Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Viļakas novada skolas ir saņēmušas jaunus mācību materiālus

Novembra mēnesī mūsu novada skolas ir saņēmušas daudzveidīgus metodiskos materiālus.

Latviešu valodas aģentūra, īstenojot ESF projektu „Atbalsts valsts valodas un bilingvālajai izglītībai”, ir sagatavojusi bezmaksas e-mācību materiālus 7.-9.klasei. Tie ir Latvijas skolotāju veidotie uzdevumi darbam ar interaktīvo tāfeli. Katrā diskā ir uzdevumi vienai klasei. Katrai klasei ir izstrādātas pa 8 tēmas. Katrai tēmai ir 80 darba lapas, tātad kopā katrai klasei ir izveidotas 640 darba lapas. 7.klasei ir sagatavotas šādas tēmas – „Varu, protu, uzdrīkstos”, „Lai nav garlaicīgi!”, „Mūsmājas”, „Cilvēkam vajag suni”, „Ar viņiem lepojas Latvija”, „Leģendas dzīvo”, „Tehnoloģiju pasaulē”, „Vārda spēks”. 8.klases skolēnu darbam ir izveidotas šādas tēmas – „Es pasaulē, pasaule manī”, „Tu tāds pats kā es, bet citādāks”, „Māksla ap mums un mūsos”, „Esmu domātājs”, „Svētki – svešie un mūsējie”, „Emociju valoda”, „Ar valodu sētiņā”, „Es – rakstītājs”. Savukārt, 9.klases skolēni varēs apgūt jaunas zināšanas, izmantojot šādas tēmas – „Es gribu ar tevi parunāt”, „Mani vienaudži”, „Es nāku no savas tautas”, „Latvija pasaules kartē”, „Tīra pasaule apkārt”, „Kino brīnums”, „Mūžīgie jautājumi”, „Mūžu dzīvo, mūžu mācies”. ESF projekta ietvaros izveidotie e-materiāli ir sagatavoti, lai sniegtu atbalstu valsts valodas sekmīgai un mūsdienīgai apguvei, taču tos sekmīgi var izmantot arī citu mācību priekšmetu tēmu apguvē.

ESF ietvaros pamatskolu un vidusskolu skolēniem ir sagatavotas vairākas mācību filmas – „Viņš. Viņa. Valodiņa.”, „LV ziņas” un „Latviešu rakstnieku muzeji”. Filma „Viņš. Viņa. Valodiņa.” sekmē skolēnu izpratni par latviešu valodas vērtību un nozīmi ikdienas dzīvē un izglītībā. Filmā parādītas ikdienišķas, interesantas un atraktīvas situācijas, kurās nokļūstot varoņi izprot latviešu valodas zināšanu nozīmīgumu. Mācību filma „LV ziņas” veido skolēnu izpratni par latviešu valodu, iepazīstina ar situācijām, kas stiprina valsts valodas nozīmi. Mācību filma „Latviešu rakstnieku muzeji” ir mācību līdzeklis 5.-12.klases skolēniem, kas iepazīstina ar vairāku rakstnieku personību un daiļradi. Vienlaicīgi filma rosina skolēnus un skolotājus apmeklēt muzejus, atklājot muzeju kā atraktīvu laika pavadīšanas iespēju.

10.-12.klases skolēni saņēma 3 mācību filmas - „Latgales kultūras mantojums”, „Piebalgas kultūras mantojums” un „Personības. Laiks. Vide.” Mācību filma „Latgales kultūras mantojums” palīdz skolēniem iepazīt un izprast Latgales kultūrvides savdabību, latgaliešu literatūras attīstības ceļu, sniedz ieskatu par latgaliešu folkloras un amatniecības tradīcijām. Filma dod ieskatu par kultūrvēsturisko vidi, latgaliešu literātiem, kultūmantojumu mūsdienās un par izcilajām mūsu tautas personībām – Raini un Jāni Klīdzeju. Mācību filma „Piebalgas kultūras mantojums” sniedz ieskatu Piebalgas vēsturē un palīdz izprast šī novada kultūrvides attīstību no 13.gadsimta līdz mūsdienām. Filma atklāj brāļu Kaudzīšu romāna „Mērnieku laiki” nozīmi latviešu literatūrā, iepazīstina ar izciliem Piebalgas kultūras darbiniekiem. Mācību filma „Personības. Laiks. Vide.” ir mācību līdzeklis literatūrā. Tas veidots ar domu – iepazīt atšķirīgus veidus, kā radoši cilvēki Latvijā un trimdā dažādos laika posmos centušies izpaust savu māksliniecisko domu.

