Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Jauniešu Svētās Mises Šķilbēnu katoļu baznīcā

Kopš 2010.gada Adventa laika Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā ar īsākiem un garākiem pārtraukumiem, neskatoties uz tehnoloģiju laikmeta izaicinājumiem un pasaulīgiem kārdinājumiem, notiek jauniešu Sv. Mises. Nomainās prāvesti, mainās jaunieši, vieni izaug un aiziet studēt uz lielajām pilsētām, bērni kļūst par jauniešiem, mainās jauniešu Sv. Mises organizatori un dalībnieki, bet jauniešu Sv. Mises turpina notikt.

Pirms pieciem gadiem, kad notika pirmās jauniešu Mises, vecāki ļaudis bija ļoti pārsteigti, ka baznīcā parādījās ģitāras, pēkšņi sāk dziedāt citas dziesmas un pēkšņi, dziedot dziesmas, parādās kustības. Tāpēc ir labi, ka jauniešiem ir iespēja apmeklēt ne tikai tradicionālo Sv. Misi, bet arī piedalīties īpašās jauniešu Sv. Misēs.

Šīs Mises sāka notikt Šķilbēnu Romas katoļu baznīcā, kad par prāvestu kalpoja Sergejs Dominiks Ivanovs OP (Ordo predicatorum jeb sprediķotāju ordenis). Pirmā organizatore bija toreizējā Šķilbēnu iniciatīvu centra „Zvaniņi” vadītāja Ginta Logina. Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņai radās ideja organizēt jauniešu Mises, Ginta Logina pastāstīja: „Jā, pirmo dievkalpojumu organizēšana bija arī mana ideja, bet, protams, ne jau es viena, jo visi darbi tika organizēti kopā ar Žannu un Sergeju Maksimoviem. Ideja radās pēc svētceļojuma uz Medžugori, kurā devos, lai sakārtotu domas, dzīvi un saprastu kādus ceļus dzīvē vēlos iet. Svētceļojums iedvesmoja, lika saprast un novērtēt to, kas ir, nevis "činkstēt "par to kā nav. Pēc svētceļojuma sāku interesēties un meklēt iespējas, kur redzēt un dzirdēt ko vairāk par dievkalpojumiem, kas spētu sakārtot jauniešu prātus. Pateicoties priestera Rinalda Broka atbalstam, devos uz jauniešu dienām Francijā Parlemonialā, kur mani arī pārņēma pārliecība par to, ka vēlos parādīt jauniešiem, to, ka var priecāties arī baznīca, ka var pateikties par to, kas ir dots un novērtēt to kas ir, bet vislielākā vēlme bija dod iespēju jaunatnei sajusties baznīcā komfortabli, parādīt to, ka, ja lūdz, tad tevi sadzirdēs, ja dosi, tad saņemsi pretī, ja mīli, tad tiksi mīlēts. Gribēju, lai jaunieši baznīcā atrod savu miera oāzi, kur tiks saprasti un uzklausīti, kā tas notika ar mani pašu”.

Saprotot mērķi, Ginta sāka rīkoties, pirmkārt, apzināja komandu, kas gribētu iesaistīties un palīdzēt, kopā ar Žannu Maksimovu apkopoja idejas, izdomāja cilvēkus, kas varētu palīdzēt un devās pie toreizējā draudzes prāvesta Sergeja Ivanova. Viņš esot bijis pacilāts, atbalstīja ideju un iesaistījās tās realizēšanā. Organizēšanā iesaistījies arī ģitārspēles pulciņa vadītājs Vilis Cibulis, kurš atbildēja par muzicēšanu un dziesmām, jo mūzika ir viens no vislabākajiem veidiem, kā cilvēks atveras un ļauj Jēzum ienāk savā dzīvē. Kopā bija izdevies noorganizēt brīnišķīgu auru un uzaicināti jaunieši ar skanošām balsīm, kurās klausoties daudziem lija par vaigiem asaras. Uz dievkalpojumiem tika aicināti visa vecuma iedzīvotāji, kas jūtās dvēselē jauni un vēlas atbalstīt jauniešus. Iedzīvotāji tika aicināti dažādos veidos, ar afišām, ar paziņojumu presē, pat ar īsziņu palīdzību nosūtītu visiem kontaktiem, kas ir telefonā, jo gribēja, lai ziņa par Jauniešu Misi sasniedz visus, vēlējās, lai Jēzus mīlestība pieskaras visiem.

