Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada svētki 2015

No 31. jūlija līdz 2. augustam norisinājās Viļakas  novada svētki. Pirmoreiz par svētku norises vietu tika izvēlēts  viens no pagastiem, tādējādi svētku rīkošana  tika uzticēta  mežu ieskautajam Žīguru pagastam. Novada svētku ideja bija: Mežs- mūsu dzīvības avots. Žīguri pazīstami, kā -  ogu un sēņu paradīzes nostūris, mežu rūpniecības un hokejistu ciems. Šeit Jūs sagaidīs ar sirsnību un viesmīlību, cienās ar priežu pumpuru ievārījumu un parādīs mežrūpniecības aizkulises.

Jau 31. jūlija pēcpusdienā Žīguru ielas un namus satricināja motoklubu „Spieķi vējā” un „Motokruīzs” motociklu dārdoņa. Matiem plīvojot, tika izvizināti visi, kam pietika drosmes sēdēt uz tik vīrišķīgiem braucamrīkiem. Bet Viļakas Kultūras namā pulcējās skatītāji, kas vēlējas redzēt enerģisko un krāšņo svētku viesu koncertu. Baltkrievijas un Krievijas kolektīvi pārsteidza ar skanīgajām balsīm, kas harmoniski savijās ar maigo instrumentu skanējumu. Vakara gaitā Kultūras nama vokālais ansamblis „Cansone” un viesi apguva latviešu tautas dejas un izdziedāja melodijas latviešu, krievu un baltkrievu mēlē.

Savukārt,  atraktīvākie novada sportisko aktivitāšu cienītāji un viņu atbalstītāji pavadīja  neaizmirstamu vakaru Žīguru pludmalē. Šeit norisinājās nakts volejbola turnīrs, kurā piedalījās dažādu vecuma grupu dalībnieki. Pēc spēlēm izdejot pa dienu sakrātās emocijas varēja jautrā ballītē, bet pusnaktī virs lustētāju galvām naksnīgajās debesīs uzziedēja uguns ziedi.

Pirmā augusta dienas programma bija piesātināta ar aktivitātēm dažādām gaumēm. Radošās darbnīcas bērniem: te katram bija iespēja apgleznot seju un uz brīdi pārvērsties par kādu no meža iemītniekiem. Pasaku mežā varēja cienāties ar fejas sagatavotajiem gardumiem, izstaigāt veselības taku un veidot lietas no meža veltēm.

Neviltots prieks un sajūsma bija visu klātesošo sejās, kad Viļakas valsts robežsargi vizināja ar kvadracikliem, bet viņu četrkājainie palīgi- suņi demonstrēja savu veiklību un paklausību. Svētku viesiem par pārsteigumu Žīguros negaidīti nolaidās Valsts robežsardzes helikopters, kuru robežsargi laipni izrādīja un atbildēja uz visiem skatītājus interesējošajiem jautājumiem.

Dažādas izstādes par novada un ciemata tematiku bija apskatāmas Žīguros pagasta iestādēs. Pie sevis ciemos gaidīja un aktivitātēs iesaistīja „Žīguru MRS” un hokeja klubs. Kultūras namā bija apskatāma novada amatnieku un mājražotāju darbu izstāde, bet folkloras cienītāji vienojās dziesmās ar novada folkloras kopām un etnogrāfiskajiem ansambļiem.

Ar svētku dalībnieku un viesu gājienu no Žīguru ciemata centra iesākās koncerts “Kas kaitēja nedzīvot diža meža maliņā”. Koncertā tika apspēlēts mežs visos gadalaikos caur modernajām dejām, tautu  dejām, līnijdejām un eksotisko deju dejotājam ar plandošiem tauriņu spārniem. Izdziedātas skaistākās dziesmas par mežu kora un vokālo ansambļu izpildījumā. Koncerta noslēgumā skanēja bijušās žīgurietes Elīzas Kopmanes dziedātā dziesma par dzimto vietu.  Nakts tumsā debesis virs Žīguriem vēlreiz izgreznoja salūts, krāsaini  puķu raksti uzvijās un saplauka virs skatītāju galvām.

2. augustā Viļakas novada  svētki  noslēdzās ar iedvesmojošu un pacilājošu ērģeļmūzikas koncertu Viļakas Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā. Muzicēja Riga Organium Duo ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme.

Paldies visiem svētku veidotājiem, dalībniekiem un viesiem par kopā būšanas prieku! Pateicamies visām Žīguru pagasta iestādēm par ieguldīto darbu, laiku un enerģiju.

Īpašs paldies – svētku atbalstītājiem un sponsoriem: MK „Spieķi vējā” un „Motokruīss”, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldei, SIA „Arčers” un uzņēmējam  Raimondam Slišānam!

Paldies par atbalstu pasākuma rīkošanā Viļakas novada domes priekšsēdētājam Sergejam Maksimovam, priekšēdētāja vietniekam Leonīdam Cvetkovam, izpilddirektorei Zigrīdai Vancānei un Žīguru pagasta pārvaldes vadītājam Oļegam Keskam un sporta organizatorei Gintai Locānei!

Lai mums visiem jauka vasara, patīkama atpūta un uz tikšanos nākamajos svētkos!

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes

Kultūras metodiķe, Inese Lāce

05.08.2015
Kalendārs
« Septembris 2017 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agris, Agrita
Īsās ziņas
22. septembrī plkst.16:00 Viļakas kultūras namā novada radošo cilvēku tikšanās  "Mirkļi, kas vieno un iedvesmo". Aicinām piedalīties Viļakas  novada dzejniekus, literātus,......
22. septembrī plkst. 20:00 Baltu vienības uguņu sasaukšanās ...
Sacensības ar velosipēdiem apkārt Viļakas ezeram 24. septembrī NENOTIKS TEHNISKU IEMESLU DĒĻ ...
1. oktobrī plkst. 7:30 Viļakā rudens gadatirgus ...
6. oktobrī plkst. 8:00 Rekovā rudens gadatirgus ...
7. oktobrī plkst. 15:00 Viļakas novada senioru atpūtas vakars ...
Svecīšu vakari Viļakas Romas katoļu draudzē: Setdien, 7. oktobrī plkst 16:00 Vēdeniešu kapsētā. Sestdien, 14. oktobrī plkst 16:00 Viduču kapsētā. Sestdien,......
Svecīšu vakari Baltinavas un Šķilbēnu draudzēs: datums kapi laiks kapi laiks 23.sept. Plešovas......
Sākot ar 2017. gada 1.septembri tiek apstiprinātas šādas izmaiņas SIA “Balvu autotransporta” apkalpotajā maršrutā Nr.6444 “Viļaka – Vecumi – Lavošnieki”. ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Biedrība „Balvu rajona partnerība” izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanas 3. kārtu ...
29. septembrī plkst. 16:00 Viļakas kultūras namā večerinka ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 12. oktobrim Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā (Klostera ielā 1, Viļakā)  1. Starptautiskā glezniecības plenēra “Valdis Bušs 2017” izstāde. ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...
Iespēja apgūt pirtnieka profesiju Balvos ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
Kursi mednieka un medību vadītāja apliecības iegūšanai ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...