Ieskatu par programmas „Jaunatne darbībā” projektu ”Iepazīsti Romu kultūru” sniedz filma, kas stāsta par projekta aktivitātēm Viļakas novadā 2011.gada 15.-22.augustā. Projekta ”Iepazīsti Romu kultūru” ietvaros notika jauniešu apmaiņa, piedalījās 17 dalībnieki no Latvijas un Bulgārijas. 8 dienas jaunieši mācījās valodas un iepazinās ar četrām kultūrām – latviešu, latviešu Romu, bulgāru un bulgāru Romu. Projekta dalībnieki iepazinās ar kopīgajām un atšķirīgajām dažādu kultūru iezīmēm, izvērtēja mazākumtautību lomu sabiedrībā. Videofilmas autore ir Liene Segliņa.

Latvijas producentu kompānija „Baltic Production Group” laidusi klajā Latviju reklamējošo DVD filmu „Mana dzimtene Latvija”. Dokumentālās filmas angliskais nosaukums - „Latvia the heart of the Baltics”. Filmas pamatmērķis ir popularizēt Latviju un tās iespējas, kuras Latvija var sniegt. DVD tiek sniegta vispārējā pamatinformācija par
Latviju, ievērojamākiem apskates un tūrisma objektiem, parādīta Latvijas dabas daudzveidība un uzsvērta ekoloģiski tīrā vide, sniegts ieskats par Latvijas tūrisma iespējām, ekonomiku, izglītību, kultūru un cilvēkiem. Filma ir labs mācību palīgmateriāls valodu apgūšanā, ģeogrāfijā, kultūrā. DVD šobrīd ir sagatavots vairākās valodās un skatītājs to var skatīties latviešu, angļu, vācu, krievu vai ķīniešu valodā. Izglītības iestādes šo DVD var pasūtīt par speciālu piedāvājumu - Ls 5 + PVN. Ja vēl ir vēlme iegādāties šo filmu, lūdzu, informējiet par to IKS nodaļu.

Informāciju sagatavoja – Izglītības, kultūras un sporta nodaļas izglītības darba speciāliste Maruta Brokāne

16.11.2011
Kalendārs
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Īsās ziņas
Viļakas novada domes darba laiks pirmssvētku un svētku dienās ...
Kapusvētki 2017. gadā ...
Aicinājums piedalīties aptaujā ...
LR Tiesībsarga aptauja par labu pārvaldību ...
Līdz 30. jūnijam Viļakas novada muzejā skatāma izstāde "Viļaka un tās apdzīvotība ezera krastos" ...
22. jūnijā Borisovā tautas futbols, nakts skrējiens, Jāņu ielīgošana un diskoballe ...
22. jūnijā plkst. 21:00 Upītes stadionā skaļuo nakts "Pīdzīdam" ...
22. jūnijā plkst. 22:00 Medņevā laukumā pie pagasta (lietus gadījumā Medņevas Tautas namā) Pirmsjāņu balle kopā ar Ralfu. Ieeja bez maksas. ...
23. jūnijā Viļakas estrādē no plkst. 19:30 mājražotāju tirdziņš, plkst. 20:00 izrāde "Zagļi", plkst. 22:00 Līgo nakts balle ...
23. jūnijā plkst. 22:00 stāvlaukumā pie kultūras centra "Rekova" diskoballe ...
23. jūnijā plkst. 21:00 Žīguru estrādē Līgo vakars ar kultūras nama pašdarbniekiem, diskoballe ...
29. jūnijā Žīguros Viļķenes amatierteātra izrāde un Pēterdiena ar novada kapellām ...
30. jūnijā no plkst. 9:00 ekskursija pa Viļakas novada uzņēmumiem Ziemeļlatgales uzņēmēju dienu ietvaros ...
30. jūnijā un 1. jūlijā Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas 2017 ...
1. jūlijā plkst. 16:00 Medņevas Tautas namā Viļakas novada Bērnības svētki ...
Viļakas novada atklātais pludmales volejbola čempionāts 2017 ...
5. jūlijā plkst. 15:00 Viļakas kultūras namā bezmaksas redzes pārbaude ...
No 7. līdz 9. jūlijam Ziemeļlatgale Retro 11 ...
8. jūlijā plkst. 13:00 Viļakas pilsētas brīvdabas estrādē Betsafe Spēkavīru čempionāts ...
22. jūlijā Rekovā Pilngadības svētki ...
8. jūlijā un 19. augustā Svētās Mises par Tepenīcas mirušo iedzīvotāju dvēselēm ...
Jūnijā, jūlijā un augustā veselības kūres "Balkanu kalnos" ...
Svarīga informācija mājputnu īpašniekiem! ...
Folkloras kopa "Upīte" aicina pievienoties pulciņam! ...
"Skriešanas Akadēmijas" treniņi pirmdienās plkst. 17:15 Viļakas Sporta zālē ...