„Pirmais dievkalpojums notika pirms Ziemassvētkiem. Dievkalpojuma devīze bija "Jēzus dzimšanas diena ir klāt". Pēc pirmās noorganizētās Mises saprātam, ka mūsu vēstījumu ir sadzirdējuši un novērtējuši daudzi. Gandarījuma un prieka sajūta bija neaprakstāma. Atceros, tās sajūtas, ka visi, kas iesaistījāmies, priecājamies, ka viss ir izdevies, jo Jēzus jau bija kopā ar mums katrā mūsu solī un darbībā. Atmiņas par tiem mirkļiem liek asarām saskriet acīs, fantastiskas emocijas un mirkļi kopā ar visiem, kas palīdzēja un visiem, kas vienkārši bija ar mums, kas iesaistījās dziesmās, dejās un slavēšanā. Nespēju nosaukt visus jauniešu vārdus, kas palīdzēja, bet katrs jau pats zina kurš tur bija, kurš iesaistījās, un es no sirds saku milzum LIELU PALDIES par iespēju, ko devāt, par iespēju darboties  ar Jums visiem kopā. Skatos un priecājos par cilvēkiem, kuri cenšas uzturēt tradīciju vēl joprojām. Pašai sirsniņa joprojām ir Šķilbēnu draudzē, bet vairāku gadu studēšana un ceļošana pa ārzemēm ir liegusi iespēju būt kopā ar Jums visiem tik bieži, kā gribētos. Ceru, ka vienu dienu atkal visi spēsim satikties baznīcā un slavēt mūsu Kungu, aicinot kopā jauniešus un visus, kas sirdīs jūtas jauni, lai atvērtu sirdis un pieņemtu to, ko Jēzus mums dod,” patiesi atklāja Ginta Logina.

Jauniešu Mises turpināja organizēt draudzes katehēte Žanna Maksimova. Ir palīdzējušas dziedāt Baltinavas un Šķilbēnu jaunietes  no Latvijas kristīgo gaidu organizācijas. Kopš 2015.gada pavasara jauniešu Mises uzņēmusies organizēt mūzikas skolotāja Karīna Romanova, kura aicināja bērnus un jauniešus iesaistīties bērnu un jauniešu baznīcas kora izveidošanā.

Jau piecus gadus jauniešu Sv. Misēs piedalās, dziedot un spēlējot ģitāru, Šķilbēnu pagasta jauniete Sabīne Koniševa. Viņa pastāstīja, ka ir ļoti priecīga, ka skolotāja Karīna ir izveidojusi bērnu un jauniešu baznīcas kori. „Sākumā jaunieši dziedāja un spēlēja ģitāras baznīcā, sēžot pirmajos solos. Šobrīd jūtamies kā īsts baznīcas koris, jo spēlējam pavadījumu un dziedam  no augšas – no baznīcas kora telpas. Šeit mēs jūtamies drošāk, dziedam drošāk. Atrodoties pirmajos solos, bija bailīgāk, jo likās, ka visi novēro, jutāmies nedrošāk, dziedājām klusāk, bet tagad, kad neesam kā uz skatuves, jūtamies droši un brīvi. Mēs dziedam Dieva godam, nevis tikai tiem, kuri ir atnākuši uz Misi. Tā kā es esmu viena no vecākajām ansambļa dalībniecēm, tad Karīna mani paaicināja, lai es bērniem iemācu garīgās dziesmas, lai, tad, kad beigšu  12.klasi un došos studēt uz Rīgu, Šķilbēnu pagastā būtu bērni un jaunieši, kuri zinātu šīs jauniešu dziesmas. Jauniešu Sv. Mises ir  ļoti svarīgas, jo dziedam dziesmas, kas patīk jauniešiem, ir iespēja pašiem iesaistīties, jo ir jaunieši, kuri nenāk ikdienā uz  Misēm. Jauniešu Mises atver jauniešus, arī pati, pateicoties jauniešu Misēm, vairāk iesaistījos draudzes dzīvē,” pieredzē dalījās Sabīne Koniševa.

Karīna Romanova atklāja, ka prāvests Staņislavs Prikulis viņu uzrunāja, izsakot vēlēšanos, ka būtu jauki, ja baznīcā dziedātu bērnu korītis un jautāja, vai varētu, vai būtu tāda iespēja. „Es atbildēju, ka padomāšu. Pēc 2 vai 3 nedēļām bija pirmā Sv. Mise, kurā dziedāja bērni un jaunieši. Uzrunāju bērnus, viņi bija ļoti atsaucīgi. Katru trešdienu sanākam uz mēģinājumiem, bērni paši nāk ar prieku, nevajag daudz reiz atgādināt,” pastāstīja Karīna Romanova.

