sākuši no nulles.  Kad uzsākām savu darbību, pagrabstāva telpas bija gandrīz tukšas, tajās atradās tenisa un novusa galds un pāris skapji. Bija jādomā kā centru padarīt par vietu, kurā jaunietim būtu vēlme nākt un darboties. Centra uzdevums ir jauniešu iniciatīvu un ideju atbalstīšana, aktivitātes jāorganizē pašiem, bet sākotnēji bija nepieciešams jauniešus ieinteresēt, uzzināt viņu viedokļus un intereses. Kopā īstenojām projektus ar kuru palīdzību pa šo laiku centram esam piesaistījuši vairāk kā 20 tūkstošus eiro. Organizējam pasākumus, no tiem daudzi ir kļuvuši par tradīcijām- katru gadu organizējam Valentīndienas aktivitātes, jauniešu neformālās izglītības konferenci „Nāc un piedalies!”, pavasara pārgājienu, piedalāmies Lielajā talkā, 18.novembrī iededzam svecītes valsts karoga krāsās par godu Latvijas Valsts gadadienai, gatavojam pilsētas Adventes vainagu, organizējam labdarības akcijas Ziemassvētkos, dodoties uz Viļakas Sociālās aprūpes centru un Šķilbēnu sociālās aprūpes māju.

Tuvākajā nākotnē vēlētos jauniešiem piedāvāt plašākas karjeras izglītības aktivitātes, jo tās ir būtiskas katra jaunieša dzīvē, tāpat pasākumus vērst vairāk uz jauniešu pašizaugsmes veicināšanu, neformālo izglītību un savstarpēju sadarbību, kas būtu ne tikai novada, bet arī valsts un starptautiska mēroga.

Jauniešu centra Dzimšanas dienas svinībās  jaunieši pārdomāja to, kas visvairāk patīk jauniešu centrā un to, ko vēl vēlētos realizēt. Jaunieši atzīst, ka visvairāk patīk jaunizveidotās filiāles telpas un interjers, kā arī atmosfēra. Jaunieši ir apmierināti ar esošajiem pasākumiem un projektiem un priecātos arī par jaunām aktivitātēm,  patīk jau iegādātais inventārs (īpaši skaņas un gaismas komplekts, GoPro kamera un mēbeles) un, protams, vēlētos arī jaunu un daudzveidīgāku inventāru, kurš paplašinātu jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas. Jaunieši ir sajūsmā par ielu vingrošanas laukuma izveidi, šķūni, kur tiek organizētas dažas aktivitātes, jauno jumtu un centra apkārtni, kuru ir ieinteresēti sakopt un pilnveidot kopīgiem spēkiem. Grūtāk realizējamās jauniešu idejas ir dīķa atjaunošana un pirts uzcelšana, kā arī jaunas apkures sistēmas ierīkošana, ūdensvada pievilkšana un fotostudijas izveidošana.

Jaunieši atzina, ka viņiem patīk jauniešu centrā „aizbēgt” no ikdienas un atpūsties, tāpat vēlētos paplašināt savu pulciņu ar idejām bagātiem jauniešiem un veicināt jauniešu saliedētību, kā arī ieviest jauniešiem interesējošas nodarbības.

Paldies visiem, kuri ir atbalstījuši Viļakas Jauniešu iniciatīvu centru visu šo trīs gadu garumā!

Liels paldies Viļakas novada domei par atbalstu un īpaši Parka ielas nama nr.42 nodošanu jauniešu vajadzībām un jaunā jumta seguma finansēšanu!

Paldies arī smaidīgajiem, foršajiem un aktīvajiem jauniešiem un viņu vecākiem, kuri ieguldījuši savu darbu centra attīstībā gan savā, gan citu labā!

Informāciju sagatavoja Viļakas Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Madara Jeromāne

04.11.2015
Kalendārs
« Februāris 2018 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Diāna, Dina, Dins
Īsās ziņas
Viļakas kultūras namā 17.martā pulksten 18.00 astotā dziesmu draugu tikšanās muzikālajā kafejnīcā "PIE ELLAS". ...
23.februārī plkst. 19:00 Upītes TN reāla filma "Zāģeri", ieeja brīva ...
Konkursā piedalās Viļakas novada iedzīvotāji, skolu audzēkņi, visi, kam ir tuvs Viļakas novads. Konkurss noslēdzas 2018. gada 28. februārī. ...
26.10.2017.-15.03.2018. skatāma Valerijana Dadžāna izstāde ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...