Baltinavas un Šķilbēnu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis paskaidro, kāpēc ir nepieciešamas šādas speciālas jauniešu Sv. Mises draudzē: “Kā katra draudze, arī Šķilbēnu katoļu draudze sastāv no daudzu paaudžu cilvēkiem. Šo paaudžu vidū ir arī bērni un jaunieši, protams, viņi apmeklē baznīcu kopā ar ģimeni un arī jebkurā dievkalpojumā ir aicināti piedalīties pēc iespējas aktīvāk, atcerēsimies par kalpotājiem pie altāra, par procesijas dalībniekiem, par svētdienas skolas bērniem, tātad, bērniem un jauniešiem vienmēr ir ko darīt baznīcā, un viena no iespējām arī ir dziedāšana. Pats atceros no savas bērnības, ar kādu prieku mācījos dziedāt baznīcas tradicionālās, lūgšanu grāmatiņu dziesmas, un kā tās it kā ierakstījās manā atmiņā ar skaisto melodiju un saturīgajiem, ticības pilnajiem vārdiem, bet man arī patika vienmēr dziedāt jauniešu dziesmas, kurām ir vairāk uzsvars uz vieglumu un melodiskumu. Tādēļ ir prieks, ka jaunieši tagad, skolotājas Karīnas vadībā, var veidot baznīcas jauniešu kori, kurā mācās un dzied arī jauniešiem īpaši domātā repertuāra dziesmas. Patiess prieks par katru bērnu un jaunieti, kurš iesaistās šinī un visās pārējās draudzes iniciatīvās. Bērni un jaunieši ir mūsu nākotne, tādēļ ļausim viņiem augt ticīgiem un tikumiskiem!”

Pateicība Dievam, ka draudzē ir jūtami Svēta Gara pamudinājumi cilvēkiem, kuri varētu uzņemties organizēt jauniešu Sv. Mises, un bērni un jaunieši, kuri ir gatavi iesaistīties. Šķilbēnu Romas katoļu baznīcas bērnu un jauniešu baznīcas koris aicina visus interesentus apmeklēt piektdienas Sv. Mises plkst. 18.00, kurās dzied un spēlē bērni un jaunieši. Aicina arī citus bērnus un jauniešus iesaistīties jaunajā baznīcas korī!

Teksts: Vineta Zeltkalne
Foto: draudzes arhīvs

21.05.2015
Kalendārs
« Marts 2018 »
POTCPSSv
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Mirdza, Žanete, Žanna
Īsās ziņas
23.martā plkst.12.40 Viļakas kultūras namā filma "Paradīze 89", ieeja 1.50 euro ...
2018.gada 24.martā notiks Šķilbēnu pagasta čempionāts zemledus makšķerēšanā uz PEIPUSA ezera. Izbraukšana no Rekavas stāvlaukuma 24.03.2019. plkst. 3.30 (maršruts......
29.martā plkst.19.00 Upītes Tautas namā filma "Nameja gredzens". Ieeja euro 2.50 ...
1.aprīlī plkst.18.00 Rekavas vidusskolas sporta hallē koncerts "Pavasara elpa", pēc pasākuma balle kopā ar grupu "Kontrasts", ieeja brīva ...
Viļakas novada bibliotēkas izstāžu zālē skatāma Dzintara Malkausa foto izstāde NEREĀLĀ REALITĀTE – BANGLADEŠA  līdz 20.aprīlim . ...
Ivara Selecka filma "Turpinājums" Viļakas novadā 9.aprīlī plkst.18.00 – Žīguru kultūras namā 11.aprīlī plkst.13.30 – Rekavas sporta namā 11.aprīlī plkst.18.00 –......
Projektu konkurss Viļakas novada uzņēmējiem Projektu pieteikumi no 2018.gada 5.marta līdz 2018.gada 10.aprīlim iesniedzami personīgi Viļakas novada domes Attīstības plānošanas......
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Skolēnu autobusa kustības grafiks jaunajam mācību gadam 2017/2018 ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības ambulatoro speciālistu darba laiki, aktualitātes ...
Īsa pamācība labā pārvaldībā kopā ar LR Tiesībsargu ...
“Latvijas Valsts ceļi” tīmekļa vietnē tiek publicēta aktuālā informācija par satiksmes aizliegumiem un ierobežojumiem ...
Aktivitātes Viļakas Sociālās aprūpes centrā ...
Aktivitātes Viļakas novada bibliotēkā.. ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...
Kad pie mājas jāizvieto valsts karogs? ...